Skocz do zawartości
timmon24

bardzo wolny przepływ danych przez pen drive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam plyte MSI kt 600 Delta ktora w instrukcji obsluguje usb 2 .0 nawet specjalnie sterowniki zainstalowalem ale niedawno kupilem sobie pen drive kingstona 4 gb za 36 zl wiec mysle ze pen drive jest ok .Szybkosc byla tak beznadziejna ze zainstalowalem specjalnie total comandera i wynosi max 0,8 -1 mb Co może być powodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani Pen Drive. Widzialem naprawdę tanie przenośniki danych typu 20 zł no name Uważam że kingston jest ok dałem za niego 36 zł za 4 GB . Podłączyłyłem do innego komutera i predokośc przysyłu była ok 3 mb bo sprawdzalismy na total comanderze . Aha co do biosu to mam aktywowane 8 ports usb tylko ustawienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie od pol godziny siedze w menadzerze urzadzen i znalazlem cos takiego Wlasciwosci :Rozszerzony kontrroler hosta do USB VIA /zaawansowane / urzadzenia eksploatujace przepustowac i tam mam Zuzywana przepustowosc 10 % .teraz tylko musze zmienic jak to zmienic jak myslicie moze w tym problem ??

 

bo to co ja mam teraz to faktycznie moze byc tylko 10 % tego co miec powinienem przy usb 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam WIN XP z SP 3

niestety nie idzie zmienic tych 10 % czytałem na innych forach przed chwilą i to jest podobno już wartość przydzielana przez system .

Zaawansowana wydajność w menadzerze urzadzen jak wlaczyc ? bo nie moge tego odszukac

 

Dodam jeszcze ze Everest pokazuje u mnie 8 portow teraz uzywam Port 3 i mam jak byk napisane Kingston Data Traveler 102 i co najważniejsze Current Speed High USB 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pen powinien mieć zapewne takie wyniki lub zbliżone:

Imageshack - kingstong2.png

 

Dziwne rzeczy pokazuje Everest, bo wygląda na to, że jednak jest 1.1.

 

Sprawdź sterowniki z tej strony:

MSI Global – Computer, Laptop, Notebook, Desktop, Mainboard, Graphics and more

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie pytań to można zobaczyć na specyfikację płyty MSI kt 600 delta SR i mamy zaznaczone że obsługuje USB.2.0

 

ściągnałem tylko sterownik VIA USB2.0 Patch (Under WinXP+SP1) i mam 2 pliki waga tylko 36 kb

niestety nie ma w środku pliku Read me albo załącznika info dlatego nie wiem gdzie je wrzucić do systemu Zna się ktoś na tym ?

Oto one :

viaehcx1.cat

VIAEHCX1.INF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie pytań to można zobaczyć na specyfikację płyty MSI kt 600 delta SR i mamy zaznaczone że obsługuje USB.2.0

 

ściągnałem tylko sterownik VIA USB2.0 Patch (Under WinXP+SP1) i mam 2 pliki waga tylko 36 kb

niestety nie ma w środku pliku Read me albo załącznika info dlatego nie wiem gdzie je wrzucić do systemu Zna się ktoś na tym ?

Oto one :

viaehcx1.cat

VIAEHCX1.INF

 

1. Znam specyfikację tej płyty. O USB 1.1 mówiłem w kontekście prędkości osiąganej w TC.

2. Tak jak kolega wyżej lub najeżdżasz na kontroler USB i dajesz 'aktualizuj sterownik', a potem 'z dysku'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik VIAEHCX1.INF zainstalowany Dzięki . podłączę teraz pen driva i zobaczę czy coś się pozytywnie zmieniło

 

To nie pomogło predkosc 614 kbs . Kiedy wybiore instalacje z dysku pyta mnie o wybor dysku gdzie mam sterowniki ale ja nie mam dysku

 

Trudno jeszcze trochę się pobawię najwyżej się poddam z tym i odpuszczam sobie .Cóż przywykne jakoś że film 1,4 gb zrippowany dvd kopiuje co najmniej 35 min :P .

Czytajac inne fora zauwazylem ze czesto inni uzytkownicy mieli w Biosie opcje USB high speed 2.0 Disable a potem zakładali posta podobnego do mnie wle w tym wypadku rozwiazanie jest rzucajace sie w oczy dać na Enable i problem znika. Moj bios jest ubogi jesli chodzi o ustawienia USB jedynie ile wybieram portow 2,4,5,6,8 Ustawienie wszystkie sprawdzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wybiore instalacje z dysku pyta mnie o wybor dysku gdzie mam sterowniki ale ja nie mam dysku

 

A te 2 pobrane pliki to co wg Ciebie jest? Wygaszacz ekranu?

 

Wskaż ścieżkę do nich:

Aktualizuj sterownik -> Z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania

odznacz 'Pokaż urządzenia zgodne'

kliknij [Z dysku] i wskaż plik (lub katalog), gdzie masz te 2 pliki.

 

Czytajac inne fora zauwazylem ze czesto inni uzytkownicy mieli w Biosie opcje USB high speed 2.0 Disable a potem zakładali posta podobnego do mnie wle w tym wypadku rozwiazanie jest rzucajace sie w oczy dać na Enable i problem znika.

 

Wg instrukcji, nie masz tej opcji w bios.

Można by ewentualnie spróbować wrzucić nowszy bios, ale to ostateczność.

 

A tak z ciekawości, to nie masz przypadkiem w menedżerze urządzeń czegoś z żółtym pytajnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam niczego z zółtym pytajnikiem . Aha raz tylko przy podłączeniu do portu USB pojawiło się info w stylu że urządzenie może działać szybciej ... Ale tylko raz a podłączalem urzadzenie wielokrotnie potem. Nie mam usb z przodu obudowy mam stary komputer USB maam tylko z tyłu .OK zrobię jak napisałeś z tym plikiem już zainstalowało się poprawnie .Dzięki za wyjaśnienie :)

 

wzialem pojedynczy plik na probe i kopiuje predkosc skakala od 600 kbs ale pod koniec na chwile pojawilo sie nawet 1,3 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widziałeś komunikat, że urządzenie może działać szybciej tzn., że usb pracuje w Twoim kompie w trybie usb 1.1.

Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze pena na innym kompie. Jeśli okazałoby się, że to wina pena to reklamować go.

 

Spróbuj jeszcze odinstalować wszystkie kontrolery usb w menadżerze urządzeń i uruchom ponownie kompa.

 

Pomyśl też o aktualizacji biosu

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .Musze coś ważnego dodać

 

Po kilku dniach od chwili jak przestałem pisać w tym poście nastąpiła poprawa. Chcę zaznaczyć że bez żadnej ingerencji w ustawienia sprzętu podpinanie pen drive NIC NIE ROBIŁEM KOMPLETNIE .

z tydzień temu humor mi się poprawił podpinam pen drive i predkosc 1,8 MB szok (zaznaczam ze wczesniej mialem max 0,8 -1 mb ) po paru dniach zgrywam film i co 2,2 mb kolejna niespodzianka .Wczoraj zgrywałem film który zrippowałem z dvd i co predkość 3,3 mb ! .

Ciesze się że się samo naprawiło ale nie wiem na jak długo juz nie ingeruje w to wazne by pen drive po prostu działał.

Swoją droga komputer bywa nieobliczalny bo nie rozumie jak bez KOMPLETNIE NAJMNIEJSZEJ INGERENCJI nagle transfer sie polepsza.

 

Aha dodam jeszcze ze na transfer nie ma wplywu obciazenie pootwieranymi programami to bez znaczenia czy w tle dziala mi 4 programy i ramu uzywam 600 mb czy 300 mb

Spotkal sie ktos z was z tak dziwnym zachowaniem komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...