Skocz do zawartości
ohuzo

1 PC, 2 IP, maszyna wirtualna, vpn?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że na sieciach nie znam się w ogóle. Informacje mi potrzebne wyszukuję na bieżąco ale na ten temat nie znajduję odpowiedzi. Być może ktoś z forum robił już takie obejścia i mi pomoże.

 

Załóżmy taką sytuację: mamy komputer(1) który ma jakieś tam swoje stałe IP. Mamy drugi komputer(2) w innej lokalizacji z innym adresem IP. Na komputerze nr 2 zainstalowana jest maszyna wirtualna VirtualBox. Chcę aby łącząc się z siecią poprzez maszynę wirtualną mieć IP komputera (1).

Jak najprościej to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery są w innych sieciach. Obydwie sieci posiadają stały, różniący się od siebie IP nadany przez ich ISP. Komputerom w sieci mogę w każdej chwili przypisać stały IP sieciowy. Mam zdalny dostęp do tego drugiego rutera (wrt54gl+tomato). Mój komp (nr2) łączy się przez ruter dir320+tomato.

@pkomp to mi nic nie da bo w internecie virtualbox ma to samo IP co host. Chodzi mi właśnie o to aby virtualbox miał IP tego innego kompa a nie tego na którym jest zainstalowany i użytkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie potrzeba logowania się na ten drugi komputer. W zasadzie podałem "komputer2" zeby było prościej wyjaśnić o Co mi chodzi i czym dysponuję.

Potrzebuję na moim komputerze mieć dwa IP - to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako bridge nie dostaje innego ip?

 

w internecie to znaczy?od strony isp?no nie ma opcji bys dostał inne - swoje wewnetrzne możesz mieć dwa ale od strony netu i tak bedziesz mial jedno chyba ze icp przydziela ci do lacza kilka numerów i łączysz sie bezposrednio z nim a nie przez np.router z nat

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...