Skocz do zawartości
Boniu

Asus Xonar DX/XD vs. Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam plan wymienienia karty dźwiękowej na nową. Mój Audigy 1 ładnie gra, ale bardzo podbija bas i sądzę że z moich głośników da się wycisnąć więcej jeśli chodzi o jakość. Mam na oku 2 karty - te co w nazwie tematu. I tutaj pojawiają się 2 pytania:

1 - Czy warto dorzucać kasę do Xonara D2? Czytałem recenzję, że nie, ale może ktoś się wypowie.

2 - Czy odczuję różnicę względem Audigy? Może nie warto wydawać kasy na dźwiękówkę?

 

Moje głośniki:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Glosniki_dla_graczy_Creative_Gigaworks_G500-855.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam plan wymienienia karty dźwiękowej na nową. Mój Audigy 1 ładnie gra, ale bardzo podbija bas

 

Mi tam zupełnie nie podbijał ;) (po wyłączeniu efektów chorus/reverb w dwóch miejscach w sterownikach, które po świeżej instalacji są aktywne) - tak więc, jeśli masz podbicie spowodowane przez kartę to da się je usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź :P

Chyba kupię tego Xonara DX/XD :)

 

A co do głośników, to czego chcieć więcej? Złe nie są, sądzę że jest to raczej wyższa klasa jak na głośniczki do kompa :)

 

Ps. A może w cenie do 270 zł są lepsze karty od Xonara DX/DX? Słyszałem że DX/XD jest najlepsze, ale może karty z Creative jednak są bardziej warte uwagi?

Edytowane przez Boniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

creative to syf, sa takie jazdy ze sterownikami ze szkoda gadac, do tego asus ma lepsza jakosc dzwieku

ja mam xonara dx i jestem zadowolony - 0 problemow

nie mam niestety porownania do drozszych kart, a szkoda

wg mnie do zestawow stereo do 0.8-1k pln xonar dx wystarczy, cena/jakosc 9/10

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak DX zjada Creativy jakością dźwięku - -które sa 2 razy droższe od DX

a co do glosnikow to nie powiedzialem ze one sa zle bo to bardzo fajny model chodzi o to zeby kupic optymalna karte do tych głośników zeby z nich wyciągnąć wszystko co najlepsze , ta karta również idealnie zgrywa sie z Z-5500 - wiec to tez cos o niej swiadczy

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu - obecnie mam Audigy2 ZS, ale w niedlugim czasie mam zamiar nabyc logitech'i Z-5500 - teraz pytanie - (bo ze lepsze od mojej obecnej karty to wiadomo), Xonar Dx czy D2 do tych glosników ? (i czym sie rozni D2 od D2/PM ??)

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do z-5500 to nie bawcie się w jakiekolwiek karty - wystarczy integra i wyjście spdif a zyskacie znacznie więcej (DD i DTS)

 

b4rt3k - według ciebie - według mnie dobre stereo wymaga 5 tysiaków i to albo duże podłogówki albo system 2.1 w dodatku najlepiej na połączeniach symetrycznych by wyzbyć się zbędnych zakłóceń na kablach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuję wszystkim za porady :) Asus Xonar DX/XD to rewelacja. Karta jest wyśmienita i bije Audigy na głowę przy moich głośnikach. Polecam ją także do Z-5500. Nie ma nic bardziej mylącego niż powiedzieć że nie będzie różnicy z integrą :D

 

Dkomp - Dobre stereo można nawet za 100k kupić tylko nie zmienia to faktu że na same głośniki 2.0 wydawanie ponad 1500 zł to nie bardzo ma sens :P

 

EDIT:

Czy zna ktoś może sposób, by nie musieć zmieniać ilości kanałów za każdym razem gdy chcę sobie pograć na 8? Np. żeby zmieniały się automatycznie? A może jakiś tryb inny?

Edytowane przez Boniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy Xonar Dx/xd starczy żeby wykorzystać Sennheisery HD 555? Karta będzie przez 50% czasu wykorzystywana do gier, w 30 % do muzyki i koło 20% do filmów. Jakimś wielkim melomanem nie jestem i się zastanawiam czy warto dołożyć tą 100, czy moje uszy docenia tą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kiedyś DX i D2 i powiem, że D2 bardziej dojrzałą karta. gra zdecydowanie lepiej. DX gra strasznie krzykliwie - wpuklone krańce pasma. Ale po przejściu z D2 na DAC Zhaolu D3 byłem w szoku! Myślałem, że Asus D2 to jest majstersztyk, ale Zhaolu pokazał taki dźwięk, że szczena opada. Nie mozna tego nawet porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem DX w nadziei że będzie och i ach, jednak zabawę psuje zachowanie programowe, niekiedy nie działa jak należy w przeglądarce YouTobe, trzeba resety robić, nie potrafię sobie z tym poradzić. Dźwiękowo daje rade, choć zaciekawił mnie kolega wyżej, nie znalazłem takie cuda, sporo droższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...