Skocz do zawartości
kuebk

Jaki tryb ADSL mam?

Rekomendowane odpowiedzi

no mi własnie 1,8MB/s wyciaga na torrentach. z reszta max łącze po speedtest to 16,50

Podłączony jestem po kablu do Routera ale kabel ma z 2m długości.

Konstantynów Łódzki/Łódź.

 

Najagorsze ze mi UP Margin skacze strasznie wysoko i zrywa połączenie. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wynik i tak nie jest zły. Dla przykładu podam znajomego, mieszkającego kilka kilometrów dalej i jego decyzje o 20Mb, także od Netii. Skończyło się na tym, że łącze działało z prędkościami 0,5-5Mb a czasami w ogóle, natomiast ludzie z Netii nie wiedzieli co się dzieje. Koniec końców doszło do tego, że podpisał umowę na 4Mb przy których osiąga jakieś 3.5.

Z dwojga złego wolę jednak TP, chociaż nadal nie pałam do nich szczególną miłością (Orange natomiast nienawidzę) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to można się zdenerwować jak najpierw stwierdzają że można a później jednak nie ma możliwości technicznych. Do mnie dzwonił technik z Neo i sam mi powiedział czy da rade czy nie. Wyszło że się wszystko synchronizuje ale nie wiedział jak ze stabilnością. Teraz wiem że troche nie jest stabilny. UP Margin mam czasami dziwna wartość co powoduje że net zrywa i nie łączy się na nowo no i nit ma pełnej 20tki.

Zastanawiam się tylko czy mogą coś z tym zrobić żeby było stabilne i nie zrywało w jakiś dziwny sposób tego połącznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem i z mieszczonych rys. to chyba przedzwonie sobie do Netii niech wyślą technika i niech posprawdza łącze. Do samej centrali ma 600m w prostej linii a sama linia pod NEO 1Mb nie sprawiała żadnych problemów więc może trzeba tam coś tylko wyregulować i będzie dobrze. Może będzie też bliżej 20Mb bo na razie to tak średnio. ;/

 

"AragornPL" a powiedz mi jeszcze jak masz z wynikami ze speedtest? czy za każdym razem masz mniej więcej wyniki 17-18Mb/s bo u mnie to dość szaleje czasami miedzy 15-16,5 czasami jest miedzy 12-16,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 0 kbps

Upstream Rate: 0 kbps

Downstream Margin: 2147483642 db

Upstream Margin: 8 db

Downstream Line Attenuation: 12 db

Upstream Line Attenuation: 2 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 17 db

 

tak to wygląda jak zerwie połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj całe info, bo nawet nie wiadomo na jaką prędkość się synchronizuje. Podpisałem dzisiaj aneks i parę minut później miałem już synchronizacje na 20mb. Teraz czekać tylko na zmianę na loginie.

 

U mnie to samo, jednak przygotuj sie na to ze jak podpisywales aneks w okresie kiedy do konca umowy pozostalo mniej niz 150dni to na loginie przelacza Cie dopiero w momencie wygasniecia starej umowy. Niby nie problem ale ja aneks podpisalem 2.5 miesiaca przed koncem umowy i teraz kara bo trzeba czekac. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj całe info, bo nawet nie wiadomo na jaką prędkość się synchronizuje. Podpisałem dzisiaj aneks i parę minut później miałem już synchronizacje na 20mb. Teraz czekać tylko na zmianę na loginie.

 

jak zalapie i trzyma to tak to wygląda

 

DSL Status: Connected

DSL Modulation Mode: ADSL2+

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 20578 kbps

Upstream Rate: 1066 kbps

Downstream Margin: 3 db

Upstream Margin: 8 db

Downstream Line Attenuation: 12 db

Upstream Line Attenuation: 2 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 17 db

 

Sprawa już poszła do Działu obsługi i jutro technik ma iś na Centrale sprawdzić jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz modem? w sumie nic dziwnego, że Ci zrywa, jeżeli masz snr na poziomie 3dB. Wystarczy tylko, że złapie synchronizacje, gdy parametry są lepsze (poza szczytem) i później, gdy parametry spadają (szczyt), nie ma z czego zjechać i musi się rozłączyć, żeby połączyć zapewne już z niższą prędkością.

 

U mnie to samo, jednak przygotuj sie na to ze jak podpisywales aneks w okresie kiedy do konca umowy pozostalo mniej niz 150dni to na loginie przelacza Cie dopiero w momencie wygasniecia starej umowy. Niby nie problem ale ja aneks podpisalem 2.5 miesiaca przed koncem umowy i teraz kara bo trzeba czekac. :(

 

Schemat mc przed końcem umowy działa od dobrego roku. Teraz zdarzają się przypadki, że już dzień od podpisania aneksu można się cieszyć nową prędkością na loginie. Trochę zawiedziony jestem moją linią, strasznie sypie błędami i po obniżeniu snr uzyskałem niecałe 20mb na synchronizacji.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz modem? w sumie nic dziwnego, że Ci zrywa, jeżeli masz snr na poziomie 3dB. Wystarczy tylko, że złapie synchronizacje, gdy parametry są lepsze (poza szczytem) i później, gdy parametry spadają (szczyt), nie ma z czego zjechać i musi się rozłączyć, żeby połączyć zapewne już z niższą prędkością.

 

 

 

Schemat mc przed końcem umowy działa od dobrego roku. Teraz zdarzają się przypadki, że już dzień od podpisania aneksu można się cieszyć nową prędkością na loginie. Trochę zawiedziony jestem moją linią, strasznie sypie błędami i po obniżeniu snr uzyskałem niecałe 20mb na synchronizacji.

 

LinkSYS WAG 200G

 

no właśnie normalnie Margin powinien być na poziomie 26-28 tak miałem jak miałem NEO 1Mb.

ale tak jak już pisałem jutro technik ma iść na centrale i sprawdzić połączenie zobaczymy czy coś poprawią czy nie. Mam nadzieję że tak, jak nie to znowu będzie telefon.

 

Słaby SNR może być przyczyną że nie leci pełna predkość łącza?? bo na chwilę obecną zapina 1.5MB/s

Edytowane przez Bazyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z technikiem wychodzi na to że Margin przy 20Mb właśnie ma taki być. Nowy prog jest na centrali właśnie pod te większe prędkości. Po testach jakie przeprowadził na mojej linii stwierdził że stabilne jest 6Mb i zgłosi do Netii że jego zaleceniem jest przełączenie na 6Mb bo przy 10/20Mb jest nie stabilnie i dlatego rwie.

Przy prędkości 6Mb Margin na podobnym poziomie co 1Mb czyli 25-28db

 

Teraz moje pytanie. Jak to jest z przejściem na inną prędkość jeżeli ta oferowana przez usługodawce nie spełnia wymogów?? Można zerwać umowę całkowicie?? i np: wrócić do Neostrady?? Jaki w tedy jest czas oczekiwania??

 

Już się dowiedziałem.

po dotarciu do nich papierka że rozwiązuję umowę na podstawie iż na mojej lini stabilne jest tylko 6Mb mają 30dni na jej rozwiązanie. Jak chce 6Mb to za 59,90/mies. Tylko teraz muszę się zastanowić czy zostać z nimi czy przejść z powrotem do TPSA.....

Edytowane przez Bazyss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak td-8840 rządzi, gdy na innych modemach(a trochę ich mam :D) nie mogłem uzyskać na standardowym snr więcej niż 18000kb na downloadzie i nie mogłem przekroczyć 1000kb,a nieraz nawet 890kb na uploadzie, to na tym tp linku po ustawieniu snr na 10%, teraz z taką prędkością mi się synchronizuję:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni TP zaczęło dawać rzyci i mam coś takiego:

Dołączona grafika

Do tego download na poziomie ~1.8MB/s. Na razie nie jest to jakoś szczególnie denerwujące, ale jeżeli to potrwa dłużej, to chyba sobie z nimi pogadam. Szkoda, że te 20Mb nie jest gwarantowane, a jest to tzw. "do".

Natomiast połączeń jak nie zrywało, tak nie zrywa, jest tylko reconnect co 24h z racji zmiany IP.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie osiągam taką prędkość nawet ze źródeł, z których poprzednio wyciągałem 2.3MB/s.

Nie chodziło mi bynajmniej o to, że te 20Mb ma być "zawsze i z każdego serwera", tylko o to, że oni mogliby gwarantować 20Mb (z różnicą +/- 5%) jeżeli serwer jest tyle w stanie wyciągnąć (speedtesty wychodzące na 20 oraz spora ilość torrentów i ftpów). Nadal się lekko plącze, może tak: speedtest zawsze 20 (stała wartość z niewielkimi różnicami). Ostatnio poleciało mi z prawie 19 na 15 i na razie tak zostaje. Pobieranie z p2p/serwerów to już inna sprawa...

Pewnie profesjonalne łącza dla firm (HQ rozwiązania biznesowe) mają gwarantowane przepustowości (jak wyżej, dot. nie serwerów, a ogólnych możliwości łącza, jeżeli tylko źródło, z którego pobieramy na to pozwala).

Pokręcone z deczka :P.

Zresztą czego wymagać od względnie taniej (taa...) i łatwo dostępnej ADSLki? Jest całkiem nieźle :).

Edit: Napisałem do nich maila, czekam na odpowiedź. Nóż coś zrobią, fajnie by było :D.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

Napisałem do nich maila, oczywiście polecieli formułką, że nic nie gwarantują itd.

 

Cable Status :         UpADSL Status :        ConnectedConnection Up Time :        0 hours, 7 minutes, 27 seconds      Downstream Line Rate (Kbps) :        18014Upstream Line Rate (Kbps) :        1180 Connection Type :        PPPoE LLCIP Address :        83.6.184.35Subnet Mask :        255.255.255.255Default Gateway :        83.1.4.11Preferred DNS Server :        194.204.152.34Alternate DNS Server :        194.204.159.1

 

Poprzednio downstream miałem na ponad 20k, to by wyjaśniało spadek prędkości pobierania. Wreszcie zechciało mi się dobrać do modemu bezpośrednio i zapoznać się z tym.

 

Mode:       Autosense  Type:     Interleave Line Coding:     Trellis Status:     SHOWTIME        Downstream     UpstreamRate (Kbps):     18014     1180 SNR Margin (dB):     6.7     7.8Attenuation (dB):     12.5     5.7Output Power (dBm):     18.2     12.3 Super Frames:     43299     43944Super Frames Errors:     0     0RS Words:     14288904     725614RS Correctable Errors:     175     0RS Uncorrectable Errors:     0     0 HEC Errors:     0     98389OCD Errors:     0     0LCD Errors:     0     0Total Cells:     29857608     -1819841278Data Cells:     7267880     1115696458Bit Errors:     0     5075664 Total ES:     0     660Total SES:     0     284Total UAS:     37     4761

 

Jak wypada SNR i inne parametry? Sprawdzone pod obciążeniem (w trakcie ściągania 5GB pliku).

Edit: Pogadałem sobie z nimi. O dziwo przyjęli zgłoszenie i będą się tym zajmować jacyś tam 'technicy'. Powiedziałem im też (o czym zapomniałem wspomnieć na forum), że odkąd łącze działa wolniej, zrywa mi parę/paręnaście razy dziennie połączenie :|.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś tygodnia zauważyłem, że lubią dawać specjalnie obniżoną maksymalną synchronizacje w przypadku 20mb jest to 18013-18015kb(na 6mb, np. dawali 6144kb), na słabszych liniach. W sumie u mnie łączę jest przez to stabilniejsze, ale chyba zadzwonię, żeby zmienili, może nie na maksymalną wartość, ale ok.19000kb.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje kiedy tak naprawde przepinaja na loginie predkosc? Bo na infolinii albo mowia ze jak sie skonczy stara umowa albo od nowego okresu rozliczeniowego, a babka w telepunkcie twierdzi ze od razu. I jak nie dzialalo tak nie dziala. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zmienili miesiąc przed faktycznym terminem rozpoczęcia się nowej umowy/wejściem w życie aneksu (czyli 1 lipca, zamiast pierwszego sierpnia), natomiast przy 6Mb było tak, że miałem mieć od 1 listopada, a włączyli już 30.10 (to było rok temu).

Zauważ też, że praktycznie w dowolnym momencie mogą zmienić parametry synchronizacji, przeważnie na niższe, jeżeli coś im się nie podoba. Nieistotne, że łącze działa stabilnie, nie rozłącza się i wszystko jest ok. Jeżeli uznają, że wg. nich nie jest, to ciach, tak wcześniej polecieli mi z bezproblemowego 18.5 downloadu na 15.5. Wtedy też modem zaczął się rozłączać, kilka razy dziennie ponownie synchronizować itd.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do synchro to nie wiem, narazie nie mialem okazji doswiadczyc problemow. Aczkolwiek zakladam ze jak juz mi na laczu puscili 6mbit to jak mi zmienia na loginie tez na 6mbit to chyba bedzie ok?

 

No jakby mi przepieli miesiac przed to nawet bym sie cieszyl bo do 5 listopada nie tak daleko ale nie wiem sam ile mam czekac bo sie ci konsultanci nie moga okreslic jak to dziala.

 

EDIT:

No i puscili mi 6mbit miesiac przed zakonczeniem sie starej umowy, wyglada to tak:

Dołączona grafika

 

Parametry lacza jak juz dziala 6mbit:

DSL Status:	 UPDSL Modulation Mode:	 AutoDSL Path Mode:	 INTERLEAVEDDownstream Rate:	 7456 KbpsUpstream Rate:	 640 KbpsDownstream Margin:	 18 dbUpstream Margin:	 13 dbDownstream Line Attenuation:	 2Upstream Line Attenuation:	 0Downstream Transmit Power:	 7Upstream Transmit Power:	 12LOS Errors:	 0

Z takimi parametrami lacza moge probowac 10 albo 20mbit?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...