Skocz do zawartości
Bistol

Kolumny Pioneer 3070 jaki wzmacniacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wzmacniacz ma moc znamionową 18W(6ohm), muzyczną DIM 40W. Jakiej nawiększej mocy mogę podłączyć kolumny do tego wzmacniacza bez szkody dla sprzętu.??

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Witam!

Wzmacniacz ma moc znamionową 18W(6ohm), muzyczną DIM 40W. Jakiej nawiększej mocy mogę podłączyć kolumny do tego wzmacniacza bez szkody dla sprzętu.??

spokojnie z 1500W/8ohm ;)

 

Ważna jest impedancja -> podłączysz 1500W/8ohm a wzmacniacz nie wypluje z siebie więcej jak 13.5W, podłączysz 4ohm - przeciążysz go oraz prawdopodobnie będzie gorzej brzmiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ważne aby miały 8ohm a moc jaką chce tylko po prostu całej nie wykorzysta. Tak myślałem.;)

Spytałem bo ktoś mi powiedział, że jak mam teraz 40W kolumny na tym wzm. a podłącze więcej niż 80W to się spali wzm. albo kolumny ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Mam już prawie zakupione kolumny Pioneer 3070 i teraz mam dylemat ze wzmacniaczem. ;) O to moje propozycje:

 

PIONEER A-441

 

PIONEER SA-508

 

YAMAHA A-520

 

YAMAHA A-500

 

HARMAN/KARDON HK6500

 

Proszę o radę lub jakieś wasze propozycje, chce zmieścić się w 300-350zł ;) Pozdrawiam!!

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Harmana

 

yamaha ze swoim odpustowym brzmieniem lepiej z pionkami zagra

Wszystko jednak zalezy od preferencji autora, i gatunku muzyki oraz upodobań.

Na pewno HK zagra najbardziej muzykalnie, yamaha z krzykliwa góra i podbitym basem przypaść może także do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare sony ES też by świetnie zagrało ale ostatnio coś niezłe ceny osiąga...a sansui nie widac bo to gruuuby kozak - szczególnie wysokie modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...