Skocz do zawartości
mattis21

Karta graficzna i procek do 800 - 900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Palit i Gainward to jedna ciulowata marka :P Trudno mówić o tym która firma lepsza a która gorsza, tym dwóm na pewnie nie od mówi się niskich cen ale za to często kombinują i tworzą własne projekty. Często mają gorszą sekcje zasilania, chłodzenie głosnawe, w ogóle rzadko robią konstrukcje niereferencyjne, ale np Goes like hell są nice ;) Wszystko zależy też od modelu. Ale np Sapphire czy Evga to inna klasa już, renoma xD A poza tym, dobre wsparcie, wyposażenie, gwarancja itp

 

ps. Koledzy są wyznacznikiem? :P A interesują się jakoś branżą IT czy tylko czytają cdaction? xD

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD Action jak CD Action, ale Palit/Gainward tak całkiem do "ciulowatych" nie należą. Miałeś w ogóle kartę tego/tych producentów że ją tak nazywasz? Kto miał na pewno sobie chwali, nie chcesz nie musisz kupować. Może w CD Action wyczytałeś że jest "ciulowata" hm? Fakt że do tych najlepszych nie należą jednak troszkę za nisko ją umieściłeś w rankingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to też zależy od swoich własnych upodobań, ja nie miałem żadnej karty z wyżej wymienionych firm, aktualnie mam jeszcze swoją 8600gt leadteka i nadal się jakoś trzyma chociaż kupiłem ją dobre 3 lata temu albo 4 i byłem z niej zadowolony.

 

Asus Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI [EAH4850/HTDI/1G/A] - 339zł : Esc.pl , Sapphire Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI [11132-34-10R] - 379zł : Esc.pl , Gigabyte Radeon HD4850 Zalman OC 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [GV-R485OC-1GH] - 359zł : Esc.pl . Wydaje mi się że te dobre są.

 

Sory że tak spamuje tymi linkami i w ogóle ale po prostu chcę kupić kartę żeby mi starczyła na pare latek.

 

Asus Radeon HD4850 CuCore TOP 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI [EAH4850 CUCORE TOP/2DI/1GD3] - 349zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare latek to pewnie ciezko by bylo grac na nich ;) A moze zainteresowal bys sie uzywkami ? Za 360pln mozna dostac GTX260 , czyli karta sporo lepsza od hd4850 a jak byś jeszcze ją podkręcil, to jej wydajność sięga GTX280 lub nawet GTX285.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz za 350pln jeszcze na 8 miesiecznej gwarancji GTX260 216SP 896MB DDR3 GWARANCJA KOMPUTRONIK !!! (1272512814) - Aukcje internetowe Allegro

Dołączona grafika

 

ps. jak bedziesz kupowal to zwroc uwagę na to by posiadala : Stream Processors 216 badz Core 216 ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj płyta jest do wymiany - nie ma sensu ładować mocnej karty do PCI-Express x4 - wydajność będzie bardzo niska. Gdyby to było x8 to jeszcze OK ale to jest stanowczo za mało na takiej szynie. Tu masz testy kart z poprzedniej epoki - słaby radeon X1900XTX jeszcze dawał radę na x4 ale 8800GTS już dławił się jak głupi, spadek wydajności o 50%. Pomyśl co będzie jak załadujesz kartę 2,5 raza mocniejszą wymagającą dużo więcej przepustowości...

 

Benchmark Results : PCI Express Scaling Analysis

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kupowanie teraz q6600 za ok 300zł, potem za 200-250zł mobo pod tego c2q to trochę bez sensu. Za te pieniądze można mieć chociażby Athlona II x3 & w miarę przyzwoite mobo. Wszystko nowe, na gwarancji. 2GB ramu ddr3 to dzisiaj ok 110-115zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36.5FPS / 52.1FPS = 0.7

0.7 * 100% = 70%

100%- 70% = 30%

 

Pamietaj o zasadach zadzacymi procentami ;] Podstawa (czyli 100%) jest wynik poczatkowy czyli 52.1FPS czyli na pcie 4x jest wolniej o 30% .

Matematyka sie klania ;)

 

Dobre mobo pod q6600 mozna kupic za ok 100pln max 150pln wiec nie przesadzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok teraz płytka główna,kupię ją dopiero po jakimś czasie bo narazie wolałbym kupić karte itd. Myślałem o Asus P5K PRO P35 DDR2 FSB 1333 CRossFire FV (1275733230) - Aukcje internetowe Allegro

ma PCIx16(x16 mode).

 

wiem że będzie spory spadek wydajności na mojej obecnej płycie ale z tymi częściami będzie bardziej wydajny niż mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykład tego dobrego mobo pod q6600 za ok. 100zł. Autor będzie wiedział czego szukać.

mattis21 jak masz parcie na zakupy to kup teraz grafikę ale nia pakuj sie w tego q6600 tylko dozbieraj kasę i kup mobo&cpu nowocześniejsze.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ograniczony budżet to tym bardziej powinieneś szanować kasę. Mobo które chcesz kupić ma 3 miechy gwarancji. Q6600 bierze tyle prądu co piec indukcyjny w hucie.

Z tym, że zasilacz chcesz kupić na końcu i na razie zasilić wszystko z tego iboxa to chyba żart? Czy za dużo trunków przy sobocie ;)

Czy może masz już inny zasilacz?

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc rezygnujesz z karty i procka, a kupujesz zasilacz i płytę, czyli rzeczy podstawowe, niezbędne do działania pozostałych podzespołów. Nie ma zlituj się. jak puścisz Q6600 na Ibox'ie bo możesz pożałować tego ;) a jak kupisz grafikę na płytę z pci-ex 4x to się to nie będzie kalkulować, grafika niewykorzystana. pomysl logicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X2 245 - 191 zł

Płyta Główna : Asrock 880GMH/USB3 - 258 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 125 zł

Zasilacz: Fortron ATX-460-60GHN - 154 zł

techplanet - 728 zł

 

Do tego np 8800GT z allegro i masz znacznie lepszy sprzet... Ale najlepiej dolozyc do Athlona x3 a integre masz bardzo dobra, wiec przeczekasz i kupisz sobie z czasem dobra grafike (juz za miesiac powinno byc taniej bo nowe premier). Ale to tylko propozycja, moim zdaniem duzo lepsze wyjscie niz to z kupnem grafiki i q66 a potem mobo i psu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36.5FPS / 52.1FPS = 0.7

0.7 * 100% = 70%

100%- 70% = 30%

 

Pamietaj o zasadach zadzacymi procentami ;] Podstawa (czyli 100%) jest wynik poczatkowy czyli 52.1FPS czyli na pcie 4x jest wolniej o 30% .

Matematyka sie klania ;)

 

Dobre mobo pod q6600 mozna kupic za ok 100pln max 150pln wiec nie przesadzaj.

 

Nie leć ze mną w cepa. W artykule jest różnica 36FPS na x4 vs 62FPS nax16

 

36fps/62/fps = 0.58

0.58*100%=58%

100%-58%=42%

 

I nie pisz mi, że patrzyłes na x8 (tam byoło 52FSSP) bo to już będzie żenujące. Przyznaj po męsku, że pisząc o 30% róznicy zrobiłeś lapsa.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kupowanie teraz q6600 za ok 300zł, potem za 200-250zł mobo pod tego c2q to trochę bez sensu. Za te pieniądze można mieć chociażby Athlona II x3 & w miarę przyzwoite mobo. Wszystko nowe, na gwarancji. 2GB ramu ddr3 to dzisiaj ok 110-115zł.

 

Swięta słowa, mniej rzeźby więcej FPS za te same pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...