Skocz do zawartości
majki84

Blokowanie dostępu do neta z poziomu routera lub softu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam router wifi Netgear'a WGR 614v7 i podłączone do niego 2 pc za pomocą kabla lan. Czy można jakoś ustawić router żeby o danej godzinie odłączał wybrany port lan, żeby nie było dostępu do neta albo w ostateczności żeby w ogóle odłączał neta?

 

Chodzi o to żeby dziecko w pokoju obok nie grało po sieci po godzinie 24:00. Router stoi u mnie w pokoju podłączony do kompa przez kabel lan. Jak taki problem najlepiej rozwiązać? Może jakiś program? Dobrze by było żeby to się działo automatycznie, żebym nie musiał o 23:55 włączać swojego kompa, żeby wejść na stronę router'a czy odpalać jakiś soft i coś tam przestawiać żeby odciąć kompa w pokoju obok od neta.

 

Proszę o pilną pomoc.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie działałem z tym routerem, ale poszukaj gdzieś opcji "Acces Restriction' czy czegoś w tym rodzaju, powinny być tam restrykcje na dany adres, pulę adresów, dni tygodnia, godziny, choć obawiam się, że to głównie w alternatywnych softach będzie - w moim Tomato działa wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w konfiguracji routera. Najlepiej na poczatku przypisać IP Lanowe na stałe do komputerów (LAN IP Setup -> Address Reservation). Potem w Schedule zaznaczasz w jakie dni i jakie godziny. A w Block Services ustawiasz by blokowało wg Schedule i dodajesz reguły na jakie usługi chcesz dać blokadę czy np. na wszystkie porty. I na koniec dajesz na wybrany IP (jeden z tych przypisanych na początku). Powinno śmigać, choć nigdy z tego nie korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś z tym routerem jest nie tak. Funkcja blokowania przez schedule nie działa prawidłowo. Router źle rozpoznaje godziny. Jak ustawiłem blokowanie od 23:59-06:00, to neta nie ma w południe. Pomyślałem więc, że może on odwrotnie godziny ma PM i AM i dałem blokowanie od 12-18, ale wtedy net wyłączył się o 15:00. Nie mam już siły do tego głupiego routera. Mam wgrany najnowszy firmware. Blokowanie ustawiałem na wszystkie porty i całą pulę adresów ip (choć to głupi sposób, bo sobie też odłączę w ten sposób neta).

 

Jak zaadresować na stałe adresy ip do poszczególnych kompów? Główny komp (mój) jest podłączony do routera przez lan i ma Win7 x64 ultimate (oba następne mają xp sp3). Drugi komp w tym samym pokoju jest podłączony przez WiFi, 3ci komp (który ma mieć blokadę czasową)jest w drugim pokoju połączony kablem lan do routera.

 

Może mi ktoś napisać instrukcję jak zaadresować wszystkie kompy na stałe i ustawić tą blokadę? Mam jeszcze nokię n95 8GB, której często używam do neta w domu, w niej chyba nie ma ustawień ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś napisać instrukcję jak zaadresować wszystkie kompy na stałe

 

Opcja LAN IP Setup -> Address Reservation - przypisujesz IP wedle konkretnego adresu MAC karty sieciowej...

Ta blokada ma jeden minus - wystarczy zmienić IP na jakieś inne i po blokadzie :D ale możesz wyłączyć DHCP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poprubuje dzisiaj, choć chyba tego też próbowałem i wtedy żaden komp się nie łączył po przydzieleniu adresów w routerze. Chyba trzeba jeszcze w systemach to poustawiać, ale tam wtedy trzeba dhcp też wpisywać a ja nie wiem jakie cyferki tam wklepać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...