Skocz do zawartości
ohuzo

Hp Envy RAM upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie znam się na laptopach (od zawsze miałem stacjonarkę) dlatego piszę tutaj licząc na fachową pomoc.

Mianowicie chciałem dołożyć kilka GB pamięci do lapka. Odpaliłem cpu-z i zauważyłem coś dziwnego. Jak widać na screenie cpu-z podaje, że pamięć jest w trybie single-channel. W każdym opisie tego laptopa (model Hp Envy 15 1060ea) jest podane, że pracuje w trybie dual-channel. Czy jest to błąd cpu-z czy coś z laptopem?

Wracając do kwestii "upgrejdu". Laptop wspiera max 16GB, obecnie jak widać na screenie są 2 kości po 2GB.

Czy dołożyć 2GB co da w sumie 6Gb/3 kości czy lepiej dołożyć 2 kostki po 2GB aby było 8GB/4 kostki.

Jakie rozwiązanie będzie wydajniejsze (nie patrząc na ilość RAM tylko szybkość).

No i ostatecznie jakie kości, którego producenta polecacie. Wiem tyle, że potrzebuję DDR3 :)

Zdaję się na was!

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Po otwarciu obrazka kliknij nań aby powiększyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lapek ma tyle miejsca na RAM? Z reguły 2 gniazda to max - 3 czy 4 to już rzadkość - i to w grubych 17".

Druga sprawa - na pewno potrzebujesz tyle pamięci? Bo jeśli jej nie wykorzystasz dodatkowego miejsca, upgrade nie ma sensu.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Envy według specyfikacji ma 4 sloty, ale też mnie zastanawia sens posiadania tak dużej ilości RAM, no chyba że naprawdę ją spożytkujesz.

W takim wypadku nie wiem czy nie lepiej sprzedać tych dwóch kości i kupić dwie po 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie potrzebował to bym nie pytał ;)

Ku ścisłości potrzebuje 4 maszyny wirtualne min po 1GB RAM na jedną. Na hoście musi zostać minimum 3GB.

Lapek ma 4 sloty - cienka 15nastka ;)

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...