Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

reed, bruce, varrol, berkut, eee... graham

 

'cudownie', tak? dobrze pamiętam? :D

 

A jak tak już wspominamy co bardziej rozpoznawalnych użytkowników z początków serwisu, to... ja jeszcze kojarzę, pamiętam Gr00bY'ego [P4] i ParanoiK'a [chyba Linux'y itp., tak?] :D i jeszcze kojarzę użytkownika RS.

 

Ale Ciebie birdman, sry, ale nie pamiętam :???: wybacz... :roll: :wink: :D

 

 

A co do sprzętowych spraw, to ja w tamtych czasach :wink: :D miałem biednego Asus'a A7V333 + Athlon XP 1600+ + Gainward GeForce 4 ti4200 GoldenSample* :twisted: [akurat trafiłem na tą wadliwą serię, która się sypała i od ręki wymieniali je na nówki] :) W sumie to nawet mam ten cały sprzęt w szafie : )

 

A co do... ; ) pokolenia neo, to ja w sumie też się muszę pod nie niestety załapać, ale muszę zaznaczyć, że zaczynałem od modemu telefonicznego łączącego się do wewnętrznej sieci telefonicznej zakładu energetycznego :D Jak sobie przypomnę prędkość tego połączenia, brrr :lol: :D

 

___

* - wtedy GoldenSample to był GoldenSample :)

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czelusciach mojego dysku odnalazlem moj stary awatar :D

Widzisz dziadek... to masz jak ja ;]

Z Garanda juz nie strzelam, przerzucilem sie na AN94 ;]

 

Trzeba sie kiedys zgadac przy cod1/cod4

 

Ostatnio zakupilem wlasnie cod 4 i cod: waw to mozna popykac cos (chociaz jestem jeszcze cienszy niz bylem (;) )

 

'cudownie', tak? dobrze pamiętam? :D

 

A jak tak już wspominamy co bardziej rozpoznawalnych użytkowników z początków serwisu, to... ja jeszcze kojarzę, pamiętam Gr00bY'ego [P4] i ParanoiK'a [chyba Linux'y itp., tak?] :D i jeszcze kojarzę użytkownika RS.

 

Ale Ciebie birdman, sry, ale nie pamiętam :???: wybacz... :roll: :wink: :D

 

 

A co do sprzętowych spraw, to ja w tamtych czasach :wink: :D miałem biednego Asus'a A7V333 + Athlon XP 1600+ + Gainward GeForce 4 ti4200 GoldenSample* :twisted: [akurat trafiłem na tą wadliwą serię, która się sypała i od ręki wymieniali je na nówki] :) W sumie to nawet mam ten cały sprzęt w szafie : )

 

A co do... ; ) pokolenia neo, to ja w sumie też się muszę pod nie niestety załapać, ale muszę zaznaczyć, że zaczynałem od modemu telefonicznego łączącego się do wewnętrznej sieci telefonicznej zakładu energetycznego :D Jak sobie przypomnę prędkość tego połączenia, brrr :lol: :D

 

___

* - wtedy GoldenSample to był GoldenSample :)

 

Spoko looz ;) Ja pamietam raptem pare osob.

A co do bruca to... On juz raczej na to forum nie wroci.

Edytowane przez birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bruce kazał mi "posmarować masłem kompa i wyrzucić przez okno", pamiętam to jak dziś - to były moje pierwsze posty na tweaku w 2002 :D Tak to było, gdy ktoś z rangą początkujący uczestnik pytał o relatywnie proste rzeczy.

 

A WC z CPC pamiętacie? haha

 

A z userów to jeszcze: Xan, Turzol, Spiderman

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do starych ale jarych tj. wciąż aktywnych się zaliczasz ;)

 

Też mnie ciekawi co z brucem, bring it on- poplotkujmy sobie w tym wąskim gronie :)

 

Generalnie, niegłupio byłoby zrobić jakiś zakrapiany % zjazd dla starych userów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu?

 

 

ja chyba tez sie zaliczam do starych ;)

 

No raczej :P ;)

 

BTW. Jest opcja żeby zapisać temat na dysku, ale coś nie bangla. Da się jakoś to zarchiwizować, bo bym sobie "Nuda na PPC" ściągnął :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, niegłupio byłoby zrobić jakiś zakrapiany % zjazd dla starych userów..

 

Rozluźniając atmosferę - to nie byłby taki głupi pomysł.

 

Tak nawiązując do ruchu na forum, to mam wrażenie, ze użytkowników jest zdecydowanie mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy rozpiżdżaliście thoroughbredy i bartony na DFI z bh-5tkami bijąc rekordy na LN, to ja biedny 14-letni sysio zawsze miałem pod górkę rozbijając świnkę skarbonke, żeby kupić bidnego epoxa na vii pod durona 800-tke, robiłem adapter z wiaderka po białym serze za 2.50, żeby większy wentyl wsadzić na radiator, albo podświetlenie do kompa z lampek neonowych na 220v oszczędzając na izolacji. :lol: Parę lat później mimo, że ktoś na forum pisał "nie przekraczać FSB 215mhz na VII KT600, mając bartona pod ręką zrobiłem 220 po czym epox zdechł. Kupno NF7-S od jakiegoś typa z forum skończyło się dramatem akcją i kryminałem w jednym, co może niektórzy pamiętają, a moje wymarzone hynixy d43, które w końcu kupiłem mimo, że były już niezbyt świeże, gryzły się z mobo. :P Ale to co miałem kręciłem ile wlazło a z kumplem z wioski nad szlifierką w garażu, żeby zrobić sobie radiatory na co tylko się dało spędziliśmy wiele miłych chwil ubabrani po łokcie pastą titan silver grease, która była "prawie jak arctic silver 5". Fajne czasy ogólnie. ;-) Do dziś kręcę co się tylko da i jak się tylko da, byle tylko tanim kosztem. To forum mnie tym zaraziło i to do tego stopnia, że przysięgam, dziś gdybym znał sposób to nawet toster bym sobie podkręcił. Pozdr i dziękuję ;-)

birdman: Może nie powinienem pytać, ale powiesz co się stało bruceowi? Dobrze go pamietam z forum, bardzo w porządku chłop z niego był...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Panie sysak13, był jeszcze fipa15 i SGJ2000. :]

Niemca to ja pamiętam, jak zrobił akcję pożegnalną z forum... po czym w niedługim czasie wrócił. :]

Kiedyś fajniejsze czasy, miałem asrocka k7s8x, wgrywanie zmodowanego biosu, żeby ustawiać timingi, lutowanie potencjometru, bo w biosie nie było ustawień v, a tak dawałem nawet po 2,0v na cepa. :]

Teraz wszystko da się ustawić w biosie, nawet on sam automatycznie podkręci, k. graficzne maja zworki do podnoszenia v, kiedyś walka o dosłownie każdy mhz, teraz już to jakoś przystopowało, bo nie ma parcia i wydajność jakby stanęła w miejscu - od czasu premiery c2d.

Trochę się lutowało, dawało spore v i odpukać nic mi się nie spaliło oprócz zasilacza - codegen oczywiście, ale to jeszcze za czasów, kiedy zasilacz to był zasilacz a nie jakaś kluczowa część komputera.

 

No i stara moderacja, na prawdę było ostro, każde o/t surowo karane, teraz to już lajcik jak się patrzy. :]

Dziesiątki nowych nicków, tzw. pokolenie neo, ale fajnie, że jeszcze stare ksywki się ciągle przewijają.

 

Ja też jakoś dla funu wolę kupić tańszy sprzęt i go podkręcić, mimo, że aktualnie stać mnie na high-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thoroughbred JIUHB, Bartony (w tym mobilne), nF2, D43, BH5, 9800, X800, 6800, Venice, początki C2D, to były czasy. Szkoda, że wtedy nie mogłem wybrać się na zloty w mieście Danzig (byłem relatywnie młody). Przydałoby się zrobić jeszcze kiedyś jakiś zjazd. Kącik oldfagów się tworzy...

JROX, Nuda na PPC? Przyjemniaszczy temat, teraz pewnie nie dostałbym w ogóle żadnych kar za błędy ortograficzne (zawsze byłem 'miszczem', raz tylko płetwa Sikora mnie ukarała).

Pamiętacie czasy transformacji Tweak -> Pure?

Kto nie kręcił przy otwartym oknie? Miałem taki epizod z Radeonem 9800XL firmy Medion, Venice 3000 i 4x256 Twinmosów, a także bardzo fajną płytą DFI na nF3 (AGP, DDR, 939). Do dziś mam nawet jakieś jej zdjęcie, ale to już z GFem 3 Ti, po tym jak ubiłem Radka. ORB też się ostał :D.

Jak ja już dawno nie uwaliłem żadnej części komputerowej, dawniej było tego na pęczki, a teraz proszę, czasami kabelek SATA umrze albo jakaś wtyczka od wentylatora.

Mógłbym się tak dalej rozwodzić, ale czas ruszyć tyłek z domu, weirdosy po nocach chadzają :P.

Ach, sentyment.

Edit: Co by nie być niemiłym - autora tematu kojarzę, av z czołgiem też ;).

post-112992-062375500 1285099770_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AragornPL Pamietam to chłodzenie, mialem takie monsytrum na GF 3 TI za czasów TWEAK>PUREPC, pamiętam, jak przeżywalem tą przemianę, kiedy to na kilka dni nie mialem swojego podstawowego źródła wiedzy o kompach. Ile mialem wtedy? z 14 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy rozpiżdżaliście thoroughbredy i bartony na DFI z bh-5tkami bijąc rekordy na LN, to ja biedny 14-letni sysio zawsze miałem pod górkę rozbijając świnkę skarbonke, żeby kupić bidnego epoxa na vii pod durona 800-tke, robiłem adapter z wiaderka po białym serze za 2.50, żeby większy wentyl wsadzić na radiator, albo podświetlenie do kompa z lampek neonowych na 220v oszczędzając na izolacji. :lol:

 

barton to był wtedy szczyt marzen dla mnie, ja jeszcze 3 lata temu jechałem na pentium 3 667 /933 :lol:

 

co do autora to nie pamietam niestety:(, twaeaka przeglam od 2003-2004 roku, a rejestrowanie sie wydawalo mi sie wtedy czymś głupim :oops:

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie zapomnę swojego tematu na ekstremalnym o Palomino udało się podkręcić o 200 Mhz, a tu zaraz zostałem pojechany. :D Przez ten okres dużo się działo, pamiętam jeszcze nie miąłem radiówki tylko modem. Wracając ze szkoły od razu komp i żeby na chwile wejść na neta i poczytać forum. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JROX, Nuda na PPC? Przyjemniaszczy temat, teraz pewnie nie dostałbym w ogóle żadnych kar za błędy ortograficzne (zawsze byłem 'miszczem', raz tylko płetwa Sikora mnie ukarała).

 

 

Raczej masakryczny :D Czego tam nie było? [;

 

Ja do tej pory mam A64, DFI NF4 i 2x512 BH5. Wszystko do tych wakacji śmigało u kumpla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do listy dorzucę jeszcze...Heat'a...

 

On zdaje się że bywa na forum.

 

Ja podobnie jak Maniakalny, początkowo byłem tylko czytelnikiem tweaka :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamilo23 - Palomino też miałem, ale bałem się to to podkręcić, wtedy jeszcze niewiele wiedziałem. Nie było krętliwe. Jaki został osiągnięty max na tym? :D

Brązowy laminat, kwadratowy rdzeń, 1700+, pamiętam jak dziś. W momencie wymontowywania celem sprzedaży ukruszyłem rdzeń, ale banglał. Chociaż i tak moim faworytem był model z zieloną laminką, dostałem za darmo od kumpla w 2005 roku, szkoda tylko, że jakiś wredny Soltek go ubił w dwa dni, sam jednocześnie dedając. Nie, nie była to wina zasilacza, bo wtedy miałem Chiefa ATX-410-212, chociaż kto wie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Panie sysak13, był jeszcze fipa15 i SGJ2000. :]

Niemca to ja pamiętam, jak zrobił akcję pożegnalną z forum... po czym w niedługim czasie wrócił. :]

Kiedyś fajniejsze czasy, miałem asrocka k7s8x, wgrywanie zmodowanego biosu, żeby ustawiać timingi, lutowanie potencjometru, bo w biosie nie było ustawień v, a tak dawałem nawet po 2,0v na cepa. :]

Teraz wszystko da się ustawić w biosie, nawet on sam automatycznie podkręci, k. graficzne maja zworki do podnoszenia v, kiedyś walka o dosłownie każdy mhz, teraz już to jakoś przystopowało, bo nie ma parcia i wydajność jakby stanęła w miejscu - od czasu premiery c2d.

Trochę się lutowało, dawało spore v i odpukać nic mi się nie spaliło oprócz zasilacza - codegen oczywiście, ale to jeszcze za czasów, kiedy zasilacz to był zasilacz a nie jakaś kluczowa część komputera.

 

No i stara moderacja, na prawdę było ostro, każde o/t surowo karane, teraz to już lajcik jak się patrzy. :]

Dziesiątki nowych nicków, tzw. pokolenie neo, ale fajnie, że jeszcze stare ksywki się ciągle przewijają.

 

Ja też jakoś dla funu wolę kupić tańszy sprzęt i go podkręcić, mimo, że aktualnie stać mnie na high-end.

 

Mowisz i masz ;]

Ja tam wolalem starsze zasady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam 8RDA+, a tam NF7-S byl taki piekny soltek SL-75FRN-L na ktorym w kilka osob na forum pozamykalismy FSB ;]

 

Tak... to byly czasy

 

Na SL-75FRN-L padło pierwsze polskie fsb 250 na socket a :)

 

Bloki wodne firmy Miko ;)Ręczne robienie zapinek z plexi i tak dalej ;)

A pamiętasz bloki.pl :) ? Niedawno widziałem u znajomego jeden z ich topowych blokow :D

 

 

A tu moja 9700pro, jedna z pierwszych kart ktorymi zająłem się "na serio" :D . Ilu wtedy oddałoby nerke za ta karte ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JROX, Nuda na PPC? Przyjemniaszczy temat, teraz pewnie nie dostałbym w ogóle żadnych kar za błędy ortograficzne (zawsze byłem 'miszczem', raz tylko płetwa Sikora mnie ukarała).

Pamiętacie czasy transformacji Tweak -> Pure?

 

Dołączona grafika

Moje jedyne procenty na forum :D

 

Czy pamiętamy transformację... Nazwałbym to przewrotem :D. No, ale pamiętam jakby to było wczoraj. Pamiętam też pady bazy na phpbb- podczas któregoś z nich poszło się nawet paść moje konto z ~2000 postów :s

Kurde, dopiero jak człowiek sobie takie rzeczy przypomina, to zdaje sobie sprawę jak mija czas :s

Rzekłem, blurp! :blurp:

 

BTW

Bartona jeszcze gdzieś mam =)

Najśmieszniejsze, że podkręciłem go tylko raz i tylko po to, żeby sprawdzić czy w ogóle da się z niego coś wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...