Skocz do zawartości
fuxmen

Livebox porty i problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem połowę internetu, jednak podobnego problemu nie znalazłem jak mój.

 

Ustawiłem przekierowanie portów 80, 443 w liveboxie na laptopa który się łączy po wifi i ma wszystko z automatu, następnie w dyndns się zarejestrowałem. Na laptopie jest apache na porcie 80. I wszystko działa, wpisuje adres w przegladarce ten z dyndns i wchodzi strona, która jest w laptopie.

 

Chciałem to samo zrobić na komputerze stacjonarnym, który docelowo będzie pełnił rolę serwera, i tu zaczynają się schody... Zmieniłem tylko ip w przekierowaniu na ip komputera który jest połączony przez ethernet. I już niestety strona się nie wyświetla. Ustawiłem ip ręcznie na 192.168.1.55 bo podobno ręczne ma być z poza zakresu który przyznaje livebox czyli 10-50. I nadal nie przekierowuje na ten komputer stacjonarny....

 

aha ze stacjonarnego mogę wejść na liveboxa widzę go, ping wszystko chodzi

 

Wszystko jest jak powinno z laptopa wchodzę na adres komputera i strona się wyświetla... Dlaczego nie może live box przekierować na komputer skoro po wifi na laptopa przekierowuje...

ręce już opadają siedzę kilka godzin i kombinuje i nic... proszę o pomoc

post-4293-006522900 1283415302_thumb.jpg

post-4293-099292200 1283415308_thumb.jpg

Edytowane przez fuxmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy. Co dzieje sie gdy z Laptopa w przegladarce wejdziesz na "HTTP://198.168.1.55"?

 

I czy IP 192.168.1.55 jest ustawione recznie na komputerze stacjonarnym czy w SDHCP routera? Jesli recznie na komputerze stacjonarnym to co dzieje sie gdy przekierujesz na IP komputera stacjonarnego przydzielone z DHCP routera?

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w laptopie wpiszę ten adres, pojawia się strona, która na komputerze jest w katalogu domowym serwera apache

 

Dodam ze internet mam od innego prowidera przez WIFI i tam jest automatyczne przyzwanie wszystkiego, a z tej sieci LAN korzystałbym tylko aby mieć serwer na zewnątrz. Myśle, że jedno z drugim się nie gryzie bo czy wyłączyłem WIFI na czas prób czy nie nadal nie chodzilo

 

EDIT

Czy ręcznie czy automatycznie nie przekierowuje...

 

EDIT 2

sprawdziłem na laptopie po ethernecie, działa, na komputerze nadal nie ;/

Edytowane przez fuxmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...