Skocz do zawartości
Chlebu

2,5" 7200 rpm do notebooka

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj i dziś testowałem dysk i zauważyłem ,że może znaczenia ma tu też zainstalowanie sterowników od płyty + stery AHCI Intela zamiast domyślnych W7 wyniki niżej :

 

sterowniki domyślne W7 :

 

 

 

 

sterowniki chipsetu oraz AHCI Intela(najnowsze):

 

 

 

 

po testach 0B Calibration Reatry Count mam już 2 - może dysk nie lubi testów :)

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa konkretna :!: Mam sterownik od MS. Poszukam sterów do AMD M780 i zobaczę :)

 

Podłączyłem dysk do innego komputera, który nie korzystał z jego zasobów - po prostu był podłączony. Z każdą godziną co raz szybciej rósł ten parametr. Przez pierwsze 12h intensywnej pracy miałem 21 - 22... Po niecałych 24h już 87.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem. Sterowników nie mogę zainstalować - po instalacji automatycznej pozostaje stary sterownik, po ręcznej przez wskazanie pliku inf system się nie uruchamia.

A co do dysku to.... Wsparcie techniczne Samsunga oceniam na 0 w skali od 1 do 5. Coś mnie podkusiło i zadzwoniłem drugi raz na infolinię. Usłyszałem to samo co za pierwszym razem, że to oznacza problem z mechaniką i oddać dysk do naprawy. Zacząłem zgłębiać temat. Dowiedziałem się, że niektóre Samsungi mają skopany SMART i nie należy jemu ufać, a nawet na tej podstawie nie przyjmują dysków do naprawy gwarancyjnej. Na moje pytanie, jak mam poznać fake od prawdy usłyszałem, że dysk zostanie przyjęty na gwarancji, jeżeli będzie spadek wydajności, bad sektory... Dysk się posypał w serwisie podczas testów, transfer spadł do bardzo niskiego poziomu. Ciekawy jestem czy przed całkowitym padnięciem dysku, dałbym radę zrobić backup 500 GB danych...

 

Edit:

Nowy dysk w łapkach :) Póki co wszystko jest ok, ale nie zapeszajmy ;) Dzielę się z Wami moimi wynikami w HD Tune. Aaaa... sterowniki do AHCI na nowym systemie zainstalowały się bez problemu.

Ocena wydajności dysku wg Windows 7:

Hitachi 5k320 250GB 5400rpm 8MB - 5,4

Samsung HM500JJ który padł - 5,9

Obecny HM500JJ - 7,5 (test powtarzany 2 razy)

post-139818-009076400 1286460461_thumb.png

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki sam problem,

Jaki dysk 2,5" w najlepszym stosunku: cena,wydajność,pojemność?

uporaliscie sie z problemami na tych samsungach?mozna go smialo brac czy lepiej cos innego?

pojemnosc 250gb styknie(najwazniejsze chyba dla mnie to 1 talerz, cisza i odpowiednia wydajnosc), moze 320, no chyba ze oplacilo by sie dolozyc kilka zł do 500 - choc watpie. tu jest troche inna sytuacja niz w dyskach 3,5" :)

pozdro

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR u mnie też już niestety jest 3 ;( Ale dysk pracuje bardzo dobrze. Ten nowy jest głośniejszy i bardziej wibruje - jakby szybciej talerzami kręcił... W serwisie reklamowany dysk wykazał się tragiczną wydajnością, także myślę, że na to trzeba będzie patrzeć. Mam drukarkę Samsunga i sprawuje się bardzo dobrze, póki co. Drugi raz bym nie kupił MP4.

 

gronio89 dla świętego spokoju wziąłbym WD Black albo 7k500, oba w wersji 250GB, bo większe to już 2 talerze. Chyba, że czekać aż pozostali producenci wprowadzą 320GB/talerz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem w posiadanie HM640JJ (o ja glupi) i teraz mam takie same bzdury w SMART.

(0B) Calibration Retry mam juz 5 tak jak (DF) Load/Unload Retry. W G-Sense jest juz 16 i fajnie rosnie jak sie w czasie pracy dysk polozy nierowno i wpada w wibracje.

 

Najlepiej wylaczyc calkowicie Power Management i wtedy nie parkuje glowicy co mu sie uwidzi (naliczyl juz 56). Na razie sie nie przeprowadzam na niego tylko go bede meczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w czasie gry wystąpiły przycięcia , wchodzę w S.M.A.R.T. i widzę kolejny + dla atrybutu 0B :

 

 

 

na wykresie nic niepokojącego, trzeba jednak obserwować bo nie znam dni ani godziny :).

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrze, że znalazłem ten temat, bo widzę, że nie jestem sam.

Wczoraj kupiłem HM640JJ i też mam problem z Calibration Retry (i Load/Unload Retry), po 14 godzinach, już jest wartość 3.

Problem napisałem na elektrodzie.

Narazie wydajność jest chyba ok.

Więc pewnie pozostaje mi obserwacja tego dysku.

 

Przy okazji VIBOR Chlebu jak robicie takie fajne miniaturki?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez kold11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukać atrybut 0B nie rośnie i jak zatrzymał się na 4 tak jest do teraz, dysk pracuje ok, jest chłodny i szybki. Co do miniaturek to nie wrzucasz na serwer tylko linkujesz zdjęcie ze swojego dysku :) .

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wygląda praca dysku teraz ?

 

Zastanawiam się nad kupnem bo to jest niby najszybszy z hdd.

 

Jak wygląda gwarancja u samsunga ? Wypełnia się formularz przyjeżdża kurier i wymienia dysk czy trzeba czekać ?

 

 

EDIT: gdzie kupowaliście, bo coś ciężko z dostępnością w sklepach.

Edytowane przez tyszek21432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam doła :(

Są problemy z dyskiem :mur: , przed chwilą system mi się zawiesił (przy zwykłej pracy w Excelu), po prostu kursor nie reagował, tzw. freeze, nic nie dało się zrobić tylko hard reset.

Od razu przyszedł mi na myśl dysk, odpaliłem HD Tune no i atrybut 0B wynosi 5 :cry:

W Sobotę (01.01) też miałem taką zwiechę, atrybut podskoczył do 4, ale wtedy nie skojarzyłem tego z dyskiem.

Wydajność jak narazie jest ok, ale jak system będzie mi się dalej tak zawieszał to reklamuję.

 

Czy zauważyliście u Was też takie zawieszenia systemu a potem wzrost 0B Calibration Retry?

 

 

tyszek21432 w związku z powyższym nie polecam Ci dysków Samsung lepiej poczytaj sobie o dyskach hybrydowych (połączenie HDD/SSD) Seagate Momentus XT, są jeszcze trochę drogie, ale pewnie niedługo ceny spadną, zwłaszcza jak zaraz się zrobi konkurencja.

 

edit:

co do sterów to też mam Intela 9.6.0.1014 ale nie zauważyłem lepszej pracy w stosunku na tych od W7

Edytowane przez kold11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz obserwować , u mnie wrastało do 4 (głównie w czasie testów) i też pojawiały sie przycięcia w grach ale odpukac od kilku miesięcy wszystko ok i przyciecia zniknęły , zauważyłem ,że dysk poprawniej pracuje na sterownikach Intela a nie W7 (obecnie mam RTS 9.6.0.1014 )

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO prawda mam dysk 5400rpm - HM500JI, ale niepokoi mnie wspomniana w tym temacie wartosc a wlasciwie nawet dwie, możecie cos poradzic, bo czasami zdarza sie, ze dysk mieli i mieli bez widocznej przyczyny i nic nie da sie przez pare min robic na kompie.

post-5013-0-71610000-1294178664_thumb.png post-5013-0-14494500-1294178702_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odkopuje temat :-)

 

Ja także posiadam dysk Samsung HM640JJ. I także ciągle mi wzrasta w HDTUne status 0B . Każda przycinka systemu( Win 7 x64) grozi wzrostem CALIBRATION RETRY COUNT.

Do G-Sense Error Rate też wzrasta pomimo że laptop jest używany tylko i wyłącznie na biurku.

Do tego w Benchmarku nie wypada najlepiej, przynajmniej mój egzemplarz;/ tnie się i prędkość spada

 

Jak jest u was?? Oddał ktoś już ten model na serwis/gwarancje??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddalem jak mialem CRC 2500 z hakiem, bo sie pojawily pierwsze bady i filmy przestaly sie otwierac. Po 3.5 tygodnia nowy dysk w doomu. Benchmark byl taki jak u Ciebie szarpany masakrycznie.

 

Teraz nowy dysk.. Po 3 dniach CRC mam prawie 200. Benchmark nadal szarpany cholernie. Przez ostatni miesiac mialem Seagate 7200.4 i wszystko bylo super..

 

Jeden gosciu napisal, ze benchmark na dysku, na ktorym jest system jest bez sensu, ale na tym Seagacie mialem piekny benchmark mimo iz stal na nim system.. U brata zreszta to samo.

 

Takze, ja jutro chyba niose na gwarancje znowu dysk.. Cholera!

 

 

Dodam tylko, ze MHDD nie chce mi dysku wykryc i wywala ciagle Device not ready ;/.. A jaki jest jeszcze inny program benchmark do dysku? Moze pod dos? Zebym sprawdzil czy to samo co HD Tune wyjdzie?

 

Stery mam: RST_10.0.0.1046_WHQL_RAID_AHCI_drv_and_GUI do AHCI oraz od Intela do Chipsetu, ale nic sie nie zmienilo..

Edytowane przez Crash Zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...