Skocz do zawartości
kuebk

Jaki tryb ADSL mam?

Rekomendowane odpowiedzi

W AM200 mam cos takiego:

 

 

DSL Status: UP

DSL Modulation Mode: Auto

DSL Path Mode: INTERLEAVED

Downstream Rate: 7456 Kbps

Upstream Rate: 640 Kbps

Downstream Margin: 19 db

Upstream Margin: 13 db

Downstream Line Attenuation: 3

Upstream Line Attenuation: 0

Downstream Transmit Power: 7

Upstream Transmit Power: 12

LOS Errors: 0

 

I niestety na podstawie wyzej wymienionych informacji nie wiem jaki tryb ADSL mam na swoim laczu. Nie widze rowniez opcji aby to przestawic zeby nie wykrywalo a wymuszalo.

Dzwoniac do tp sie dowiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksysy lubią przekłamywać parametry, w twoim przypadku jest to zajebiście niskie tłumienie na down(choć to możliwe), to już na up'ie 0dB bardzo podejrzanie wygląda.

Po parametrach mogę wywnioskować, że nadal siedzisz na adsl. Jeżeli przełączą Cię na adsl2+ i parametry nie są bardzo zaniżone to pełne 20mb/s powinno być w twoim zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrale mam po drugiej stronie ulicy, w linii prostej moze z 50 metrow max, kabla pewnie jest troche wiecej. :P

Co do predkosci to jeszcze calkiem nie tak dawno temu [z pol roku temu] max bylo 1mbit u mnie na cenrali. ~~

 

BTW: Samo przelaczenie na ADSL2+ musi sie fizycznie odbyc na centrali, tak?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze nie mam 6mbit, umowe podpisalem jakis tydzien temu i odrazu puscili mi parametry jak do 6mbit ale teraz czekam az mi na loginie ustawia 6mbit co ma sie stac z poczatkiem nastepnego okresu rozliczeniowego. Na obecna chwile mam 1mbit na loginie.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki operator? Na twoim miejscu brałbym co najmniej 10mb/s (ze względu na upload 1mb/s), a najlepiej 20mb/s(bezproblemowo wyciągniesz max.), bo w końcu w tej chwili różnica w cenie za tyle dodatkowych mb jest symboliczna. Jak masz zamiar zostać na tych 6mb, to nie ma co kombinować z przepinaniem na adsl2+.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operator to TP, co do zmiany na 10mbit to nie wiem na ile to bedzie teraz mozliwe bo umowe juz mam podpisana na 6bmit. :( A cos kiedys mi sie obilo o uszy ze jak chce sobie zmienic predkosc podczas trwania umowy [nie wazne czy na mniejsza czy wieksza] to place stawki niepromocyjne czyli pewnie by nie bylo 129 tylko ze 170 albo wiecej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operator to TP, co do zmiany na 10mbit to nie wiem na ile to bedzie teraz mozliwe bo umowe juz mam podpisana na 6bmit. :( A cos kiedys mi sie obilo o uszy ze jak chce sobie zmienic predkosc podczas trwania umowy [nie wazne czy na mniejsza czy wieksza] to place stawki niepromocyjne czyli pewnie by nie bylo 129 tylko ze 170 albo wiecej. :(

 

Ponoć w październiku ma wejść możliwość skakania między promocjami podczas umowy oraz lekkie zniżki. Prędkość na loginie niektórym osobą zmieniali ostatnio w ciągu kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze w takim razie nie jest to taka glupia opcja ale to juz poczekam az mi zaloza te 6mbit i zobacze jak to dziala bo ponoc na moim osiedlu ktos juz mial i mu nie dzialalo.

Ale jak podobno parametry sa dobre to nie wiem czemu mialoby nie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź parametry na innym modemie, bo obecne, są wręcz idealne, ale to nie pomoże jeśli centrala jest przeciążona przez ruch zazwyczaj wieczornymi godzinami, kiedy to najwięcej osób korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu to mam:

DSL Modulation Mode: G.992.1 (G.DMT)

 

To chyba jest ADSL zwykly, nie?

 

Co do parametrow na innym modemie to sprawdzalem na tym SpeedTouchu co dostalem od TP i mam to samo aczkolwiek nie moge tam w nim znalezc parametrow z wartosciami podobnymi do tych

Downstream Margin: 19 db

Upstream Margin: 13 db

 

Reszta parametrow jest taka sama, to chyba ogolnie rzecz ujmujac dobrze - nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonienie raczej nic nie da. Przełącza to automat, kiedyś zazwyczaj był to 1mc przed końcem umowy, teraz zdarzają się przypadki, że zmieniają w ciągu kilku dni od podpisania aneksu. Zauważyć, że Cie przepieli już na 6mb, łatwo zauważyć po transferze ;).

 

btw. teraz 63zł za 20mb jest dobrą opcją :D

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taka opcja jest? Bo kurde dzwonilem do tych glabow i mi mowia ze mnie przepna na 6mbit dopiero 5 grudnia czyli wtedy kiedy konczy mi sie umowa na stara neo. Nie wiem co to za burdel tam maja bo chyba nie wiedza co to znaczy aneks do umowy.

 

BTW: Wg parametrow jakie wkleilem w pierwszym poscie to jaka predkosc u mnie bedzie maksymalna?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mogę liczyć na 20Mb/s ? ( wiem, że nie pełne, ale czy warto ? )

 

Downstream Upstream

 

SNR Margin

 

16.9 8.0 db

 

Line Attenuation

 

26.0 11.2 db

 

Data Rate

 

12448 1097 kbps

 

Max Rate

 

21792 1236 kbps

 

POWER

 

20.3 12.3 dbm

 

CRC

 

2 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mogę liczyć na 20Mb/s ? ( wiem, że nie pełne, ale czy warto ? )

 

Downstream Upstream

 

SNR Margin

 

16.9 8.0 db

 

Line Attenuation

 

26.0 11.2 db

 

Data Rate

 

12448 1097 kbps

 

Max Rate

 

21792 1236 kbps

 

POWER

 

20.3 12.3 dbm

 

CRC

 

2 13

 

Przy dzisiejszych różnicach w cenie bierz 20mb, na pewno będziesz bliżej 20mb niż 10mb. Załatw sobie modem z możliwością zmiany minimalnego snr, to dodatkowe ~3000kb na synchronizacji powinieneś uzyskać. Coś czuję, że przez te ceny najwyższych prędkości, o korzystaniu z internetu w godzinach 18-23 będzie można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy sporej ilości pobierań z HTTP/XDCC/torrentów, nawet Rapidshare (przez rapideo.pl).

Ale to tylko po kablu bezpośrednio podłączonym do routera i w przypadku, gdy jest on dość krótki. Po wifi mam właśnie 1.8MB/s, a przy 40m kablu LAN którym jest podłączony jeden z komputerów w sieci - 1.6MB/s.

Gdzie mieszkam? Wilanów, Warszawa. A ty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...