Skocz do zawartości
mattis21

Karta graficzna i procek do 800 - 900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zależnie od tego czy kupisz od razu GPU czy pozniej i chcesz zintegrowane. Ale to co podałem jest dobre i nowoczesne, z najwydajniejsza integra na dzis.

 

@edit

I zależnie od sklepu :P Dla mnie w Twoim wypadku wymiata ASRock bo fundusze małe, a ta firma zaoferuje Ci w takim razie najwięcej, jednak wiele sklepów ma w ofercie tylko 2-3 marki i czasem brakuje asr.

Athlon II x3 daje szanse na odblokowanie czwartego rdzenia i/lub pamięci cache L3 (czyli robi się Phenom II ;) )

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak byłoby najlepiej. Nie oszukujmy się, że AM3 to dziś najlepszy wybòr gdy ma się nieduże fundusze. Ja stanąłem w takiej sytuacji gdy mi się zepsuła płyta na 775 i to dobra, mając Q8300 i 4GB ram sprzedałem to bo uznałem, że nie opłaca mi sie już kupować nowej mobo na 775 pod tego procka. Zmieniłem na to co w sigu z dopłatą za spaloną płytę, a 2GB ram przybędzie na następną wypłate ;)

 

@edit

I zależnie od sklepu :P Dla mnie w Twoim wypadku wymiata ASRock bo fundusze małe, a ta firma zaoferuje Ci w takim razie najwięcej, jednak wiele sklepów ma w ofercie tylko 2-3 marki i czasem brakuje asr.

 

W takim wypadku się olewa lepiej znających się sprzedawców lokalnych i sie robi zakupy na Allegro, ewentualnie w dobrym sklepie internetowym. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejwi Twój sig to w ogóle jest swoistą reklamą. Głównie procesor i dowód na to że bios i po problemie z odblokowywaniem na M3A. A DDR3 dziś są często tańsze od DDR2 już, tak więc jeśli tylko mobo do zmiany jest to można kombinować. Ale mobo + cpu do zmiany to czemu i nie ram.

 

Btw to nie tylko lokalni... np. proline nie oferuje ASRocka, często sklepy nie mają np. DFI a w ogóle wyższa półka to już często tylko Asus i GB, bo np. o EVGA trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejwi Twój sig to w ogóle jest swoistą reklamą. Głównie procesor i dowód na to że bios i po problemie z odblokowywaniem na M3A.

 

Że co proszę? Mówisz to w negatywnym sensie? Ja nikogo nie reklamuje i nie mam zamiaru, każdy kupuje i na to co chce. Ja tylko pisze jaki mam sprzęt i co udało mi się na nim osiągnąć jak 90% userów tu. Gdy kupiłem tą płytę to miała biosa 1.40 i też się procesor odblokował więc nie wiem zbytnio o co Ci chodzi, ale mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko mojemu sigowi.

 

BTW, procesor kupiłem selekta, a że M3A770DE posiada możliwość unlocka, co wcześniej zaplanowałem (unlock) więc się odblokowało, ot tyle nt. mojego sprzętu, siga.

Więc zasugerowałem, że autor tego tematu powinien pomyśleć w ten sposób jak ja, tanim kosztem można mieć wydajny sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie :P Całkowicie pozytywnie pisałem. Właśnie o to mi chodziło, że jest dowodem na to jak tanim kosztem można mieć na dziś baardzo wydajny sprzęt. A z płytami ASRocka były problemy i dalej się gdzieś utrzymuje ten pogląd że się nie da odblokować, nie ważne że to wpadka jednej edycji biosu to ludzie i tak dalej rzucają starym info. I oczywiście również uważam że autor powinien kupić właśnie zestaw pod AM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest problem z X2@X4 C3 na M3A770DE.

To samo było na A780GXH z X3@X4 C2..

 

Czasami tzn kiedy i jak się to objawia?

 

Tu masz płytę: ASRock M3A770DE

Z prockiem jest gorzej, bo albo idziesz w żywioł i kupujesz tanio nówkę X2 555, której unlock jest niepewny, albo selekta drożej. Np. Tutaj koleś sprzedaje X2 560 w 100% sprawnego po unlocku jednak nie gwarantuje OC tego procka, przez co cena się wydaje dość wysoka. X2 560 BE

Za tą cenę można dostać pełnego quada 945 używkę, mimo wszystko warto szukać okazji poniżej 400zł na Allegro z X2 po unlocku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X3 440 - 259 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 230 zł lub MSI 785GM-E51 - 265 zł (integra)

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 139 zł

esc.pl

 

Procesor : AMD Athlon II X3 440 - 250 zł

Płyta Główna : MSI 785GM-E51 - 235 zł (integra)

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 115 zł

proline.pl

 

Procesor : AMD Athlon II X3 440 - 242 zł

Płyta Główna : Asrock M3A770DE - 214 zł lub Asrock 770 Extreme3 - 255 zł lub Asrock 880GMH/USB3 - 258 zł (integra)

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 125 zł

techplanet.pl

 

Lub tak jak napisano czyli Phenoma II x2 lub wyselekcjowanego z pewnym odblokowaniem do x4

ps. andrew ale czy kojarzysz przypadek w którym nowszy bios nie pomógł? Bo ja sam to miałem, ale tak jak innym, pomogła aktualizacja ;)

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale wydaje mi się że rozmowa w lutym już nie ma najmniejszego wpływu na dziś, bo wtedy najnowszym biosem był P1.40 a teraz jest P1.70 i nie mówie tutaj ze 100% przekonaniem, jednak śmiem twierdzić że to były bolączki wczesnych biosów, nieprzygotowanych na C3.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie leć ze mną w cepa. W artykule jest różnica 36FPS na x4 vs 62FPS nax16

 

36fps/62/fps = 0.58

0.58*100%=58%

100%-58%=42%

 

I nie pisz mi, że patrzyłes na x8 (tam byoło 52FSSP) bo to już będzie żenujące. Przyznaj po męsku, że pisząc o 30% róznicy zrobiłeś lapsa.

 

Dziękuję.

 

 

Przyznaje sie ze popelnilem gafe , caly czas patrzelem na x8 myslac ze to x16. Nie zenujace tylko zwykla gafa , nawet najlepszym czasem sie zdaza :(

Zwracam honor i bardzo przepraszam za moje gupie niedopatrzenie.

 

Plyty za ok 100pln na lga:

http://allegro.pl/abit-ip35-raid-idealna-od-1-zl-i1269137442.html

http://allegro.pl/microstar-msi-p35-neo2-fir-gwarancja-komputronik-i1274353488.html

jeszcze mozna wyrwac foxccona p35 , asus p5k-e badz asus p5b premium

 

Ram posiadasz nie musisz kupowac , procek w troche wyzszej cenie a wydajniejszy no i 4 pelne rdzenie.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wątpię czy za 100zł one pójdą, pokaż aukcje Kup Teraz, bo licytacje nie pokazują faktycznej końcowej ceny produktu. Mam MSI P35 Neo2-FR ze spaloną sekcją pamięci, jak ktoś by chciał ją sobie zrobić oddam po taniości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tyle wystarczy, 120-140zł to nie 100. Na pierwszej aukcji jest co prawda za 100 ale widzę, że z mankamentem, i bez boxa, sama płyta. I dolicz przesyłkę. Że można dostać okazje to wiem i dlatego nie opłacało mi sie naprawiać mojej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja napisalem ?

" Sprzedasz swoja stara troche dolozysz , i za ok. 150 pln kupisz uzywana plyte na p35. " a pozniej "Dobre mobo pod q6600 mozna kupic za ok 100pln max 150pln wiec nie przesadzaj." wiec aukcje potwierdzaja to co powiedzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra płytka główna zamówiona AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ - 230zł : Esc.pl ten zasilacz Seasonic 400W [sS-400ET] - 130zł : Esc.pl i być może tego procka AMD Athlon II X3 440 /3.0GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ [ADX440WFGIBOX] - 259zł : Esc.pl ewentualnie pójdę na żywioł i http://allegro.pl/phenomii-560-be-c3-x4-b60-unlock-nowe-gw-fv-sklep-i1276395525.html.

 

PhenomII 560 BE C3 @X4 B60 Unlock Nowe/GW/FV/Sklep (1276395525) - Aukcje internetowe Allegro

________________________________________________

 

A i serdecznie dzięki za pomoc :D

______________________________________

 

Gainward GeForce GTS 450 1GB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI [426018336-1329] - 435zł : Esc.pl niezła karta moim zdaniem aczkolwiek za mało bitów.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...