Skocz do zawartości
bziumak

Karta graficzna do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zmienić grafikę w moim staruszku, 6600GT jest już takim starociem, że właściwie nie opłaca mi się już go nawet sprzedawać. Szukam jakiejś grafiki do maksymalnie 100zł (najlepiej z przesyłką). Nie wiem za bardzo w co celować i przy jakim modelu będzie największy skok wydajności (będzie w ogóle). Ze wstępnych poszukiwań wynika, że za tą kasę mogę znaleźć 7600GS lub 7600GT a także 8500GT. Jeżeli możecie coś doradzić będę wdzięczny. Reszta zestawu oczywiście w podpisie.

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 100zł to taka nieszczęśliwa kwota na kartę. Kupisz max 8600GT i tylko tyle, że będziesz miał więcej klatek z tytułach w które możesz grać obecnie. Za 200zł można już wyrwać 8800GT a tym w niższych rozdzielczościach i obciętych detalach mogłbyć pograć prawie we wszystko.

 

Jeśli masz swoje ulubione tytuły i chcesz mieć więcej fps to szukaj 8600GT.

Jeśli chciałbyś pograć w nowsze gry dozbieraj drugą stówkę i szukaj 8800GT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie , na 8600GT a najlepiej sonic+ pogra w kazda gre jaka wyszla , moze bedzie to rozdzielczość 1024 ale pogra przynajmiej na medium . Sam gralem na niej w crysisa na medium 1024.

W tej cenie powinien takze byc do dostania Radeon x1950pro , jakiś czas posiadalem i polecam.

Moze taką uda Ci sie kupic PowerColor Radeon X1950 Pro SCS3 . 256 PX 2DV/VI (1213467301) - Aukcje internetowe Allegro albo GeForce 8600 Palit Sonic+ TANIO!! (1207791544) - Aukcje internetowe Allegro , moze troche przekroczysz te 100pln ale na prawde warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem X1950 PRO. Karta IMO bardzo wydajna, ale problemy ze sterami chociażby w Mafii 2, a karta normalnie pozwala na jej odpalenie gdyż obsługuje DX9 i SM 3.0. Obejrzyj sobie filmiki z Mafii 2 . Ktoś podawał w temacie o grze linki:

 

Mafia 2 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 39

 

Do tego problemy z cieniami w innych grach. Nie twierdzę, że to zła karta, bo pewnie wyjdzie stosowny patch, albo poprawią to w najnowszych Catalystach ale lepiej dołożyć do czegoś jeszcze wydajniejszego. Zwłaszcza, że masz dobrą płytę i procka, którego zawsze możesz podkręcić do tych 2.8-3.0 ghz. 8800GT/9600 GT to IMO dobra opcja. Za około tydzień wystawiam swoją grafę na Allegro. Jak będziesz zainteresowany to przeglądaj giełdę. Będzie tam stosowana informacja.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc lata standardowo na 2,7 (9x300). 88GT tylko jeśli wpadnie mi więcej kasy, na razie celuje w 86GT. Czy jest różnica w 86GT i 86GTS? Czy obojętnie co kupię?

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mialem problemow w mafi 2 bo juz jej nie mialem , a w innych grach nie doznalem zadnych niedogodnien. Niestety juz x1950pro nie ma wsparcia nowszych steownikow , bo zaczyna sie od HD2xxx, mozna by tylko liczyc na patche.

Roznica jest, jakas 20% wiec lepiej GTS , albo jak podalem palit sonic+.

Jest tez opcja byś szukal czegos pokroju 8800GTS 320MB ,9600GSO/GT lub HD3850 , czasem mozna wyrwac za ok 150pln a jej wydajnosc jest ok 2 razy wyzsza od 8600GTS.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...