Skocz do zawartości
theocraft

Laptop, wysoka wydajność do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić o radę w sprawie wyboru odpowiedniego laptopa do 3000 zł, który miałby możliwie najlepsze parametry za tę kwotę. Dodam, że miło by było o podrzucenie linka poza samą nazwą. No i to (jeśli to ma dla Was jakieś znaczenie w tym momencie), że bez wgranego systemu, ponieważ mam za free z uczelni oryginał każdego systemu jaki sobie wybiorę.

 

Po przekopaniu się, że parę w miarę aktualnych recenzji i rankingów doszedłem do wniosku, że dwa poniższe modele wydają się być najlepszym wyborem:

 

lenovo y560 hd5730/i3 Lenovo IdeaPad Y560 15,6" 1366x768 - Notebooki - Lenovo IdeaPad Y560 15,6" 1366x768 od 2898.90zł

 

acer 7740 hd5650/i3 TYTAN LAPTOP ACER 7740 i3 4 320 HD5650 Win7+BON (1190513400) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ale:

czy między w/w lenovo a lenovo z i5 jest duża różnica? Słyszałem, że na tyle mała, że nie opłaca się przepłacać...

czy między tymi laptopami jest wyraźna różnica w wydajności?

czy obecnie acer faktycznie wychodzi na prostą? tzn. opinie jakoby acer produkował gnioty jest nieaktualna? bo ponoć lenovo się ceni a acer ma zawsze stosunkowo tanie lapki o dobrych parametrach...

 

 

Pytam, gdyż chciałbym móc uruchomić na tym laptopie raczej niewiele tytułów ale jak już to te najnowsze (i jeśli łaska nie na absolutnym minimum) tzn. Dragon Age a później sequel, Wiedźmin 2, Mass Effect 1&2 no i kiedyś - wiadomo - Diablo 3 (choć tu wierzę w solidną optymalizację z ich strony)

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi na pytania i ewent. podesłanie innych modeli.

(Nie znam się na hp compalach toshibach itd zbytnio a asus wydaje mi się cenić aż nazbyt wyraźnie bo za swoje ceny oferuje słabą wydajność zazwyczaj (bo może coś pominąłem).)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił ostatnio ten model Lenovo. Co mogę Ci powiedzieć?

Nowoczesny wygląd.Jakość wykonania wg mnie bardzo dobra.Wykonana solidnie, nic nie skrzypi,nie trzeszczy. Zawiasy sztywne.Klawiatura pracuje sztywno, nie czuć uginania podczas pisania.Panel dotykowy jest funkcjonalny i pracuje b.dobrze.

głośniki JBL grają rewelacyjnie jak na laptopa( w moich poprzednich laptopach głosniki były porażką). Wygajny procesor i3, 4 GB ramu.Moim zaskoczeniem były dwie karty graficzne. Jedna zintegrowana, druga ATI5730 z 1GB własnej pamięci.Na przedniej części obudowy jest przełącznik , który służy do przełączania między tymi kartami.Na karcie zintegrowanej bateria wskazuję ok 4 godz. pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenovo y560 hd5730/i3 Lenovo IdeaPad Y560 15,6" 1366x768 - Notebooki - Lenovo IdeaPad Y560 15,6" 1366x768 od 2898.90zł

 

acer 7740 hd5650/i3 TYTAN LAPTOP ACER 7740 i3 4 320 HD5650 Win7+BON (1190513400) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ale:

czy między w/w lenovo a lenovo z i5 jest duża różnica? Słyszałem, że na tyle mała, że nie opłaca się przepłacać...

czy między tymi laptopami jest wyraźna różnica w wydajności?

czy obecnie acer faktycznie wychodzi na prostą? tzn. opinie jakoby acer produkował gnioty jest nieaktualna? bo ponoć lenovo się ceni a acer ma zawsze stosunkowo tanie lapki o dobrych parametrach...

 

Lenovo Y560 lub MSI GE600 (bez systemu ), zdecyduj się czy 15-16" czy 17"

1.Między i3 a i5 jest niewielka różnica w szczególności w grach kwestia jaka jest różnica w cenie

2.Oczywiście że będzie 17" HD5650 vs 15.6" HD5730

3.Acer całkiem nieźle się prezentuje dobór materiałów spasowanie ich na lapku itd itp., choć czasami są ludzie niezadowoleni z ich serwisu, każdego nie da się zadowolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...