Skocz do zawartości
mattis21

Karta graficzna i procek do 800 - 900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Po podkręceniu karty grafika mi się w grach wali, wie ktoś dlaczego tak się dzieje ? Karty mocno nie podkręcałem.

 

To prawda jest że seria 4xx gtx ma fabrycznie ograniczoną przepustowość ?

 

Szkoda że ta oferta Vertex3D Radeon HD6870 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP [471250502-7043] - 669zł : Esc.pl , pojawiła się dopiero nie dawno. Dopłacił bym 230 zł i miałbym kartę 40% szybszą -_-, a jak podkręcam swoją po grafa mi się właśnie wali.

 

A jeżeli wsadził bym drugą 260 gtx i połączył cross fire wówczas te 2 karty osiągnęły by wydajność której jakiej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje GPU i pamięci by mogły jeszcze pòjść, ale za to razem z GPU idą shadery, a te mogą być już za wysoko, lub temperatura karty jest za duża. Być może coś się poprawi jak zwiększysz obroty wentylatora. Do podkręcania użyj MSi Afterburner, tam można podkręcać niezależnie GPU i Shadery po odznaczeniu ptaszka pomiędzy tymi dwoma zegarami.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość -_-, ale w sumie nie głupim pomysłem było by kupić drugą 260 gtx i połączyć croosfire, wówczas musiał bym kupić mocniejszy zasilacz z 550W. Ewentualnie sprzedać tego gtxa i kupić tego radeona, dużo opcji jest że się gubię.

 

Ale wydaje mi się że lepiej sprzedać tego gtxa za 410zł dołożyć 230 zł zamiast kupować drugiego 260gtx i do tego zasilacz.

 

dołożyć 260zł do tego radka.

 

Procek raczej starczy.

 

Jak coś to piszczcie na gg: 7759368, nie ma sensu spamować cały czas na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się tak nie rozczulaj tylko instaluj gierki i pykaj.

Przecież na tej karcie idzie zagrać w każdą grę.

Jaką masz rozdzielczość monitora?

Do radka 6870 musiałbyś dołożyć 50% więcej żeby mieć 50% wyższą wydajność.

Takim tropem dojdziesz do wniosku, że mogłeś dołożyć do cpu itd. Doła dostaniesz z takim myśleniem. Dwie stówy można wydać też znacznie lepiej niż w tego HD6870. Nie samym kompem się żyje. Kupiłbyś HD6870 i doszedłbyś do wniosku, że jednak lepszy cep by się przydał itd.

Graj, ciesz się. Baw się w podkręcanie itp.

Coś mi się zdaje, że ani jednej gry nie odpaliłeś, nie przeszedłeś na tej karcie a robisz wszystko aby się zdołować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po podkręceniu komputer mi się czasem zawiesza a nie podkręcałem za dużo. Oddzielnie Gpu i Shadery. Ale powróciłem do ustawień fabrycznych i nadal czasem mi się zawiesza komputer. Żeby dobrze działał czasem muszę zamienić kabelki 6pin i wtedy działa poprawnie. Piszcie na gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem muszę zamienić kabelki 6pin i wtedy działa poprawnie.

 

Czyli coś nie łaczy?? Jak masz to spróbuj przez przejściówkę z molexa podłączyć grafę, może natywna 6-pin jakaś zwichrowana jest czy coś.

 

Piszcie na gg.

 

Na gg nikt Ci nie pomoże, to jest forum i zawsze najlepiej tutaj się wypowiadać, zawsze ktoś doda coś od siebie i wspólnymi siłami uda się coś zdziałać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem komputera kolegi został rozwiązany, teraz ja mam problem. Otóż od kilku dni komputer sam się zawiesza, tak po prostu. Jeżeli coś spadnie (nawet lekkiego), wtedy również się zawiesza, jaka może byc przyczyna ?

Komputer:

Płyta główna: ASrock M3A770DE

Procesor: AMD Athlon x3 440/3.0 GHz

Karta Graficzna: Gainward 260gtx 896mb

Ram: 4gb ram 1333mhz

Dysk:Samsung 500gb

Zasilacz: Forton 460W

System: Xp Service Pack 3 32bity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z kartą graficzną, wymieniłem przejściówkę pin ale to i tak nic nie dało, komputer czasem sam z siebie się zacina a potem mam trudności z odpaleniem ponieważ na początku karta musi trochę głośniej popracować a potem wraca do normy,zrobiłem też format ale też nic. Mam jakąś wadliwą kartę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...