Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Grzechu to kiedys w tdu1 z nami pojezdzil pare razy :D Pamietam ze jakies ostre zlewy z niego mielismy jak przez teamspeaka\ventrilo sie odzywal, nie Miazga? :D

 

Eh, człowiek był po prostu nie z tej bajki ;> (na filmie jest nawet na niego zbliżenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzecha pamiętam, kiedyś sobie nawzajem składaliśmy życzenia urodzinowe, a potem nagle znikł, zbanowany. Później jakoś na pclolu się na niego natknąłem, był ciężko zdziwiony że żyję :P A co do ilości postów na dzień, kiedyś też się bawiłem w postojebcę :P

 

post-124310-0-00185200-1319792461_thumb.jpg

 

Może głupota, ale od jakiegoś czasu tłucze mi się po głowie pomysł reaktywacji zlotów PPC...

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupota, ale od jakiegoś czasu tłucze mi się po głowie pomysł reaktywacji zlotów PPC...

 

Nie musi to być mega pr0 el0 zlot, wystarczy jakiś event wykorzystać do zlotu tego typu.

 

Właśnie o tym chciałem napisać, też myślałem o czymś takim. Koncepcję mam jednak zgoła odmienną - organizować się w co większych miastach na pubowe posiady, bądź wojaże po lokalach. Forumowe spotkania na mniejszą skalę odbywają się, jednak są one raczej prywatne (sam uczestniczyłem w paru takich :)).

Wracając do zaiste szatańskiego planu: np. na dobry początek Warszawka mogłaby zmontować jakieś spotkanie w tym stylu (pubz), potem Łódź, Danzig, Kattowitz... Dzisiaj Polska i Europa, potem cały glob ;)

W późniejszym czasie nastąpiłoby podklejenie się pod jakiś większy event OC/hardware lub też urządzenie własnej imprezy. Pamiętacie, że była opcja wpłaty na DI/LN2 na zlot, bodajże ten w 2006? Ja wspomogłem, ku chwale Pure :). Tu również można by zastosować podobną zasadę, tyle, że w celu zwykłej socjalizacji i rozwoju życia forum :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto pamieta Grzechu_1990 czy jakoś tak :lol:

 

to teraz troszke smieci wyciagne ;] pamietacie jakas akcje ze zle wyslana/zapakowana paczka z FC? Ktoś od nas z forum to robił, potem jakieś płacze były. Na koniec jeszcze panna tego goscia okazala sie pozniej panna ryby (?) ;] Dobrze kojarzę? ;]

 

a bulwersy na ostatnim zlocie w gdansku? Niby zlot, ale połowa ludzi była odgrodzona taśmą i nie można było dochodzić. Wiadomo że sprzęt itd. ale zlot to zlot ;]

 

 

 

LukeXe aka Lokówka wysyłał paczke z kaskada do turcji ale wynikł problem ;) . Panna o której mowa to MJ aka eMjot aka MartuJot, która jak wspomniałeś poźniej "zaprzyjaźniła" się z rybą, ja poznałem jej koleżankę etc :lol: ... do tego wiele innych spraw powiązanych które nie powinny nigdy ujrzeć światła dziennego, dobry materiał na telenowele ;)

 

Ostatni zlot w gda bardzo mi się podobał, bo byłem po tej dobrej stronie taśmy :wink:

 

Ojjtam Ojjtam, takie tam male i niewinne zabawy :D Bylo, fajnie, ludzie byli mlodzi i zli ;] To co, mam z MaSellem opisac te zapierajaca dech w piersiach nowele? Uprzedzam, ze to moze przebic mode na sukces w pierwszym odcinku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie najbardziej brakuje piaskowej skórki z Tweaka. Była przyjemna dla oka. Przez długi czas potem jechałem na Pure-Blue, a teraz Clean-Out. No i żałuje do dziś, że nie pojechałem wtedy na ten zlot do Gdańska. Z waszych wcześniejszych relacji naczytałem się, że zabawa musiała być przednia. Jedynie raz zawitałem w Hali Stulecia (Wrocław) na targach. Poznałem wtedy Devilka i chyba był tam też ryba, ale już nie pamiętam za bardzo. Ogólnie bardziej przyszedłem popatrzeć na zmagania overclocker'ów. Dzisiaj pewnie bym wystawiał swój sprzęt i próbował coś wykręcić na tym i5 2500K. Co do samego forum i wspomnień to jest co wspominać. Po tematy o garbach i na Pussikach kończąc ;) Były też inne równie zabawne. Jeśli chodzi o użytkowników to pamiętam najbardziej (jak to było?) Grzesia rocznik 90 ;) Oj jaką wojnę ja z nim miałem. W przeciwieństwie do Andrew777, który pomagał ten uprawiał czyste postfuckerstwo. Ale co było to było. Ludzie podorastali i się troszkę odchamili (;) ), więc teraz jest dobrze. Niestety jednak forum troszke zmalalo jeśli chodzi o częstość odwiedzin i ilość postów. Wystarczy wejść na PCLola, by mieć porównanie jak tam forum żyje a jak tu. Nawet komentarze do niusów mają po 40-80 wpisów, gdzie u nas ledwie dochodzą do 20 i to tylko w przypadku jakiś ciekawych recenzji. Na szczęście jednak tu panuje o wiele większy porządek i lepszy klimat. Niestety prawda jest taka że fachowcy z naszego forum, którzy niegdyś aktywnie brali udział w dyskusjach podarastali, albo Ci co już byli nie mają tyle czasu co kiedyś. Na PClolu panuje ElO PrO dzieciearnia z pokolenia MTV i Pokemonów. Nie mówię że wszyscy, ale cztając niektóre tematy/posty nóż się w kieszeni otwiera. Tu przynajmniej mam spokój i luźną rozmowę. Co do zlotu owszem pomysł jest dobry o ile będą faktycznie chętni i wybierze się lokalizację, która będzie każdemu odpowiadać. Najlepiej to by była Łódź gdzie każdy by miał odopowiedni bliżej z każdego zakątka kraju. Ale jak mówiłem jak będzie więcej chętnych by wpaść na ten weekend. Jakieś OC ew. LanParty (BF3, Fifa etc) i oczywiście pub i pjaństwo. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wspomniano o pannie więc napiszę co nieco;)

 

do tej pory mam w pamiętnikach relacje ze zlotów w Krakowie, Warszawie, zdjęcia chyba ze wszystkich zlotów począwszy od Wrocławia w NOT (?), po drugi Gdańsk... Kvan, Janio, ryba, Masełko, Maniakalny, SGJ i inni, których być może nie powinnam wymieniać ze względu na powikłania forumowe. Jedne z najpiękniejszych chwil mojego życia, co to są tajmingi i inne dziwne teksty, z których do dziś się śmieję, podczas gdy inni patrzą na mnie jak na jakiegoś blond nerda;] podkręcanie na kacach, lutowanie, umarłe i zmartwychwstałe płyty i proce czyli wszystko to, co najważniejsze:)

 

szkoda ze idea zlotów umarła (w końcu skończyły się chyba pieniądze i cierpliwość), ale z drugiej strony wielu z nas w końcu wydoroślało, pozakładało rodziny albo wyjechało far far away, dlatego teraz nie wiem, czy w dobie benzyny za prawie szóstkę taką samą ilość osób by udało się zebrać na spotkanie 400km odległe od domu. Ale spróbować można. Ja preferuję obecnie południe kraju, mogę zapewnić kilku osobom tani nocleg w stolicy dawnych królów;)

 

dzięki ryba za linka;*

 

miło, że ktoś jeszcze pamięta to i potrafi głośno zamiauczeć nad dawnymi czasami:) kufel w górę!

 

(nie komentujcie składni zdań, na kacu niezbyt mi idzie pisanie;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczing!!

 

nopee. nie chodzi o masella ;]

 

Następnym razem zanim pokażesz moje plecy w internecie zapytaj o zgodę!:)

 

Zamiast wrzucać Grzesia z dziadkami i Masella z cyckami, to daj filmik mechl!ka z butelkąDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... a na jakie drwiny narażali się w ludzie w dziale wc z założonym cpc jako pro system ;]

Później CPC przechrzcił się na Hydrox i działał na allegro.

 

KOŃCZY SIĘ PEWNA ERA- HYDROX się wyprzedaje.

 

"O mnie" na sztukę, www niet, ceny "aby wypchnąć".

 

Nie żebym tęsknił- wprost przeciwnie... ale dziwno tak- od kiedy pamiętam: byli i można się było pośmiać...

Czyli: pamiętasz CPC- wnuków się spodziewaj :-).

Ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaban :lol:

 

Tak, to ja ;) Ogólnie tamten 2 dniowy zlot kosztował mnie 1000zł, a nie byłem w żadnym pubie ani klubie :wink:

 

 

To i ja się wpiszę, z tej strony Kaaban ->http://forum.purepc.pl/Kaaban-m111874.html niestety otrzymałem 1,5 roku temu banana, w ferworze walki w temacie o katastrofie smoleńskiej, ktoś tam powiedział, że nie będę źle mówił o zmarłych (ciekawe czy ten ktoś dobrze mówi np o hitlerze czy stalinie?) i mnie zbanował, swoją drogą moglibyście mnie przywrócić na mocy jakieś amnestii, bo szkoda konta.

 

 

Oczywiście kojarzę wszystkich z tego tematu, nie wiem, czy ze wzajemnością, bo brylowałem raczej razem z harym w socket 754 i potem troszeczkę w AM2, ale inne działy czytałem dość poważnie. Najbardziej w pamięć mi zapadł oczywiście massel z którym trochę się znajomiłem internetowo i nie tylko, miazga ze względu na WC, sikor i temat "nuda na forum purepc", jeszcze paru bym wymienił, ogólnie cała ekipa z ekstremalnego podkręcania, gdzie nie było durnych pytań jak ustawić FSB jak wejść do biosu i która zworka jest od czego, często padały też konkretne wyniki.

 

Sam odszedłem z forum i ogólnie światka komputerowego raczej przez brak funduszy, ale jak już się dorobię pierwszego miliona to wrócę, zbyt kosztowne hobby na budżet 21latka, a czytać jak bawią się inni nie miałem i nie mam zamiaru, bo <span style='color: red;'>[ciach!]</span> człowieka strzela.

 

Aktualnie udzielam się na forum slizg.eu - jak ktoś słucha rapu to zapraszam :wink:

 

A i jedną osobę poznałem przez forum i znam na żywo do dziś - pozdrawiam KondratGT :oops: I też parę osób z którymi kontakt się urwał: Lanc, Kev, Sector 19, Spookie, Xtreme_Addict, kretfr, fat_albert, kszonek, teat

 

Z zjednym userem także przypadkowo znalazłem się w jednej klasie, nie znajac się wcześniej - 4rch0n

 

A od grzesia_1990 sie odczepcie, bo przywiózł mój plecak z gdańska do warszawy podczas mojego pobytu na wytrzeźwiałce B-)

 

A i TEŻ JESTEM Z POKOLENIA TWEAKA, A NIE PUREPC

Edytowane przez graduation
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później CPC przechrzcił się na Hydrox i działał na allegro.

 

KOŃCZY SIĘ PEWNA ERA- HYDROX się wyprzedaje.

 

"O mnie" na sztukę, www niet, ceny "aby wypchnąć".

 

Nie żebym tęsknił- wprost przeciwnie... ale dziwno tak- od kiedy pamiętam: byli i można się było pośmiać...

Czyli: pamiętasz CPC- wnuków się spodziewaj :-).

Ehhh...

 

CPC dobry szajs, ichniejsza pompka za 30 zł to była połowa kosztów mojego uber kibla na Pentium 3. Ale bulbulizatory Venturiego w puszce po konserwie turystycznej, które w przypływie autoironii nazwali "blokiem", pamiętam do dzisiaj.

 

niestety otrzymałem 1,5 roku temu banana, w ferworze walki w temacie o katastrofie smoleńskiej, ktoś tam powiedział, że nie będę źle mówił o zmarłych (ciekawe czy ten ktoś dobrze mówi np o hitlerze czy stalinie?)

Masz moją dzidę, Leonidasie. "O zmarłych dobrze albo wcale" to jedno z głupszych porzekadeł ludowych, w dodatku kompletnie bez sensu.
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odszedłem z forum i ogólnie światka komputerowego raczej przez brak funduszy, ale jak już się dorobię pierwszego miliona to wrócę, zbyt kosztowne hobby na budżet 21latka, a czytać jak bawią się inni nie miałem i nie mam zamiaru, bo <span style='color: red;'>[ciach!]</span> człowieka strzela.

 

Eee... Panie teraz to już nie to samo. Jak myśle ile czasu i pomysłowości (bo u mnie też kasy na takie pierd.oły nie było ) włożyłem w kompa w okresie 2004-2007 to bania mała. Moje koronne wyczyny to adapter na wentylator 92mm -> radiator na cpu przystosowany do 60mm ( czyli mikrus, ale się ofkors podniecałem, że miedziany :lol: ) zrobiony z kilogramowego wiaderka po twarogu. "Piękna" customowa zaszpachlowana i pomalowana wałkiem na pomarańczowo buda za 30zł z okem zrobionym ze szklanej ramy do obrazu i nieudolnie zaizolowanym podświetleniem na 220V doprowadzonym do kompa osobnym kablem (od słuchawki do telefonu) Jakim cudem mój dom nie spłonął a mnie nie zabił prąd, nie wiem do dziś... ;-)

 

Nieskończona ilość tubek pasty titan silver grease którą ubrudzone było pół pokoju- na Arctic silver 5 szkoda było kasy, a potem się dowiedziałem że ta kicha dołączana za darmo do lipnych coolerów kręcących się przynajmniej 4000RPM jest gorsza niż zwykła silikonowa. Niestety dowiedzialem się już po tym jak zabiłem tą pastą kartę graficzną... ;-) Podkręcałem wszystko co się dało jak tylko się dało (a że przez większość czasu był to duron 800 i gf2 mx400 to za bardzo się nie dało) ale walczyłem o każdy mhz, każdą klatkę na sekundę i każdy punkt 3dmarka łącznie z siedzeniem na tarasie w zimę z otwartym komputerem ciesząc puchę, że wstał na 1100MHz. Do tej pory pamiętam jak marzyłem o Bartonie 2500+, radku 9500pro, hynixach d43 czy Abicie NF-7 rev 2.0, a kiedy go w końcu takie mobo zamówiłem jakiś 17-letni palant z Wrocławia mnie oszukał i tylko dzięki szybkiej pomocy forumowiczów odzyskałem pieniądze, a typ miał duże problemy, za co wciąż paru osobom wiszę piwo. Fajne czasy. :)

 

Dalej podkręcam, ale tylko turystycznie. nie jestem takim maniakiem i wiecznie niespełnionym kombinatorem jak kiedyś. W ostatnim tygodniu zmieniłem E2140 (bestia podkręcił się o 100% z 1.6ghz na 3.2) na E8500. Cierpliwości do podkręcania starczyło na 20 minut i stanęło na 100% stabilnym 4GHz bez podnoszenia napięcia. Kiedyś dałbym się pokroić za każde kolejne 100, 50, albo 33mhz na budziku, a teraz "eee i tak różnicy nie będę widział, a sie będzie wieszał i po co mi to"

Nie mniej jednak na forum od 2004 siedzę wciąż prawie codziennie. Atmosfera już nie ta sama i to co tu czytam już nie tak zajmujące jak kiedyś. I nie chodzi o tweaka czy purepc, tylko ile można w kółko wyciskać siódme poty z komputera? ;-) Ale czytanie choćby newsów i oślej to dla mnie nawyk jak poranna gazeta dla niektórych, więc jak coś to zapewniam, że będę ostatnim któremu się tu znudzi.

 

A i TEŻ JESTEM Z POKOLENIA TWEAKA, A NIE PUREPC

 

Piona! ;-) Edytowane przez Sysak
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja też nadrabiałem pomysłowością, X zestawów WC, wentylatory typu delta, bongo (http://forum.purepc.pl/findpost-t204247-p2956386.html), 2 sesje z DI też były, też podkręcałem wszystko co się dało, ile zimowych dni spędziłem na balkonie żeby było chłodniej to nie pojmę, a to jeszcze czasy CRT, kiedy żeby przenieść całość na balkon było potrzebne więcej niż 2 minuty ;) w pokoju też otwierałem okno dla ochłodzenia, ogólnie to oczywiście mega to wszystko, ale np. z kaskadą nie bawiłem się nigdy, bo ciekły azot to na zlotach był, chciałbym to nadrobić ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...