Skocz do zawartości
Duszolap

Lian Li PC-V351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuje zmontować zestaw HTPC "do salonu" ale z możliwością pogrania (Radeon 5850 + i5 750 OC).

Wiem już ze karta zmieści się w tej obudowie (uparłem się bo podoba mi się bardzo jej minimalistyczny styl)- myślę tez o płycie głównej Gigabyte GA-h57m-USB3.

Ponieważ w starej budzie już od lat używam chłodzenia wodnego chętnie bym to zrobił i tym razem:)

Niestety nie wiem czy jest to możliwe ze względu na niewielką ilość miejsca w środku - może ktoś z Was mi coś podpowie - troszkę "odpadłem" z tematu bloków na CPU.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki to nie problem, kluczowe będzie miejsce na chłodnice i sposób jej montażu.

Najpewniej gdzieś na zewnątrz. Może na górze poziomo lub z tyłu w pionie ale wtedy by nie estetycznie wystawała. 2x120 albo 2x140 powinna wystarczyć ale w OC bym się wtedy nie bawił, zresztą to htpc więc po co skoro i5-750 do wszystkiego wystarczy. Potrójna chodnica może byc już za duża żeby to jakoś miało wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko nie masz szans zmieścić całego WC z chłodnicą 2x lub 3x12cm w środku...można zrobić tak jak pisze kolega wyżej, czyli wywalić chłodnicę na zewnątrz i zamontować ją na bocznej/tylnej ściance. Zestaw chcesz złożyć całkiem mocny, więc mniejsze chłodnice odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że chłodnicy nie zmieszczę w środku - myślę o zastosowaniu tej która mam czyli 3x120 oraz pompki Coolriver 12V (mam nadzieję, że się tam gdzieś się upchnie)

Chłodnicę ukryję gdzieś z tyłu - wszystko będzie w szafce pod TV więc myślę, że da się to zamaskować za kompem gdzieś.

 

Dlaczego próbuję WC w takiej obudowie? Po prostu jakoś się przyzwyczaiłem i żal jest nie wykorzystać pompki i chłodnicy które to już mam od dawna - swoja droga jak wspomniałem to już od paru lat jestem nie w temacie więc pewnie mi zaraz napiszecie, że Coolriver to jakiś zabytek;)

 

Jedyne w czym jestem teraz totalnie zielony to - jaki blok na CPU wybrać - jeżeli możecie podać jakieś konkretne propozycje, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie wstawic wc do srodka, nie bylbys pierwszy :)

Wystarczy uzyc google, poszukac na forach xtremesystems. Jest mnostwo ukladow tez w bardzo podobnej V350.

Instalowanie zewnetrznej chlodnicy do tak malej obudowy według mnie mija sie z celem, tracisz cala kompaktowosc obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukac, ludzie maja w tym bardzo mocne configi, wlacznie z sli..

 

np wieksza chlodnica:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko mozna skompensowac regulacja obrotow, pod obciazeniem wentyle moga przyspieszac w razie koniecznosci. Bedzie i tak nieporownywalnie ciszej niz na AC.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej ma zamontować chłodnicę jak do środka nie upchnie, a podzespoły ma na tyle mocne, że zwykła 1x12cm nie da rady? Blok na CPU zdecydowanie D-Tek Fuzion v2

D-Tek Fuzion v2 1366 :: ..:: Angela.pl ::..

 

Widać mało widziałeś...

 

Bloczek prędzej bym brał coś z EK albo HK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukac, ludzie maja w tym bardzo mocne configi, wlacznie z sli..

Wszystko mozna skompensowac regulacja obrotow, pod obciazeniem wentyle moga przyspieszac w razie koniecznosci. Bedzie i tak nieporownywalnie ciszej niz na AC.

 

Gdybym wcześniej miał mobo mATX to bym się motał właśnie z tą budą. Masz może gdzies linka do tego projektu bo ciekaw jestem jakie są tempy tego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam linka, ale mozna poszukac. Ciezko moze wszedzie o dokladna relacje z temperatur. W przypadku wc jest to dosc latwe do oszacowania, bo jezeli masz chlodnice np. 2x120 slim (swiftech), i wentyla wciagaja na nia powietrze z zewnatrz, to praktycznie eliminuje to wplyw samej obudowy na temperature. A taka cienka chlodnica przy odpowiednim nadmuchu jest w stanie uporac sie z i7 i sli z topowych kart.

Jak sie popatrzy na testy chldonic, to grube chlodnice sa znacznie lepsze przy bardzo niskich obrotach typu <1k rpm, ale jak w gre wchodza wieksze obroty to roznice maleja do bardzo niewielkich, a w przypadku tych chlodnic typu extreme (czyli srednia grubosc, geste finy), nawet wyprzedzaja grube (chociaz to juz skrajnosc, musza jechac na koszmarnie glosnych deltach). Jezeli na takiej 2x120 slim, w stresie wentyle beda przyspieszac automatycznie do tych 1500rpm-2k, mozna spokojnie pociagnac krecone i7 z topowa karta.

Widzialem ciekawe wyniki goscia ktory mial i7 @4.2ghz i 2x gtx480 na pojedynczym swiftechu MCR320, z tym ze w stresie wentyle lataly na wiekszych obrotach (bodaj 1500). Temperatury byly tam po max 60-70 na cpu/gpu, pelna stabilnosc. Ktos chcial dla porownania sprawdzic, co bedzie jak zmniejszy rpm, do np 700 (tak jak ludzie maja na stale np thermochillach), i wtedy temp na procesorze prawie 90 (przynajmniej odczyt). To pokazuje ze duzo zalezy od obrotow wentylatorow.

W przypadku przyspieszajacych wentylatorow, jest jeszcze kwestia zasilacza. Jezeli mamy taki config, ktory w stresie wciaga np 700-800w, i zrobimy go na grubych chlodnicach, wentylatory <1k rpm, w stresie chodza tak samo jak w idle. Ale wszystkie zasilacze, przy takim obciazeniu ostro zwiekszaja obroty na swoim wentylatorze, jezeli zasilacz daje te >30db, to cala gra o super cicha chlodnice w load, troche mija sie z celem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak jaki sens, przeciez probowalem to wyjasnic w moim poscie :wink:

Takie wc jest i tak duzo cichsze niz AC (nie ma cichego ac na topowe karty graficzne, nie mowiac o defaultowych suszarach).

Pod duzym obciazeniem zasilacz i tak sie rozkreci do takiego poziomu. Zobacz testy zasilaczy na spcr, ile one maja decybeli jak sie im poda ciezkie obciazenie (takie wlasnie z np 2 kart pokroju gtx).

Podwojna chlodnica w idle poradzi sobie nawet z quad sli :) w idle moc wydzielana do ukladu jest znacznie mniejsza.

 

Trzeba patrzec na wydajnsc chlodnic realnie. Zobacz ile ludzi np uzywa tego smiesznego chlodzenia corsaira, z jedna cieniutenka chlodnica 120mm, i kreca na tym i7. Wyniki temperatur nie powalaja wprawdzie vs AC, ale spokojnie da sie tego uzywac. Nie kazde wc sluzy do tego zeby miec wode +2 stopnie wzgledem temperatury pokojowej, jezeli to potem w praktyce nie przeklada sie na nic poza naszym samopoczuciem :wink: Imo taki swiftech 2x120 spokojnie poradzi sobie z i7 i 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak na obrazku aeriala mniej wiecej wyglada u mnie chlodzenie w V-350B

ostatnio zrezygnowalem tylko z karty graficznej, to komputer siostry, wiec nie jest jej potrzebna

lada dzien bede zmienial w nim plytke glowna, to moge wrzucic kilka fotek

 

u mnie wyglada to tak:

2x120 z przodu, tylko obrocona o 180 stopni w stosunku do tej z fotki, bloczek na NB i CPU, wczesniej byl jeszcze fullcover na GPU, tez podciolem troszke w obudowie, problemem jest zalozenie go tylko

u mnie zabieg wygladal tak:

1. wyciagam tacke i wsadzam gola grafe wysmarowana pasta w plyte

2. tacka wjezdza do obudowy

3. gimnastykuje sie z zalozeniem i przykreceniem bloku wewnatrz budy

 

praktycznie to tyle, problemem jest zrobienie sobie miejsca pod wystajace na gorze elementy fullcovera

 

mam tam wrzuconego DDC 1T+ do tego ma zamontowany topo-rez alphacoola (tam gdzie lian li przewidzialo montowanie 2 dyskow 3,5 cala), wezyki sa tak dopasowane ze moge go wysunac i zatankowac plynem

 

tak ze sporo zabawy jest z upchnieciem tego

nie przesadzal bym tez z rozmiarem weza, w drugim HTPC zwodowanym uparlem sie na 10/16 (aerocool M40), w lian li mam tygon 8/11.2 i jest ok

 

 

aaaa i najwazniejsze

trzeba uwazac na chlodnice, moim glownym celem bylo zamocowanie jej do tego fabrycznego mocowania lian li, niestety pierwotnie miala byc to chlodniczka fesera 240, okazalo sie ze jest jakies 10mm za szeroka... tak ze jest Black Ice Pro 2x120 w tej chwili

 

wsadzanie grila na froncie uwazam za bez sensu, szkoda paprac obudowe, tylko tyle ze w tym projekcie z linku wyzej byla dluga karta i trzeba bylo zorganizowac troszke miejsca wiecej w obudowie

chcac poprawic przeplyw skupil bym sie na nawierceniu wiekszej ilosci odworow na spodzie przy przedniej sciance i ewentualnie bokach

 

moze w przyszlym tygodniu pstrykne jakies fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...