Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak najpierw czytałem wtedy jeszcze tweaka i forum ze skórką desert :)

Na desercie połowa forum jechała swego czasu ;p

 

Imho nie tyle OC prostsze, co z wiekiem inaczej na to patrzymy, tak jak z grami narzekając wszędzie jakie to one dziś proste i (tfu!) każualowe ;)

 

Swoją drogą z roku na rok coraz gorzej o dobry temat roku, pamiętacie szlifowanie garba ? :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pamiętam tweak ze skórką desert.

Pamiętam też jakie banalne pytania zadawałem na początku :)

Jak jako dzieciak z biednego kieszonkowego uskładałem, żeby sobie tnt2 wymienić na gf4 mx to nie wiedziałem, czy go do kompa wstawić, czy zbudować mu ołtarzyk i się do niego modlić :)

Jak pierwszy raz trafiłem no tweak, to moja reakcja była mniej więcej taka: o kur... kto to pisze, skąd oni takie rzeczy wiedzą, o jaaaaa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak pierwszy raz trafiłem no tweak, to moja reakcja była mniej więcej taka: o kur... kto to pisze, skąd oni takie rzeczy wiedzą, o jaaaaa....

Osób które mają pojęcie o nowym sprzęcie jest masa, ale już o tym jak to dokładnie działa to tylko garstka. ;) Z czasem przychodzi taki moment, że opinia na forum może już być tylko luźną sugestią a nie wyrocznią. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na początku jednak bardziej pod coś "wyższego" to podchodzi ;)

 

Sam trafiłem tu długi czas po przeczytaniu jakiegoś artykułu o OC.

Ale wtedy chłonąłem każdą linijkę informacji co jak dlaczego, no i się też trochę udzielałem w dziale Hardware, nie to co teraz, chyba tylko w temacie o Anime :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osób które mają pojęcie o nowym sprzęcie jest masa, ale już o tym jak to dokładnie działa to tylko garstka. ;) Z czasem przychodzi taki moment, że opinia na forum może już być tylko luźną sugestią a nie wyrocznią. ;)

 

A jeszcze mniej jest ludzi ktorzy chca sie ta wiedza podzielic. Na szczescie znaczna czesc tych co chca i wiedza jest na tym forum :)

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, też pamiętam jak pierwszy raz tutaj wpadłem (qmpel akurat pokazał jakiś mod). Tak popatrzyłem, poczytałem i w głowie myśl "o jaaa, co to za ludzie!?"

 

A teraz znajomi patrzą na mnie trochę jak na wariata, bo nauczyłem się optymalizować system, dobierać części, kręcić i nawet kupiłem kilka narzędzi (w tym szlifierkę, w której właśnie wczoraj padły szczotki podczas przerabiania Rally2 z black matte na polished alu).

Najlepszy jest kumpel, który zawsze przy zmianie części sypie tekstem "A na tym twoim forum to co doradzają?" xDDD

 

 

Chętnie bym sobie poszukał swojego pierwszego postu, ale to raczej w tej chwili niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, to pierwszy z nowego konta po padzie bazy.

Przed tym zwałem się [M]aRoo (dawny Q]|[A nick, etc) i pisałem baaardzo durne posty (co stwierdzam jak trafiam na niektóre kiedy czegoś szukam :E)

 

.:.:edit:.:.

http://forum.purepc.pl/findpost-t21574-p650538.html << to jest taki mniej durny :D

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję sie w jakiś sposób wyróżniony tym, że kojarzę większość wspomnianych tutaj osób. Pamiętam jak na zjeździe poznałem parę osób - pozdro dla Kwazora który pomylił mnie z kimś innym :)

 

Fmorde ty pamierasz jeszcze ten "wypadek" przy pracy ? "Hehe ...

 

I pierwsze testy C2D i poległe 2 cepy przez walnieta płyte Asusa...

 

Kto pamieta mobo ( ECS K7VTA albo S5A ) po polalismy ln2 i pozniej nastąpiła całkowita jej destrukcja ? Ktos sie z nia meczył (Janio bodajrze by ja połamac i mi trzasła w rękach wbijajac swoje podstepne piny PCI w ręke...

Z checia bym ja podpalił ale BHP mi na to nie pozwoliło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto miał także Dothana, który swego czasu wprawiał w osłupienie większość użytkowników Venice'ów, a także zawstydzał sporo P4.

Tak BTW...

CPU-Z Validator 3.1

Minęły niewiele ponad 24h odkąd mam ten procesor, a już się z nim bawię, stare nawyki nie umierają. To wszystko na def V i boxie w trybie silent :D.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych taktach zasuwa Orthos już dobre 5h. LinX? O, widzę, że jakieś nowości pojawiły się w sofcie do testowania stabilności. Zostawię Orthosa na noc, a rano obczaję, co to ten LinX [;.

Valida pewnie mógłbym zrobić znacznie wyżej, ale jeszcze nie testowałem, ile to max. Dobra, idę spać...

//edit: 3.5 GHz nie jest stabilne, nawet z lekko podbitym V (wtedy szybciej się krzaczy), za to 3.33 - cud, miód i orzeszki, Orthos męczy go już ponad 30h i wszystko jest dobrze, rano zarzucę LinX'a. Myślę, że to kwestia dobrania napięć i chłodzenia, bądź co bądź box w trybie silent nie jest szczególnie wydajny, do tego dochodzi jeszcze słaba wentylacja mojej obudowy ;).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie nowość, już od dawna wiadomo, czym testuje się procki od niebieskich - orthos to przy tym małe piwko. :]

Mój quadzik za to chodzi na zaniżonym napięciu i taktowaniu, underclocking ftw ! :lol2: Starość nie radość. :biggrin:

 

Już nie pamiętam kiedy coś lutowałem w kompie, kiedyś zmodowana grafa + mobo to była codzienność. Sprzęt już osiągnął taki pułap wydajnościowy, że nie ma większego sensu kręcić o dodatkowe 300-400 mhz.. chyba, że 4fun. Ale nie powiem, kupowanie np. nowego procka, sprawdzanie jego osiągów tylko po to, żeby resztę swojego czasu spędził na domyślnych ustawieniach to jest to. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam rok 2004, kiedy się zarejestrowałem. Były to najlepsze lata Tweaka. Bardzo dużo merytorycznych porad. Czasy, gdzie Hanu wyciskał z Bartona 2500+ @2600mhz.

W sigu sprzęt też z 2004 roku, tylko karty graficzne się zmieniały. Zresztą wszystkie mam, Ati Radeon 9100pro, GF FX 5900XT (sławny zwalony PS), Ati Radeon X800XT.

Był to również czas złowrogiej płetwy Sikora. :) Ech łezka kręci się w oku. ;) Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pamieta mobo ( ECS K7VTA albo S5A ) po polalismy ln2 i pozniej nastąpiła całkowita jej destrukcja ? Ktos sie z nia meczył (Janio bodajrze by ja połamac i mi trzasła w rękach wbijajac swoje podstepne piny PCI w ręke...

Z checia bym ja podpalił ale BHP mi na to nie pozwoliło...

 

To było niedawno, w lato 2006. Właścicielem sławnej K7S5A był janio, każdy się nad nią znęcał i probował zniszczyć, romek po niej skakał etc ;) . Chyba mam nawet filmik.

 

Ja pamietam czasy jak ryba nie odróżniał procka od ramu :lol2: , a procesory dwurdzeniowe to była technologia przyszłości rodem z filmow s-f. Te dylematy "a co bedzie z podkrecaniem jak jeden rdzen bedzie z dobrej serii a drugi ze slabej" :lol:

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie uwierzycie... po takim czasie też trafiłem na to forum, wpisałem swój login, stare hasło, którego nie używam już ho ho i co... zalogowałem się ha :D . Ah ta nieśmiertelna Ośla Łączka... pamięta mnie ktoś w ogóle? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie uwierzycie... po takim czasie też trafiłem na to forum, wpisałem swój login, stare hasło, którego nie używam już

 

od póltora roku. No bardzo długo... Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrząc na jeden ze swoich ostatnich postów, które już i tak nic nie wnosiły do dyskusji to jakieś 3 lata minęły. Można to też poznać po sprzęcie, który mam w podpisie, że jestem z innej epoki :).

 

m4r, co do avatara, to wszystko się ostało, o dziwo.

 

Pamiętam jak zaczynałem studia (kiedy to było!) i spotkaliśmy się z chłopakami z forum w Studencie, jeszcze wtedy Lisek tam przyszedł :). To była końcówka Tweak.pl z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweak ze skorka desert to byly czasy i klimat, razem z nastaniem PurePC jakos to przeminelo.

 

A tak wogole co to sie stalo bo sam juz dokladnie nie pamietam ze "wyrzucono" portal z domeny tweak.pl?

 

BTW: Jak sie nazywala ta mapa do q3a na ktorej odbywa sie ten test procesorow z Tom's Hardware?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj duzo Was, a zarazem coraz mniej "starej ekipy", zapominacie o forum, i młodzi z 2009/2010 Was zastepuja...

Ja moze nie jestem taki wyjadaczem jak Wy, ze od 2002, jednak 05 robi roznice ;).

Ale praktycznie Wszystkich pamietam ;D

Mohow szczegolnie, ale On mnie pewnie juz nie kojarzy gdzie na innym forum z Havoc'em robilismy "siare" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...