Skocz do zawartości
marcinboree

Reaper ddr2 HPC 1150mHz 2x2GB dual

Rekomendowane odpowiedzi

Ustaw inny dzielnik (3:4), napięcie na 2.2V i timingi na 5-6-6-18, wtedy wyjdzie ci 1066MHz. A jeśli chcesz więcej (IMO bez sensu), to musisz ustawić FSB 425MHz lub dobrać odpowiedni dzielnik.

 

Swoją drogą, fajnie, że po pół roku przypomniałeś sobie o temacie, bo z początku myślałem, że to jakiś perfidny odkop Oo...

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw timingi na sztywno (do 1066MHz 5-5-5-15, jak ja), tak samo z napięciem (w moim przypadku 2.0V wystarczyło, ale ty ustaw 2.1 dla pewności i ew. później zmniejsz, gdy będzie stabilnie) i dzielnikiem. Auto to zło, i to każdy ci powie.

 

Oblicz sobie, ile wynosić będzie częstotliwość pamięci na każdym możliwym dzielniku, zakładając, iż FSB procesora wynosi 400MHz. Docelowo szukasz 533MHz, wtedy taktowanie pamięci wyniesie 1066MHz.

 

Prawdę mówiąc, nie wiem, jak powinny iść timingi dalej - podejrzyj ustawienia osób bardziej z OC zaznajomionych, posiadających podobne kości (tj. DDR2, 1066-1150MHz CL5)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej ;) Sam nie pamiętam, jak mam ustawiony, dawno w biosie nie byłem. Procesor chodzi na 3.6 GHz 24/7 przy 1.2V, więc nie czuję potrzeby zmian.

 

Kiedy ustawisz pamięci na 1066MHz i napięcie na 2.1V (2.2V to dla 1150), zapuść jakiś test w celu ich sprawdzenia i niech pochodzi z godzinę-dwie. Jak będzie stabilnie, zmniejsz do 2V i znowu przetestuj. Będzie działać - zostaw. Nie - ustaw 2.05 albo przywróć 2.1 :)

 

ed. Pamiętaj, aby dobrać odpowiedni dzielnik, musisz także ustawić odpowiednie taktowanie szyny FSB. 425 powinno wystarczyć.

 

 

Chociaż, swoją drogą, 1150 to IMO przerost formy nad treścią - zysku wydajności, oprócz syntetyków, w ogóle nie odczujesz.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podjechać z magistralą FSB pod 432MHz aby przy FSB:DRAM -> 1:1.33 mieć 1150MHz na memkach. Bo potem to już chyba kolejne nastawy to 1:1.50 a to da ci przy 400FSB już 1200MHz na pamięciach. Więc albo FSB w górę albo w dół i odpowiedni dzielnik pamięci. Przy czym IMO szkoda zachodu. Daj te 1066 i w zupełności starczy. Nic nie zyskasz na tych dodatkowych MHz na RAMie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...