Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Tweak generation, ja też tam byłem. Dopiero zaczynałem, młodym [i głupim - dop. Arag].

Wucety - cztery rewizje, z czego jedna nieoficjalna, nie była na PPC poza testowym, dlatego dodaję w załącznikach; funkcjonowała na E4300. Nawet o CPC z początku zahaczyłem, Celeron Coppermine cieszył się z niego niezmiernie :D.

Wysokoobrotowe wentylatory, nieśmiałe próby V-modów, lekko przerobiony bios do R9800XL by Medion (@XT; opublikowałem go i pochwaliłem się w dziale prezentacje :P). Masa sprzętu, który poszedł do piachu, szczególnie feralnego roku 2006: 2x P4 2.6 Northwood, Venice, Celeron Northwood, R9800, 6800LE, że o jakiś Pentiumach 3 i kilku pomniejszych pierdółkach nie wspomnę. Potem wegetacja na ~P3 650@700 w pełni pasywnym (pomijając zasilacz) wraz z rarytasem GF2 Ultra.

Nigdy do DI/LN2 samodzielnie nie dojrzałem, a z chęcią bym spróbował. Może jakieś kolektywne kręcenie podczas zlotu? Trochę sprzętu się ma :8.

---

Legendarny 2006, Conroe przybył. IMO Od lat nie było bardziej pasjonującego przewrotu i rewolucji pod względem wydajności. E4300 tłukł wszystko od AMD jak leciało, a także poprzednie Pentiumy EE. Łezka się w oku kręci. Do C2D dopchałem się w 2007 i od tamtego czasu przestałem psuć ;). Jeszcze do niedawna gościł u mnie Q8300, wspomniany na początku tematu, którego musiałem się wyzbyć ze względu na problemy natury finansowej. Zastąpił go, mam nadzieję, że chwilowo, Celeron 430. Cofka :lol:.

Czasami zdarza mi się popadać w takie sentymentalne klimaty, heh.

Spójrzcie zresztą, jak świat poszedł na przód - pierwsze połączenia z internetem wykonywałem na Pentiumie o taktowaniu ~120 MHz przy 32MB RAMu, ~2GB HDD i zacnym Windowsem 95 na pokładzie. Modem 33.6k Zoltrixa, 0202122 (teraz 202122), ppp, ppp. Kto by tego nie pamiętał.

Pierwszy LAN? 2x Realtek 8139, bodajże rok 2001, te karty kosztowały chyba po 50 złociszy/sztuka. Kabelek skrosowany, jazda.

Smęty straszne. Pierwsze próby mobilnego internetu? HSCSD/GPRS, IRDA... Pierwsza stałka, też piękna sprawa.

Co mamy dzisiaj? HSDPA to powszechność, nawet 4G jakoś tam się rozwija, dyski zewnętrzne, pendraki o potężnych pojemnościach (te 32MB za 50 PLN też pamiętam), płyty DVD/BR, download na poziomie 20Mb/s też jest wręcz normą (chociaż... olać statystyki ze speedtesta :P), sprawnie działające WiFi, gigabitowe ethernety, telefony komórkowe, mogące zastąpić w wielu kwestiach komputer.

Teraz wszystko jest jakby łatwiejsze, dzięki temu nawet masa osób niewtajemniczonych korzysta i ma się dobrze, co wpłynęło na poziom chociażby społeczności.

Pamiętacie taśmy IDE bez wypustek, czy te od flopów? Po podłączeniu na odwrót dyskietówa świeciła cały czas diodą, Złącze DIN do klawiatury i COM używany na co dzień, myszki nań, trójklawiszowe bez scrolla. Czasy, kiedy USB dopiero wchodziło. Tak, pomimo młodego wieku pamiętam bardzo wiele rzeczy, może dlatego, że szeroko pojęte komputery i technikalia były moją pasją.

Dosyć zrzędzenia, wszak wielu z nas mogłoby tak długo i z ewidentnym rozrzewnieniem i zafascynowaniem opowiadać. Zwłaszcza młodym, warto zachować dla wchodzących w ten świat i dla potomnych.

K, załączniki - GL/HF. Estetyka peceta nigdy nie była moją mocną stroną :-).

PS. Jeszcze jedno słowo klucz - 3Dfx, ale od tego jest oddzielny temat.

Czuję się jak stary pryk, po takim wywodzie.

PPS. Kręcenie przy otwartym oknie - wspaniałość.

Edyta Edyty...: E6550 skombinowany, wieczorem już będzie gościł w blaszaku :razz:.

Edytka ;): Zimny, krętliwy drań. +1 GHz na budziku na powitanie, stosunkowo wysokie FSB, ze względu na mnożnik (czuję, że ograniczeniem mogą być ramki :lol:) i zaskakująco niskie temperatury przy minimalnym powiewie. Nabytek za śmieszną kwotę, niepierwszej młodości, a tak cieszy - chyba najbardziej trafiony od lat :).

post-112992-0-27334800-1320753597_thumb.jpg

post-112992-0-38214800-1320753602_thumb.jpg

post-112992-0-17386900-1320753606_thumb.jpg

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie taśmy IDE bez wypustek, czy te od flopów? Po podłączeniu na odwrót dyskietówa świeciła cały czas diodą,

Pamietacie.. i nawet sobie ostatnio przypomnialem ta swiecaca caly czas diode w napedzie :lol: Kolega prosil mnie o pozyczenie mu dyskietki bo do szkoly potrzebowal.. a wolalem sprawdzic co mu daje bo nie moglem sobie o dziwo przypomniec co na takiej dyskietce moglem umiescic ;)

Swoja droga... ciekawe co u zalozyciela tweak-a... pamietam ta awanture o baze danych przy przenosinach tweaka na purepc hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawę z taśmą od flopa również pamiętam, zresztą, w puszce #2 nadal trzymam flopa ze względu na rodziców (nauczyciele - niektóre szkoły niestety nadal stoją dyskietkami, moi rodzice w innych celach używają ofc pendrivów, ale reszta ich współpracowników nadal jest niereformowalna w pewnych tematach).

 

Jak tak się wszystkim zbiera na wspominki to może też coś wspomnę ;)

 

 

Pierwsze zabawy z pecetem - ~98r., kumpel dostał na I komunię komputer. Pentium II 333, do tego 32MB SDR, ELSA na Rivie 128ZX, HDD 3,2GB, monitor Arcus 15". Klawiatura pod DIN i mysz pod COM, komp był poskładany na płycie AT, do której ciężko było później dokupić zasilacz który padł po kilku latach. Ile godzin u niego przesiedziałem, ciężko zliczyć. Quake II, różne wersje Need For Speed, Star Wars Racer, Worms Armagadeon, później pierwsze próby z podkręcaniem tego wszystkiego, oraz amatorska sieć między 2 blokami, jeszcze na kablach BNC, do znajomych którzy udostępniali nam swoje łącze SDI. Wtedy coś niesamowitego, w każdej chwili móc się podłączyć do netu, bez obawy że zaraz zerwie połączenie. Aż mi się łezka w oku zakręciła na te wspomnienia...

 

Pierwszy własny komputer - ~druga połowa 2000 roku - Celeron 700, 128MB RAMu, Riva TNT2 M64 (EDIT - M64, nie Ultra, nie wiem co mi się ubzdurało) (dość szybko zresztą zmieniona na GF 2MX od Asusa na SDRach, gdzieś go jeszcze chyba nawet mam), HDD 40GB od Seagate w kieszeni (cóż to był za szał, największy dysk wśród kumpli ze szkoły), wszystko to posadzone na jakiejś płycie od Lucky Star (ktoś pamięta jeszcze tą firmę?) na i815 (bez "E"!). Po roku dysk poszedł z dymem (dosłownie - taki ładny dymek się unosił z obudowy) przy współudziale jakże sławetnego Codgena, wymienione bez problemu od ręki u sprzedawcy na nowy. Szkoda było trochę tej rocznej kolekcji mp3, ale cóż... W między czasie do wymiany poszła pyta główna - w starej zaczął wariować czujnik temperatury i złącze PS/2 myszki, wymieniona na innego Lucky Stara na VIA 694T (tu też były cyrki - trzeszczący dźwięk, zarówno na integrze jak i starym Sound Blasterze AudioPCI 128, pomagała instalacja Latency Patch).

 

Konfig dość długo się utrzymał, do bodajże 2003 roku, gdzie zdecydowałem się na zmianę - Duron 1600 na wykastrowanym rdzeniu od Athlona (ach, ta zabawa z dobieraniem ołówka żeby odblokować dodatkowe cache L2...), legendarny ECS K7S5A Pro i zabawy ze zmodowanymi BIOSami do niego (wybrany by przełożyć stary RAM, którego przez ~3 lata udało się zebrać 384MB), do tego Radeon 9200SE (i walka o każdy punkt w 3DM2001SE). Też kupę czasu go trzymałem, w między czasie była zmiana RAMu na 512MB DDR1 od Elixira, płyty głównej na świetnego Asusa A7N8X-E Deluxe i grafiki na Radeon 9550 od Gigabyte (kolejna zabawka, kombinacje z różnymi radiatorami, i ten lans przed kumplami że udało mi się go przerobić na 9600XT, że na niższym taktowaniu to już nie miało dla nich znaczenia :P).

 

Kolejny level to 2006 rok - kolejna legenda czyli ASRock 939Dual-VSTA (by móc przełożyć grafikę, do dziś pamiętam problemy jakie były żeby dostać tą płytę w pewnym momencie), do tego Venice 3000+ (niestety E6, ale i tak udało się go pogonić na 2400MHz) z założonym Freezerem 64 Pro i wreszcie porządny zasilacz czyli robiony na Fortronie Modecom MC350. Oczywiście po drodze nie obyło się bez kolejnych podmian - najpierw kupiony dość tanio A64 4000+ na rdzeniu SanDiego ze stepingu E4, którego bez ruszania napięcia dało się pogonić na 3GHz, później wymiana ramu na 1 kość Samsung UCCC 1GB, oraz wreszcie porządniejsza grafika czyli 8600GT od Palita (i związana z tym dość szybka zmiana standardowej suszarki na Accelero S2, BTW nie chce ktoś kupić nówki sztuki tego chłodziwa, jedyna usterka to taśma na radiatorkach pamięci do wymiany, sama fabryczna pasta nie ruszona :P ?).

 

Następny skok wydajnościowy - koniec 2007 roku. Selekcjonowany przez Sector'a19 E2140 (który do dzisiaj działa bez problemu w drugim kompie na 3GHz), do tego Foxconn P35A (za napisanie FAQ o nim dostałem od polskiego przedstawicielstwa Fox'a paczkę gadżetów :lol2:) oraz 2x 1GB Kingstonów 667. Foxconn i zasilacz Modecoma w późniejszym czasie przymusowo (skok napięcia w sieci elektrycznej - na całym osiedlu ludziom popaliło mnóstwo różnych sprzętów, u mnie przy okazji do piachu poszły 3 żarówki i czajnik elektryczny) wymieniony na Abita IP35 i Corsaira VX450. Dorobiłem się wtedy też pierwszej porządniejszej obudowy czyli Sharkoona Rebel 9 Eco, i lepszego niż boxowe chłodzenie CPU - Pentagram Karakorum. W między czasie przyszedł czas na lepszą grafikę czyli 9600GT od EVGA (odkupiona dość tanio od sideband'a, ktoś pamięta jego modowane sterowniki do nV?) (kurde, już nawet nie pamiętam ile się dało z niego wycisnąć :/, trzeba będzie się w długi weekend nim pobawić).

 

Dzisiejszy sprzęt zakupiłem po pierwszej porządniejszej pracy, czyli zaliczonym w pomaturalnych wakacjach 2009 stażu w dziale informatyki pewnego banku. Phenom II 550BE który w razie czego można bez większego wysiłku pogonić na 3,8GHz, a na codzień z włączonym C'n'Q i odblokowanymi dodatkowymi rdzeniami, do tego 2 kości 2GB Kingstonów 800 na Elipdach (da się wycisnąć 1000MHz CL5 ale wymaga to już ciut wysiłku) i referencyjny Radeon HD4850 (również od sideband'a), w którym dość szybko wymieniłem referencyjną suszarkę na Accelero S1 rev2. Wszystko to posadzone na całkiem fajnym Gigabycie na AMD 790X.

 

Do tego przewinęło się kilka monitorów - od najtańszego w sklepie 15" Samtron, 17" AOC, 17" Trinitrona po dzisiejsze 19" MVA od BenQ. Do tego niezliczona ilość klawiatur, myszek, słuchawek i 2 drukarki.

 

Wszystko to na chłodzeniu powietrznym, jakoś nigdy nie bawiła mnie zabawa z WC/FC/LN. Najpierw brakowało odwagi i wiedzy, potem miejsca (swego czasu dość często musiałem zmieniać lokalizację sprzętu), jeszcze później pieniędzy, a obecnie czasu i chęci. Może kiedyś... Jakiś zlot / meet był by całkiem ciekawą opcją ;)

 

Pierwsza sieć w domu - 2 sieciówki Intela wyciągnięte ze starych kompów w szkole, do tego skrosowany kabel, wszystko jakoś na przełomie 2003/2004, gdy doszedł drugi komp (poskładany w większości z części z pierwszego konfigu). Potem doszedł, razem z pierwszym łączem internetowym w 2005 roku (Hyperion 256kbps, później stopniowo zmieniany na 512Kbps, 1Mbps i 3Mbps, wszystko symetrycznie) pierwszy router czyli Linksys WRT54G, dość długo działający pod różnymi alternatywnymi softami. Niestety zabiła go burza (nie było mnie w domu akurat wtedy, nie miał kto odpiąć kabla od netu :/). Przymusowo wymieniłem go na prościutkiego, też Linksysa WRT54GC. Dzisiejsza sieć to router Thomsona który dostałem od UPC do łącza 25Mbps, do którego kablem podpięte są 2 kompy i player BluRay, oraz przez WiFi netbook Eee PC 1005HA.

 

Plany na przyszłość - wymiana obudów oraz całego chłodzenia obu kompów, w celu maksymalnego ich wyciszenia, + wymiana monitora w głównym sprzęcie na coś większego i nowy netbook. Wydajności przy aktualnym sprzęcie mam aż nadto, poza tym na większą zabawę szczerze mówiąc ostatnio brak czasu & chęci (studia dzienne+praca to dość spory złodziej czasu).

 

Tak to obecnie wygląda:

post-124310-0-44737300-1320867703_thumb.jpg post-124310-0-33328900-1320867717_thumb.jpg post-124310-0-33416700-1320867731_thumb.jpg

 

Cholera, trochę się rozpisałem :oops:, wybaczcie więc ten spoiler.

 

Przygoda z Tweakiem zacząłem pod koniec 2005 roku, jakoś na krótko przed słynnym rozłamem. Akurat natrafiłem na to forum szukając jakichś informacji nt wyciskania kolejnych MHz z R9550. Dość szybko wciągnęły mnie dyskusje, szczególnie (nie wiem czemu do dzisiaj :P) w dziale Co kupić :P. Do tego stopnia że zacząłem trochę przeginać z ilością dziennie tłuczonych postów (screen z loga ostrzeżeń już tu wrzucałem wcześniej :P). Odpokutowałem to kilkoma opracowaniami nt. starszych gratów, gdzieś tam jeszcze się kurzą. Ostatnia sporo mniej mam czasu by tu zaglądać ale nadal gdy potrzebuję jakiejś konkretnej informacji nt. sprzętu to to forum jest pierwszym miejscem gdzie szukam porad.

 

Co do Liska - masę czasu utrzymywał "swoją" kopię Tweaka, później za jakąś bajońską kasę próbował sprzedać cały serwis co mu się nie bardzo udało jak mnie pamięć nie myli. Później podobno załapał się do redakcji Chipa, a co się z nim dalej działo to już nie wiem.

 

EDIT: kilka razy edytowane, pododawałem / popoprawiałem szczegóły które mi się przypomniały. Ech... 13 lat już z tym zabawy...

 

EDIT#2: koniec edycji, ostatnie poprawki i wspomnienia wpisane. Można czytać, ktoś już wcześniej przeczytał proponuję jeszcze raz :rolleyes:

Edytowane przez YogiCK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś na ppc z nudów, na oślą bo jak jeszcze kiedyś częściej tu zaglądałem to albo WC albo ośla i widzę ten temat :), mordka się uśmiecha czytając te historie. Wielu z was jeszcze pamiętam ze starej dobrej gwardii. Pamiętam jeszcze czasy wczesnego tweaka, moded-kompz który inspirował do cięcia blach i smarowania farbą, łezka się w oku kręci, ale zafascynowanie już dawno minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka z mojej strony.... bo nie tyle, że sobie przypomniałem o forum, a tyle, że przypomniałem o tym temacie. Kto jest chętny na odpicie dużego piwa w Warszawie i pogadanie o totalnych bzdurach? Chętnie bym się spotkał po tych... 10 już (?) latach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow, może mały zlot warszawskiej kompanii? Myślę, że więcej uwagi takiemu przedsięwzięciu przysporzyłby nowy, odpowiednio zatytułowany temat :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kiedyś napisać, ale wypadło z głowy ;]

 

Ostatnio w jakieś zajawce Rozmów w Toku widziałem Świdra na widowni jak się wypowiadał ;]

Nie tylko ty Świdra tam widziałeś. Temat był o jakichś tepych laskach, albo o sponsoringu czy o jakichś sloneczkach Dołączona grafika Postaram się to zlokalizowac, bo pamiętam, że sobie gdzieś linka zapisywałem.

 

Ktoś coś o butelkach wspominał?

 

http-~~-//youtu.be/VL460AxkBNc

(z 2 zjazdu w GDA). Pozdrawiam serdecznie z tego miejsca Kaabana, który miał klucz do naszego pokoju w akademiku (a sam nockę spędził na wytrzeźwiałce) i musieliśmy się potem do pokoju włamywać z Sectorem i Świdrem Dołączona grafika

 

BTW aż się lezka w oku kręci widząc tutaj tyle nickow, które pamiętają jeszcze czasy tweaka ;D

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja Dołączona grafika Ogólnie tamten 2 dniowy zlot kosztował mnie 1000zł, a nie byłem w żadnym pubie ani klubie Dołączona grafika

 

 

To i ja się wpiszę, z tej strony Kaaban ->http://forum.purepc....an-m111874.html niestety otrzymałem 1,5 roku temu banana, w ferworze walki w temacie o katastrofie smoleńskiej, ktoś tam powiedział, że nie będę źle mówił o zmarłych (ciekawe czy ten ktoś dobrze mówi np o hitlerze czy stalinie?) i mnie zbanował, swoją drogą moglibyście mnie przywrócić na mocy jakieś amnestii, bo szkoda konta.

 

 

Oczywiście kojarzę wszystkich z tego tematu, nie wiem, czy ze wzajemnością, bo brylowałem raczej razem z harym w socket 754 i potem troszeczkę w AM2, ale inne działy czytałem dość poważnie. Najbardziej w pamięć mi zapadł oczywiście massel z którym trochę się znajomiłem internetowo i nie tylko, miazga ze względu na WC, sikor i temat "nuda na forum purepc", jeszcze paru bym wymienił, ogólnie cała ekipa z ekstremalnego podkręcania, gdzie nie było durnych pytań jak ustawić FSB jak wejść do biosu i która zworka jest od czego, często padały też konkretne wyniki.

 

Sam odszedłem z forum i ogólnie światka komputerowego raczej przez brak funduszy, ale jak już się dorobię pierwszego miliona to wrócę, zbyt kosztowne hobby na budżet 21latka, a czytać jak bawią się inni nie miałem i nie mam zamiaru, bo <span style='color: red;'>[ciach!]</span> człowieka strzela.

 

Aktualnie udzielam się na forum slizg.eu - jak ktoś słucha rapu to zapraszam Dołączona grafika

 

A i jedną osobę poznałem przez forum i znam na żywo do dziś - pozdrawiam KondratGT Dołączona grafika I też parę osób z którymi kontakt się urwał: Lanc, Kev, Sector 19, Spookie, Xtreme_Addict, kretfr, fat_albert, kszonek, teat

 

Z zjednym userem także przypadkowo znalazłem się w jednej klasie, nie znajac się wcześniej - 4rch0n

 

A od grzesia_1990 sie odczepcie, bo przywiózł mój plecak z gdańska do warszawy podczas mojego pobytu na wytrzeźwiałce Dołączona grafika

 

A i TEŻ JESTEM Z POKOLENIA TWEAKA, A NIE PUREPC

 

Nie ma to jak odpisywać po roku na posta ale dziś po wigilii mam całkiem niezły humor.

Dzięki za pamięć, również pamiętam te wszystkie nicki choć z niektórymi nigdy nie gadałem na gg/czy choć nawet PW na forum.

Czas leci, ludzie i hobby się zmienia ja z komputerkami dałem sobie troszkę na wstrzymanie. Z tego co zauważyłem sporej części forum udzieliło się przejście komputery -> motoryzacja...

 

Z niektórymi osobami nawet jeszcze jakiś kontakt jest teat, kretfr...

 

Pan o nicku świder miał fajne podejście do komputerków, nigdy pw nawet nie napisałem ale jakoś wydawał się pozytywnie zakręcony.

Sporo osób jeszcze zostało pominiętych...

 

pozdrawiam

Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem forum się zmieniło. Ale tego przejścia na motoryzacje nie specjalnie popieram.Od tego są fora tematyczne, a większość tu niestety tylko o tym dyskutuje, a pozostałe tematy z dziedziny IT leżą. Może głównie dlatego że forum mocno podupadło jeśli chodzi o aktywność użytkowników . Z racji że komputer służy mi głównie do przeglądania netu i oglądania filmów czy słuchania muzyki to przestałem się bawić w OC i upgrade sprzętu. Wiadomo czasy się zmieniają jak i zainteresowania. Dla mnie i tak po przejściu z Tweaka nie było już tak samo. Teraz średnio przebywa ok 50 userów naraz przy 400 w takim PCLabie. Smutne, ale prawdziwe. Zważywszy na poziom jaki tam panuje to wiele wyjaśnia. Ja tam i tak na PPC dalej zaglądam, chociaż nie tak często jak kiedyś. No i jak chce się liczyć na konkretną i rzetelną pomoc to tylko tutaj ją uzyska bez natłoku debilnych gimbusów.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem sporej części forum udzieliło się przejście komputery -> motoryzacja...

Z wiekiem wymienia się zabawki - kolejka elektryczna, komputer, samochód, lepszy samochód, znowu kolejka elektryczna :>

 

Poziom forum w kwestii IT przydaje się, kiedy trzeba wybrać sobie telefon (właściwie sprytnofon o możliwościach kilkuletnich stacjonarek), laptopa, graty do kina domowego i tak dalej, bo zamiast nastoletnich teoretyków z wykopu czy innego karachana są tu ludzie obecni latami, którzy dany sprzęt widzieli nie tylko na obrazku, w najgorszym razie. Wycinanie okienek w obudowie, podświetlanie diodkami czy własnoręczne składanie kibla - nie ma na to czasu ani chęci, zresztą satysfakcja też jakby mniejsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No owszem forum się zmieniło. Ale tego przejścia na motoryzacje nie specjalnie popieram.Od tego są fora tematyczne, a większość tu niestety tylko o tym dyskutuje, a pozostałe tematy z dziedziny IT leżą. Może głównie dlatego że forum mocno podupadło jeśli chodzi o aktywność użytkowników . Z racji że komputer służy mi głównie do przeglądania netu i oglądania filmów czy słuchania muzyki to przestałem się bawić w OC i upgrade sprzętu. Wiadomo czasy się zmieniają jak i zainteresowania. Dla mnie i tak po przejściu z Tweaka nie było już tak samo. Teraz średnio przebywa ok 50 userów naraz przy 400 w takim PCLabie. Smutne, ale prawdziwe. Zważywszy na poziom jaki tam panuje to wiele wyjaśnia. Ja tam i tak na PPC dalej zaglądam, chociaż nie tak często jak kiedyś. No i jak chce się liczyć na konkretną i rzetelną pomoc to tylko tutaj ją uzyska bez natłoku debilnych gimbusów.

 

Teraz o/c sprowadza się do podniesienia mnożnika także i nie ma o czym dyskutować.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jedną osobę poznałem przez forum i znam na żywo do dziś - pozdrawiam KondratGT Dołączona grafika I też parę osób z którymi kontakt się urwał: Lanc, Kev, Sector 19, Spookie, Xtreme_Addict, kretfr, fat_albert, kszonek, teat

 

A i TEŻ JESTEM Z POKOLENIA TWEAKA, A NIE PUREPC

 

Halo halo :), ja sobie zyje i caly czas dobrze sie mam.

 

Od lat mam ciagle ten sam numer gg i numer telefonu i jezeli ktos chce sie ze mna skontaktowac to nie ma zadnego problemu. Zreszta cynk o postach dostałem od teat'a (thx)

 

Co ciekawe mam ciagly kontakt ze swiatem IT/OC gdyz spotykam sie raz po raz z kims na wyjazdach integracyjnych/firmowych. Tak wiec z ekipami wszystkich portali znam sie osobiscie. Najczesciej (o dziwo) widuje się z rybą mimo tego ze mieszkamy od siebie 400km to taki jakby moj mlodszy brat kazde spotkanie to godziny rozmow, a i wkurzyc potrafi :). No i czesto z romkiem gdzies sie widzimy, bo biznesy powoduja ze jestesmy w tych samych miejscach :)

 

Pozdrawiam serdecznie z tego miejsca Kaabana, który miał klucz do naszego pokoju w akademiku (a sam nockę spędził na wytrzeźwiałce) i musieliśmy się potem do pokoju włamywać z Sectorem i Świdrem Dołączona grafika

 

BTW aż się lezka w oku kręci widząc tutaj tyle nickow, które pamiętają jeszcze czasy tweaka ;D

 

Lanca to widuje dosyc czesto (to samo miasto/razem robilismy OC), aczkolwiek juz nic a nic nie krecimy bo niestety czas na to nie pozwala.

 

No i Raven - to tez kolega z sasiedztwa, ale z nim to sie widuje raczej juz tylko za sprawa samochodow :)

 

Ps. Kaaban rox :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasu mniej to jedno. Poza tym rzeczywiście jest tak, że kręcenie dla wyniku czy zabawy przestało rajcować. Z drugiej strony cały czas w głębi duszy drzemie przeszłość i nie wyobrażam sobie, by coś w moim kompie było niepodkręcone Dołączona grafika . Chociaż powiedzenie "moim" jest teraz nieco na wyrost , gdyż częściej widuję przy nim mojego starszego syna młócącego w NFS.

Tak czy inaczej, jestem na PPC bardzo często. Jedynie proporcje odwiedzanych tematów się zmieniły i jak już wspomniał jonas tyczą się bardziej użytkowych aspektów. Szkoda, że podyskutować poza Wami nie ma za bardzo z kim, ale to w zasadzie nic nowego - nie ta mentalność, nie ten wiek, nie ten światopogląd.

 

Gdzie yotomeczek, berkut, reed, lagier, benek, bachus_anonymous, vip......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto wrócił niedawno do zabawy w OC i jakiś czas temu udzielał się w temacie o MSI, wykręcał proca na LN2 :)

Lagier ostatnio jak miałem z nim kontakt (miesiące temu) angażował się w prace w jednej z sieci komputerowych, też mało się bawił w OC już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza jakość niż ilość, purepc ma jakiś poziom przynajmniej.

 

Jakość jakością ale to forum wydaję się jakieś martwe. Sam siedzę tu od czasu Tweak,lat przybyło a ja zainteresowania nie zmieniłem,tylko smutno się robi jak większość dyskusji odbywa się na "Oślej". Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasu mniej to jedno. Poza tym rzeczywiście jest tak, że kręcenie dla wyniku czy zabawy przestało rajcować. Z drugiej strony cały czas w głębi duszy drzemie przeszłość i nie wyobrażam sobie, by coś w moim kompie było niepodkręcone Dołączona grafika . Chociaż powiedzenie "moim" jest teraz nieco na wyrost , gdyż częściej widuję przy nim mojego starszego syna młócącego w NFS.

Tak czy inaczej, jestem na PPC bardzo często. Jedynie proporcje odwiedzanych tematów się zmieniły i jak już wspomniał jonas tyczą się bardziej użytkowych aspektów. Szkoda, że podyskutować poza Wami nie ma za bardzo z kim, ale to w zasadzie nic nowego - nie ta mentalność, nie ten wiek, nie ten światopogląd.

 

Gdzie yotomeczek, berkut, reed, lagier, benek, bachus_anonymous, vip......

 

Hehe Lagier żyje i ma się dobrze i tak jak Rafa wspomniał nadal pracuje w jednej z sieci komputerowych. Dołączona grafika Dzięki za troskę. Fajnie "zobaczyć" stare, poczciwe Mordki Dołączona grafika

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też żyje jakby co Dołączona grafika, nawet tu zaglądam czasami. Jak ktoś wspominał, z biegiem czasu zmieniają się zabawki i przybywa obowiązków, członków rodziny

 

Lagierek....siemaaa cycuuu Dołączona grafika

 

EDYTA :

Kiedyś żeby zrobić dobry wynik trzeba było jechać brzeszczotem po radiatorze z Slot1 co by porobić lepsze chłodzenie mosfetów, żeby pokręcić wyżej fsb znowu powygrzewać pamięci pod żarówką :) ...teraz naciska się guzik albo zwiększa mnożnik, a całe oc sprowadza się do kupienia dostatecznie drogich tajli

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...