Skocz do zawartości
psz3mo

Laptop dla Kobiety, do internetu < 3 tys PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś pół roku nie było mnie na forum (brak czasu) więc trochę wypadłem z tematu, a zdeklarowałem się, że poszukam laptopa dla mojej lepszej połowy.

 

Generalnie sprawa wygląda tak, że jej laptop umarł. Do tej pory miała Sony VAIO (2 rdzenie + GMA950 + 2GB ramu + 120GB dysku), kupione za nasza zachodnią granicą jakieś 2,5 roku temu za worek pieniędzy. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie padające zasilacze: oryginalny po nieco ponad roku, później zamiennik po pół i na koniec zamiennik, który jak się okazało, pociągnął ze sobą płytę główną. Na początku chcieliśmy wymienić mobo, ale w Polsce jest nie do dostania, a ściągając ją z USA, czy Chin zapłacimy tyle co za połowę nowego lapka, a sprzęt będzie nadal stary.

 

Generalnie budżet na laptopa nie ma większego znaczenia, ale bez przesady, bo to ma być 'klikacz' do internetu, więc powiedzmy że 2500-3000zł.

 

Do czego będzie wykorzystywany laptop: internet, word, excel, film, muzyka i gry na 'kurniku'

 

Wymagania odnośnie laptopa: ładny (pojęcie względne), solidny, niezawodny, cichy (względnie) i chłodny - i to wszystko.

poza tym: ma mieć nagrywarkę DVD, kartę graficzną (integra wystarczy), 3-4GB ramu, core i3 i dysk ze 250GB, mile widziane hdmi, może być bez systemu ;)

 

Przeglądając wątki zauważyłem, że sporo osób poleca teraz Sony Vaio z serii EB1/EB2, ale nie wiem czy uda mi się ją nakłonić na następne Sony. Z trochę tańszych propozycji: co powiecie na della 15R, wydaje się być całkiem przyzwoity NOWOŚĆ DELL INSPIRON 15R i3 3GB 320GB HDMI WIN7H (1210265277) - Aukcje internetowe Allegro Jeszcze pół roku temu, każdy kupował Della kiedy była nowa o jakości, więc może to nie będzie zły wybór?

A jak jest z Asusem w serii K52 i Samsungami R580/R540? Z recenzji w internecie wynika, że są dość przyzwoite, ale czy za 2 lata będą się trzymały w 1 kawałku?.

 

Generalnie i tak będziemy musieli iść do sklepu, żeby sobie obejrzała, ale muszę wiedzieć co jej pokazać i z czego wybierać. Czy kupić 'oczami' - sony, głową - della, a może po taniości - asusa/samsunga

 

A może zupełnie polecieć po bandzie i nakręcić ją na Vostro 3500? Z drugiej strony, czy to nie będzie taki trochę przerost formy nad treścią - kusi 3 lata NBD, ale ani nie jest wybitnie cichy, ani chłodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcaj Ją na Vostro 3500 :wink: Kupiłem niedawno do podobnych zastosowań (internrt+excel+kobieta :lol2: ).i5-430,3gb ramu,320gb Seagate (7200 obr.),Windows 7 32-bit,integra intela.Całość 2700 zł z przesyłką.Kawał świetnego sprzętu.Bardzo dobre wykonanie i spasowanie.Klawiatura idealna do pisania a płytka dotykowa to mistrzostwo świata.4 usb,HDMI i e-sata(kombo z USB).Mocna bateria.4 godz bez problemu w wordzie,exelu czy innych pierdach.No i NBD na 3 lata.Dasz radę w tej cenie kupić trochę mocniejszy sprzęt ,ale w kwestii jakości i komfortu używania to nie widzę godnego konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi. Generalnie do jej zastosowań to wystarczy najtańsze Vostro, czyli i3+2GB+integra+320GB. Ram w razie czego sam dołożę, a system i dodatkowy dysk 2,5" 120GB (będzie za pendrive'a) mam. Zobaczymy co na to powie.

 

Zapomniałem wyżej napisać, że laptop nie będzie 'przyklejony' do biurka, a raczej często przenoszony/przewożony, więc wytrzymała obudowa się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demczog mam jeszcze pytanie do Ciebie, jako że masz z nim styczność. jak wypada w praktyce nagrzewanie się obudowy przy normalnej pracy (przy małym obciążeniu procesora i integry)?

Generalnie moja Kobieta nie ma biurka na którym ten lapek będzie stał, więc często będzie lądował na kolanach, łóżku, czy pościeli więc stopień nagrzewanie się obudowy jest dość ważny.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chłodno i cicho.W pościeli nie testowałem :) ,ale kolanka i swobodne leżakowanie było :wink: W zimie to się nim nie ogrzejesz chyba ze wersją z gt 330M.Mam porównanie z Dell studio 1555.Mimo,że też chłodny sprzęt to Vostro zdecydowanie wygrywa.Rozplanowanie "bebechów" musi być dużo lepsze a więc i odprowadzanie ciepła też wypada lepiej.

Edytowane przez demczog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...