Skocz do zawartości
Adikss

Nie działają klawisze nokia 6270

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie tyle że po rozsunięciu telefonu nie działają klawiatura znajdująca się pod wyświetlaczem, najciekawsze jest to że jak złoże telefon to klawiatura ta działa normalnie.

 

Rozłożyłem telefon a konkretnie stronę z wyświetlaczem i taśma nie wydaje się uszkodzona, jakieś pomysły?? telefon wysłużony w sumie ale nie widzę sensu zmieniać telefon na podobny funkcyjnie, a aktualnie brak kasy na bardziej zaawansowany telefon.

 

I tak sie zastanawiam co uległo w tej nokii uszkodzeniu no i oczywiście czy ma sens grzebać w tym fonie.

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na taśmę, albo na jakieś zwarcie.

Jeżeli posiadasz wanienkę ultra dźwiękową to przeczyść całą płytę główną.

A jeżeli takiego sprzętu nie posiadasz to przeczyść płytę główną używając patyczków do uszów i jakiegoś alkoholu np. spirytusu- im więcej % tym lepiej, nie używaj żadnych dezodorantów, ani barwionych trunków.

 

Tasiemką o której wspominałeś powyżej jest klejona/wtopiona na gorąco czy może wypinana?

Jeżeli da się ją wypiąć to wyciągnij ją i przedmucha slot + przeczyść styki w tasiemce.

 

Filmik instruktażowy jak rozkręcić telefonik dodam za chwilę.

Edytowane przez KoVol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z górnej części wypiąłem i przedmuchałem, ale będę musiał rozebrać telefon całkowicie bo do dolnej części obudowy (tam jest płyta główna) to taśma jest przyczepiona jakby śrubkami, jak rozbiorę całkiem to zobaczę.

 

Czy mogę sprawdzić te taśmę zwykłym miernikiem bo sprawdzania ciągłości przewodów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że możesz sprawdzić miernikiem.

 

Co do filmiku to mam tylko ja wymienić wyświetlacz.

 

Zastanowiłem się chwilę i jednak wykluczyłem tasiemkę ponieważ ona łączy tylko wyświetlacz przy którym nie ma żadnej elektroniki. Więc jeżeli tasiemka była by walnięta nie było by obrazu na wyświetlaczu.

 

Skoro klawiatura działa przy suniętym sliderze, to w jaki sposób ją sprawdziłeś- wyginając ją do tyłu??

Przy rozsuniętym telefonie to nie działają wszystkie klawisze czy tylko niektóre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te klawisze pod wyświetlaczem nie działają jak jest rozsunięty telefon, klawiatura numeryczna działa normalnie. Rozłożyłem część telefonu w której jest wyświetlacz i taśma która łączy część gdzie jest klawiatura numeryczna z częścią gdzie jest wyświetlacz wygląda ok nie ma żadnych przetarć ani nic...przynajmniej nic nie widać

post-167346-051795400 1283285888_thumb.jpg

 

No więc tak rozłożyłem całkiem telefon i na taśmie widać pod światło lukę i to będzie chyba to bo jak telefon jest złożony to tak mniej więcej wtedy na te dziurkę nakłada się metalowy element z obudowy i może dlatego działają wtedy te klawisze pod wyświetlaczem.

 

Dobra taśma zamówiona z przesyłką 11zł :] zobaczymy co będzie po wymianie.

 

Nowa taśma rozwiązała problem :)

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...