Skocz do zawartości
ivanov

zawieszenie chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Nie byłem pewien w którym dziale umieścić to zapytanie, ale ten jest chyba najodpowiedniejszy.

Otóż wykombinowałem, że zamontuje sobie podwójną chłodnicę na plecach budy. Ma być to Phobya 2x140, a więc kawał kloca (prawie 1,5kg) + dwa wentylatory 140mm, a więc w sumie plus minus 1,8kg i do tego jeszcze woda, która znajdzie się w chłodnicy po zalaniu układu (o dodatkowych naprężeniach wynikających z parcia węży podłączonych do chłodnicy już nawet nie wspominam).

I teraz dochodzimy do sedna sprawy - na plecach budy mam jedynie możliwość zainstalowania wiatraka 120mm, więc trza coś wymyśleć, żeby móc zawiesić tą chłodnicę.

Po sprawdzeniu ofert różnych sklepów natknąłem się na coś takiego:

Bitspower adapter wentylatora 140mm na 120mm niebieski UV :: ..:: Angela.pl ::..

pytanie zasadnicze - czy coś takiego ma w ogóle szansę wytrzymać zawieszenie tak dużego ciężaru?

Wiem, że nie jesteście wróżkami, ale może ktoś już próbował robić coś równie porąbanego :wink:

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy ludzie montuja na tylach obudowy :)

 

Dołączona grafika

 

Co do wytrzymalosci nie wiem, wyglada to kiepsko, plasticzek. Zazwyczaj to sie robi na dystansach, ale ciezko sie obyc bez wiercenia.

Moze zacznij od tego jaka masz obudowe, moze da sie wstawic chlodnice gdzies do srodka.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy ludzie montuja na tylach obudowy :)

 

Co do wytrzymalosci nie wiem, wyglada to kiepsko, plasticzek. Zazwyczaj to sie robi na dystansach, ale ciezko sie obyc bez wiercenia.

Moze zacznij od tego jaka masz obudowe, moze da sie wstawic chlodnice gdzies do srodka.

 

Wiem, że robi się to na dystansach, ale rozwiązanie, które wykombinowałem ma tą przewagę, że dodatkowo tak zamontowany wiatrak zasysałby powietrze z wnętrza budy.

To zdjątko z Monstą robi wrażenie :lol2: pytanie tylko jak koleś podpina kable z tyłu kompa...

 

Moja buda to Xigmatek Midgard. Cały układ mam już dawno rozplanowany, ale ze względu na nudę związaną z bardzo długim oczekiwaniem na części oraz przypływem kaski zacząłem kombinować z drugą chłodnicą na tyle.

Druga 2x140 będzie na suficie budy (nie obyło się bez dość drastycznych przeróbek).

Przed:

Dołączona grafika

Po:

Dołączona grafika

Więcej chłodnic już nie potrzeba, zresztą i tak by już nigdzie nie wlazły.

Dołączona grafika

W związku z instalacją WC trochę się w środku pozmienia; min inne mobo, dwa HDD zamiast czterech, PSU obrócony do góry nogami i schowany z tyłu ten obrzydliwy kabel ATX, ale miejsca specjalnie nie przybędzie.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie wyciete.

Naturalnym miejscem na druga chlodnice bylby przod obudowy, wywalenie koszykow i postawienie tam chlodnicy. Po co ci tyle dyskow? Backupujesz internet? :)

Normalnie optymalny setup zazwyczaj wyglada tak: 1 dysk SSD na system, 1 duzy dysk zwykly na dane. Oszczedza monstwo miejsca i wibracji obudowy.

 

Co do tej chlodnicy zawieszonej z tylu. Zawsze mozna uzyc tego shrouda i dodatkowo wzmocnic na dystansach. Kable nie stanawia problemu, zawsze jest odstep do chlodnicy, da sie wszystko podlaczyc (w koncu jak czesto sie to robi).

 

Przyklad (google/xs):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie wyciete.

 

Dzięki :D Dremel FTW!

Naturalnym miejscem na druga chlodnice bylby przod obudowy, wywalenie koszykow i postawienie tam chlodnicy.

 

Widziałem już tą fotę z XS i myślałem nad tym. Jednak mój pomysł na WC jest trochę inny. Jak w końcu przyjdą części i wszystko zmontuję zobaczysz w worklogu.

Po co ci tyle dyskow? Backupujesz internet? :)

Normalnie optymalny setup zazwyczaj wyglada tak: 1 dysk SSD na system, 1 duzy dysk zwykly na dane. Oszczedza monstwo miejsca i wibracji obudowy.

 

Mam kamerę FullHD jak i pstrykam też trochę fotek :razz:

Obecnie mam 80GB + 120GB + 500GB + 500GB. Po zmianie mobka będzie 2x 1TB (już kupione).

Dyski SSD są rzeczywiście wydajne, ale jak dla mnie są zbyt mało opłacalne.

WD Caviar Black i Samsung F3 czekające w szafce mi zupełności wystarczą :D

Co do tej chlodnicy zawieszonej z tylu. Zawsze mozna uzyc tego shrouda i dodatkowo wzmocnic na dystansach. Kable nie stanawia problemu, zawsze jest odstep do chlodnicy, da sie wszystko podlaczyc (w koncu jak czesto sie to robi).

 

Niezły pomysł, z tym wzmocnieniem dystansami, choć dosyć karkołomny, pomyślę nad tym.

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24zł + przesyłka za taki adaptor.... ;P

idź do agencji reklamowej w swoim mieście i niech ci wytną z pleksy 5-6mm takie coś: KLIK

Dodatkowo zakup jakieś śruby M4 po problemie.

Oczywiście jak chcesz całość odsunąć bardziej od budy to zmień lekko konstrukcję lub daj 2-3 warstwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24zł + przesyłka za taki adaptor.... ;P

idź do agencji reklamowej w swoim mieście i niech ci wytną z pleksy 5-6mm takie coś: KLIK

Dodatkowo zakup jakieś śruby M4 po problemie.

Oczywiście jak chcesz całość odsunąć bardziej od budy to zmień lekko konstrukcję lub daj 2-3 warstwy.

 

Rozwiązanie dobre, tyle że nie w przypadku mojej budy. Otwór na tylny wentylator jest przy samej krawędzi obudowy, więc instalacją takiego czegoś zablokowałbym sobie ściankę boczną :?

Dołączona grafika

Chyba 2x140mm jest dosyć trudne do zamontowania z tyłu tej budy...

Wezmę Phobya 2x120mm plus to Cooling.pl : EK Water Blocks EK-UNI RAD Holder 120 [EK249] - 29.90PLN i po kłopocie :D

Na chłodnicę walnę dwie sztuki Cooling.pl : Feser Triebwerk TK-122 Mid Speed 120x120x55mm [FES068] - 119.00PLN i też będzie nieźle hulało :lol2:

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Chłodnica -> Thermochill PA120.3

 

Nagwintowałem 4 otwory do rozmiaru śrub M5 (+ mała korekta wiertarką średnicy otworów w wentylatorze). Kupiłem 4sztuki M5x100mm i 8 nakrętek łączny koszt ~2zł...

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...