Skocz do zawartości
ryba

Nowy początek sezonu o/c z MSI - 2010/2011

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wieje w tym dziale nudą, ale ludzie są mocno zajęci organizowaniem milionów różnych rzeczy, także na o/c nie zawsze jest czas jak kiedyś... ale idziemy do przodu! Okienko transferowe już zamknięte, lato oficjalnie zakończone, także przyszedł czas na nowy sezon o/c. Tak jak zawsze mogę liczyć na świetne wsparcie ekipy z lokalnego oddziału MSI jak i innych firm, które przysłały sensowną paczkę sprzętu do przetestowania :)

 

Były Lightningi, były cztery grafy, był też totalny low-end. Tym razem zajmiemy się raczej segmentem średnim z małym wyjątkiem.

 

Dołączona grafika

 

Sprzęt którym będziemy się zajmować to:

Intel Core i7 980x

Intel Core i5 665k

MSI X58A GD65

MSI P55 GD65 MOA edition

MSI HD5870 Lightning

MSI HD5770 Hawk

MSI GTX 460 1GB Cyclone

Zestawy pamięci Patriot Viper5 2x2 PC-19200 i PC-20000

 

Sprzętu nazbierało się dość sporo i przez następne dni będzie co robić... biorąc pod uwagę, że już za tydzień będę siedział na Tajwanie podczas turnieju MOA.... jednym słowem ogrom pracy! B-) My się nie przejmujemy, my lubimy wyzwania, a więc do dzieła.

 

Mały problem może wystąpić z kartą HD5770 - kilku innych overclockerów dobierało się dość mocno do tej karty co widać na poniższym zdjęciu. Aktualnie V-mod i odczyt napięcia jest mojego autorstwa, lecz to co było z tą kartą na początku... szok! Żadnych fajnych wyników, a karta jakby czołg ją przejechał. Różnego rodzaju izolacje (kleje, lakiery, gumki chlebowe czy inne plasteliny), ślady niezliczonych lutów - Panowie, nie tak to się robi! Jutro jeszcze karta przejdzie mały tweaking elektroniczny i miejmy nadzieję, że wszystko zadziała tak, jak poprzednio z HD5770 i HD5670 w moim wykonaniu ;)

 

Dołączona grafika

 

Zanim przystąpimy do działania, wpierw sprzęt przetestujemy standardowo z konwencjonalnym systemem chłodzenia. Następnie przystąpimy do izolowania i małego conieco z ln2 ;) Stay tuned!

 

Dołączona grafika

 

Jakie cele? Jak najwięcej MHz i pucharków z WRkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

460 na ln2 bedzie po niedzieli, bo musze zapinke wyrzezbic do tego.

 

Główne założenia:

- sprawdzić, jak sobie radzi nowy bios do P55 GD65. Taktowanie pamięci i współpraca z serią K

- przekonać się, czy X58 GD65 da radę podołać obciążeniu Gulftowna z ln2 podczas Vantaga

- jako jeden z nielicznych przetestować 460 na ln2... szkoda że wersji HAWK nie dostałem

- przywrócić do sprawności HD5770 i dobić jakoś do granicy 1400MHz na rdzeniu i 1500MHz na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako jeden z nielicznych przetestować 460 na ln2... szkoda że wersji HAWK nie dostałem

- przywrócić do sprawności HD5770 i dobić jakoś do granicy 1400MHz na rdzeniu i 1500MHz na pamięciac

 

na to wlasnie czekam z zaciekawieniem :wink:

 

swoja droga z tym 5770 to niezle jajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI P55 standardowo nie będzie działać ten środkowy mnożnik pamięci - chyba 5, zwykle ten najbardziej użyteczny ;) Miałem tak na GD65 i GD85. Ale z odblokowanym mnożnikiem to nie jest większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

655k miałem przyjemność kręcić @SS. Bardzo fajny procek ;) Jestem ciekawy jak Ci pójdzie, bo widziałem jakieś wyniki @hwbot z tym CPU wykręconym na ponad 6 GHz.

980X selekcjonowany czy pierwszy z brzegu? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coś czuję że będzie spora dawka wyników i to pięknych.

Z HD5770 przypuszczam że będzie coś ok 1450Mhz na rdzeniu, dobrze myślę ryba?

 

Szkoda że te gulfy takie nie wesołe się trafiają, 6.2-6.4Ghz by się przydało to można by poszaleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezki weekend byl, masa pracy. Ale udalo sie wystrugac zapinke z mozliwoscia montazu potka na GTX460 ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Takze jeden problem z glowy mniej. Przetestowalem jeszcze dzisiaj, jak pieknie karty podkrecaja sie na powietrzu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

GTX460 na powietrzu nie idzie tak fajnie, jak sie zapowiada wersja HAWK, a szkoda... my pozniej powalczymy mrozem na niej ;) HD5770 podkreca sie bardzo przyjemnie, rdzen az sie prosi o dodakowe chlodzonko, lecz pamieci kuleja - karta jest juz totalnie wymeczona! Miejmy nadzieje, ze od zimna sie poprawi conieco. Z Lightningiem byl drobny problem: AF nie dziala poprawnie, takze czekamy, az TW podesle nowsza/sprawdzona wersje.

 

Po poludniu wiecej wyniczkow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5770 @air bawiłem się niedawno. Po tej "sesji" ta karta jest moją ulubioną :wink:

Wynik trochę słabszy od Twojego, ale nie jest źle :wink: - koziro's 14354 marks 3DMark Vantage - Performance run with Radeon HD 5770 @ 1080/1370MHz

 

BTW jakiś skośnooki zrobił 7,3 GHz do valida tym 655k. Ryba, pokaż, że Polak potrafi :wink: SuperPI chciałbym zobaczyć w Twoim wykonaniu tym CPU. Tak z sub 6,5 sek? :rolleyes: Mi tym prockiem udało się zrobić poniżej 7,5 sek @5,6 GHz @SS

 

Mowisz o GTX480 Lightning ktory lezy u mnie na stole od tygodnia?

GTX480 Lightning? Wow, nawet nie wiedziałem, że coś takiego mają :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na HD5870 Lightning. W dalszym ciągu było coś nie tak z Afterburnerem, dlatego dałem sobie spokój z softową zmianą napięcia i przylutowałem to co trzeba do karty :) Jeszcze dwa modziki by się karcie przydały, narazie jedynie Vgpu. Karta raczej średnia, lecz zobaczymy co pokaże na ln2.

 

Dołączona grafika

 

Teraz wkraczamy już na teren, gdzie panują ujemne temperatury ;) lecz wpierw dobra izolacja, jako podstawa dobrej i długiej zabawy bez problemów.

 

Dołączona grafika

 

Izolka jak z żurnala B-) W takiej postaci cały dzień można szaleć z ln2 i nic się nie pali. Poniżej jeszcze fotka zestawu w pełnej okazałości:

 

Dołączona grafika

 

Zanim na poważnie zabierzemy się za podkręcanie GTX460, sprawdziliśmy na ile zimno pomoże pamięcią lepiej się podkręcać. 100MHz (200MHz DDR) więcej... niby niewiele, lecz zawsze coś.

 

Dołączona grafika

 

Zanim pojawi się ostateczny wyniczek GTXa, trochę jeszcze poczekacie ;) nie wszystko naraz.

 

Na koniec jeszcze pozostaje fotka P55... którą trzeba było zmodyfikować, aby nadawała się względnie do podkręcania Clarkdale z ln2... Vcore i CB/CBB mod poszły w ruch!

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5870 Lightning rzeczywiście słabo, bo ja @air zrobiłem nieco lepszy wynik (co prawda procek wyżej, ale...).

 

GTX460 ma wyjść (czy już jest) w wersji domyślnie taktowanej 1 GHz na rdzeniu :P

 

Czekam na więcej, bo jak na razie nic ciekawego :P 5770@LN2 plz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Intel Core i5 665k

Jak procesor tyle będzie w stanie zrobić to ryba na pewno to pokaże.

 

Może jakieś świeże wyniki nam Marcin pokaże?

 

W tej chwili trwa zapewne celebrowanie zwycięstwa, ale podejrzewam, że przez kolejne dwa tygodnie na Tajwanie ryba nie będzie próżnował, jeśli chodzi o OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórzy jeszcze nie dorośli do tego, że ten cały overclocking to rozrywka i dobra zabawa, a nie ciągłe napinanie się o wszystko. Ciekawe jest również, że na pewnym znanym forum (o takiej samej nazwie jak nick kolegi wyżej) również pewien średnio poważany user też na to zwrócił uwagę, po czym został zniszczony przez kolege z własnego teamu :D

 

Jak chcesz jednak drążyć dalej temat, to zadam proste pytanie: Kto innym miał jechać? Wymagania:

- kilkuletnie doświadczenie w oc, wliczając zabawy z najnowszym sprzętem

- dogaduje się z ryba

- miał ochotę/czas na taki wyjazd

 

Liczba osób w PL spełniająca powyższe wymagania: zero :D

 

edit

Zobacz jak ona sie starała, tyle ryzu jadła zeby pojechac rybe w pifascie:

Dołączona grafika

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak patrzylem na rozne filmiki z moa to Ms. BORKO byla tam od robienia dobrej miny

 

makrela nawet nie dopuszczal jej do polewania azotu

 

Bardzo mi przykro ze nalezysz do grona osob, ktore z zazdroscia i nienawiscia komentuja czlonka mojego zespolu. Karolina swoje zadanie wypelnila dokladnie tak, jaki byl podzial rol. No i oczywiscie kolejne problemy z tym, ze dalem rade osiagnac cos sam w komfrontacji z zespolami... jestescie swietni ;)

 

Jak rozwiaze problem z laczeniem sie z FTP to podesle wyniczki, bo oczywiscie przed wyjazdem przygotowalem male co nieco ;) wiecej za tydzien jak wroce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórzy jeszcze nie dorośli do tego, że ten cały overclocking to rozrywka i dobra zabawa, a nie ciągłe napinanie się o wszystko. Ciekawe jest również, że na pewnym znanym forum (o takiej samej nazwie jak nick kolegi wyżej) również pewien średnio poważany user też na to zwrócił uwagę, po czym został zniszczony przez kolege z własnego teamu :D

 

Jak chcesz jednak drążyć dalej temat, to zadam proste pytanie: Kto innym miał jechać? Wymagania:

- kilkuletnie doświadczenie w oc, wliczając zabawy z najnowszym sprzętem

- dogaduje się z ryba

- miał ochotę/czas na taki wyjazd

 

Liczba osób w PL spełniająca powyższe wymagania: zero :D

 

edit

Zobacz jak ona sie starała, tyle ryzu jadła zeby pojechac rybe w pifascie:

Dołączona grafika

 

Ja :wink:

 

- grałem w gulftowny i gtx480, nawet robiłem jakieś tam wyniki

- dogaduje się z rybą, kręciliśmy razem nie raz, piwko też się piło

- mam wszystko czego trzeba, łącznie z paszportem

 

O co innego tu chodzi (nie o seks), czemu kłamiesz :P

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...