Skocz do zawartości
Shakell

Problem z wyświetlaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyświetlaczem mojego kadłubka - Asusa S96S. Komp kupiony na allegro kilkanascie dni temu, pracował całkiem stabilnie i bezproblemowo (o ile można tak powiedzieć o maszynie z vistą), aż do dzisiaj.

 

W czasie oglądania filmu w pewnym momencie ekran zgasł, straciłem dźwięk w głośnikach, ale sama maszyna ciągle pracowała. Poczekałem chwile po czym stwierdzilem że jedyna opcja to odłączenie zasilania i ponowne włączenie komputera. Tak zrobiłem, po czym po włączeniu na ekranie pojawił się ekran biosu, a właściwie 6 obrazów początkowych biosu, i pionowe oraz poprzeczne czarne i zielone linie. Komp ładował się dalej, aż do ekranu awaryjnego uruchomienia windowsa.

 

Próbowałem włączyć na lapku płytę instalacyjną ubuntu, ruszyla - ale sytuacja jest ta sama - ekran poprzecinany paskami, widoczne menu ubuntu razy 6.

 

Co się stało? Laptop teoretycznie działa, ale o jakiejkolwiek pracy na nim nie ma mowy. Czego to może być uszkodzenie?

 

 

Specyfikacja lapka:

 

procesor: Intel Core 2 Duo T7100 (2 x 1,8 GHz)

pamięć: 2 GB DDR2

dysk: SATA 120 GB

karta grafiki: GeForce 8600M GS 250Mb /512 dynamic

DVD-RW DL

WIFI b/g

Bluetooth

wbudowana kamerka internetowa i mikrofon,

wejścia/wyjścia: czytnik kart 5 w 1, 4 x USB 2.0,PCMCIA 2.1, IEEE1394, S-Video, VGA, LAN (RJ-45), modem (RJ-11), port rozszerzeń, mikrofon in, audio out (S/PDIF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś go jako używkę, czy nówka?

 

Ja obstawiam coś uwalonego w GeForce'ie. Spróbuj podłączyć do zewnętrznego monitora. Jeśli to grafa, to objawy na zewnętrznym lcd powinny być takie same

 

Kupiłeś go jako używkę, czy nówka?

 

Ja obstawiam coś uwalonego w GeForce'ie. Spróbuj podłączyć do zewnętrznego monitora. Jeśli to grafa, to objawy na zewnętrznym lcd powinny być takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... koszt naprawy. Mopglibyście mi doradzić jak/gdzie zrobić to tak, żeby wyszło jak najtaniej? Póki co znalazłem tylko na allegro oferte wymiany GPU za 500 zł :/ Ale w momencie kiedy za lapka dałem koło 900 zł, to naprawa za ponad połowę wartości mnie totalnie nie urządza.

 

Można to naprawić samodzielnie? Czy musi lecieć do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie od ilu dni używasz tego laptopa? Bo piszesz że zakupiłeś go kilkanaście dni temu.

 

Jeżeli jest nieduży odstęp czasu od terminu dostarczenia do ciebie przesyłki, to możesz napisać sprzedającemu że dopiero teraz udało ci się przetestować sprzęt i okazało się że jest on niezgodny z opisem, ponieważ miał być sprawny a jest uszkodzony.

Następnie powołał bym się na Art. 560. § 1.

 

.Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.

 

a także na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

 

Art. 8.

 

1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

 

2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

 

3. Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.

 

4. Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.

 

 

 

Na koniec możesz mu jeszcze napisać że:

Aukcja w świetle prawa jest umową cywilną pomiędzy Sprzedającym a Zwycięzcą aukcji. W przypadku naruszenia przez którąś ze stron warunków owej umowy osoba poszkodowana ma prawo zgłoszenia sprawy do organów odpowiednich do rozpatrywania takich skarg (sądy powszechne lub wcześniej policja).

Na podstawie Art.286 Kodeksu Karnego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

-----------------------

 

Może to chamskie trochę podejście do sprawy, ale często spotyka się różnego rodzaju cwaniaczków na allegro i trzeba sobie z nimi jakoś radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...