Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

No tylko niektórzy już nie piszą na tematy czysto związane z forum tylko smapują na testowym i trolllują w tematach offtopowych.

Sprzęt jest już na takim poziomie, że nieraz nie opłaca się nic podkręcać a jeśli już się za to bierzemy to jest to na tyle proste, że nie potrzeba żadnej pomocy.

Smutne, gdzie te czasy lutownic, vmodów, customowych chłodzeń itp. które nie robiło się po to aby być kolejne wyniki tylko do pracy na co dzień.

 

cielak 300@450

semp 1,6@2,4

 

i inne taki sprzęciory z gratisowym +50% mocy

 

To były czasy, proca/grafę kupowało się tylko i wyłącznie ze względy na potencjał o/c. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słowo gratis nie ma za dużo wspólnego z tamtymi czasami. Dzisiaj aby podkręcać trzeba dopłacić do wersji, gdzie będzie to możliwe. Albo sprzęt już pracuje na tak wyżyłowanych zegarach że dalsze OC jest znikome lub równe zeru. Do tego dochodzą Boost'y i maksymalnie uproszczone OC. Jakies tunery, profile OC. Co to się porobiło. Mi do dychy niewiele brakuje. W każdym razie forum mocno się zmieniło i straciło na popularności. W sumie się nie dziwe. Stara gwardia w większości już wyrosła. Sam osobiście nie kupuje już co roku nowej karty graficznej. Jak coś mnie mocno zmotywuje to wtedy dokonuje jakiejś zmiany. Do rekreacyjnego grania to mam konsolę.  Tak średnio liczyłem ostatnio ile czasu spędziłem przy na graniu na PC, a na PS3. To współczynik wychodzi 30<70% na korzyść PS3. W tym roku jak dotąd zagrałem i przeszedłem tylko Crysis 3, a nowym BF4 jakoś nie jestem zainteresowany. Poważnie zaczęło mnie to już nudzić. Nawet filmy oglądam na YT zamiast pobierać wersje x264. Nic już nie magazynuje wszystko leci z netu...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne, gdzie te czasy lutownic, vmodów, customowych chłodzeń itp. które nie robiło się po to aby być kolejne wyniki tylko do pracy na co dzień.

 

cielak 300@450

semp 1,6@2,4

 

i inne taki sprzęciory z gratisowym +50% mocy

 

To były czasy, proca/grafę kupowało się tylko i wyłącznie ze względy na potencjał o/c. ;>

Pisalem też o tym na testowym. 775 ostatnia "fajna" platforma. I  te c2d 1,8@3,2 teraz tylko mnożnik i heja tanie procki po blokowane, amd w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC straciło sens ... bo i tak jak kupujesz K to juz na dzień dobry masz wysoki zegar ( notabene i cene ) a wysoki zegar = mniej funu z podkrecania :/ dla mnie fun to 50% or more Dołączona grafika a to już nie wróci..

Stare czasy :

Axp JIXHB 1833@26costam z chakiem

A64 : 2000 @ 31costam max boot 3200.

Ax2 240 : 2800@42 cos tam cos tam.

Wszytko zdechły agregat mocy 1/8hp.. da sie ? DA.

A teraz Dołączona grafika 1.4Ghz at 0.9V (12W żre ) bo po co mi to ma bude grzać ?

W sumie zestarzałem sie ... jeszcze chwila i 10 Lat na forum...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Stare jak stare, ale teraz też da radę kręcić +50%, oczywiście jest łatwiej, ale się da. Problemem jest to, że procki z pudełka są wysoko taktowane i trudniej o dobry rezultat. Przykładowo SB u siebie ponad 40% plus, jeden kolega z i2500 ponad 50% plus, więc to nie tak, że się kompletnie nie daDołączona grafika

 

Co do stażu to hmm, w przyszłym roku będzie 10latDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się 14 maja 2005 roku, w drodze do dziewiątki :).

Przeglądając na szybko listę aktywnych użytkowników, to większość z nich ma staż 6+. Dlaczego nowi przeważnie wpadają, skrobną kilka postów i znikają? Nie da się tego prosto wytłumaczyć, zapewne złożone zjawisko, ale dość smutne. Mam nadzieję, że nie "umrzemy" jako społeczność...

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko niektórzy już nie piszą na tematy czysto związane z forum tylko smapują na testowym i trolllują w tematach offtopowych.

Sprzęt jest już na takim poziomie, że nieraz nie opłaca się nic podkręcać a jeśli już się za to bierzemy to jest to na tyle proste, że nie potrzeba żadnej pomocy.

Smutne, gdzie te czasy lutownic, vmodów, customowych chłodzeń itp. które nie robiło się po to aby być kolejne wyniki tylko do pracy na co dzień.

 

cielak 300@450

semp 1,6@2,4

 

i inne taki sprzęciory z gratisowym +50% mocy

 

To były czasy, proca/grafę kupowało się tylko i wyłącznie ze względy na potencjał o/c. ;>

Kto ci zabroni kupić stary stuff i kręcić 4 fun? :)

Mnie tam kręciło kręcenie i spędzanie kilka godzin na benchach czy też cięciu radiatorów co by je poprzyklejać metodą chałupniczą .....

10 lat temu:

-mieszkałem z rodzicami (kasa nie sypali na co chciałem bo nie było, gdy kumple kupowali Athlony to ja ciąłem mostki na tańszym duronie co by go o 200mhz podciągnąć) 

-nie pracowałem

-wielu znajomych też się tym "parało" i była swoista rywalizacja...eh timedemo1 w Q3:D

-brakowało naprawdę wydajności....

Dziś mając 10 lat więcej na karku, do tego rodzinę, dwójkę dzieci i pracę....nie mam na to czasu...a że rozwój poszedł w kierunku kilku kliknięć (lub 1 guzika OC GENIE hehe) i mamy podkręcony sprzęt....to trzeba korzystać.

Pamiętaj że są nadal maniaki które kręcą hardcorowo, a za każdy dodatkowy pkt na HWBOT by się dali pociąć. Pewnie gdybym dziś miał 16-20 lat  robiłbym to samo.

A tak umrę, nie spróbowawszy nawet azotu:( mimo iż teraz miałbym pieniądze na zabawę i możliwości, niestety nie mam chęci i czasu;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz comic sans ms w sigu... Oł maj gasz!

Dlaczego nowi przeważnie wpadają, skrobną kilka postów i znikają?

- {nowy} Siemka szukam steruw do grafiki w moim nowym laptopie co jest szary i ma durzom matryce i neta przez kabluwke

- {wyjadacz1, czasem mod} Nie ten dział, zmień tytuł

- {wyjadacz2} Podaj konfig

- {wyjadacz3} Ojacieżciach!lę /facepalm/

- {wyjadacz4} Przeczytaj przyklejony topik, tu masz link

- {nowy} Przecierz to 50 stron

- {wyjadacz4} WYYYYJDŹ!!!

- {wyjadacze 5-105 zlewają temat i nawet nie piszą}

- {mod} Tydzień zpp za nieregulaminowy sig, zły dział, niepoprawny tytuł, ortografię i głód w Afryce

Po tygodniu pacjent raczej nie wróci - prędzej założy topik gdzieś indziej, gdzie trafi na ludzi z podobnom inteligencjom, którzy odpowiedzą tak, że zrozumie. Przy okazji poradzą mu zainstalować kilka "przyspieszaczy" uruchamianych przy starcie systemu, avasta, sformatować (laptop potem sam se zciągnie z neta), a najlepiej sprzedać na allegro, póki jeszcze działa.

 

 

===-=-=-==-=----

Mam w domu Athlona 64 3000+. Chce ktoś? Plot twist: AM2. Plot twist2: Żartuję, nie jest na sprzedaż.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci zabroni kupić stary stuff i kręcić 4 fun? Dołączona grafika

 

Nigdy nie kręciłem dla wyników bardziej dla swoich potrzeb (moar fps plx!1) dlatego kupowało się taki sprzęt a nie inny. Oczywiście wyciskanie soków@zima cooling zawsze było, ale w nic poważniejszego się nie bawiłem. To miało u mnie działać stabilnie a nie być jednorazowym wynikiem, który zostanie tylko na screenach itp. ;>

Ja się całego starego złomu pozbyłem, jak nie poszedł na allegro to do utylizacji, było minęło. Nawet voodoo2 sli poszło na handel. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron + nożyk i ołówek...to było OC :D Albo Celek D wykręcony na FC do bodajże 5 czy 4 z hakiem. Nie pamiętam nawet już, tak dawno. A gdzie cały szał na punkcie WC i FC? Tyle czasu się zbierałem do zbudowania WC na bazie wielu projektów na forum, człowiek czytał, jarał się jak głupi i...przyszły czasy gdzie byle cooler wielkości 4cm wystarcza do schłodzenia quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później matka gnała, że w domu zimno :lol:

Oj tam, kurtka + zamknięty pokój i dało radę. W późniejszym etapie dopracowałem zima cooling i na parapet szła sama chłodnica. Wtedy się dało kręcić nawet w bluzie ;D

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banda starych dziadów Dołączona grafika ....data rejestracji : 1 kwiecień 2002 Dołączona grafika

Tyś winien mojej rejestracji tutaj. Dołączona grafika Wtedy 2 lata wydawało się w ch... różnicy, teraz to jak tydzień. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, kurtka + zamknięty pokój i dało radę. W późniejszym etapie dopracowałem zima cooling i na parapet szła sama chłodnica. Wtedy się dało kręcić nawet w bluzie ;D

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

 

Kto był cwany, to robił tak:

 

Dołączona grafika

 

http://imageshack.us/a/img246/2803/screenuv3.jpg

http://imageshack.us/a/img339/1674/screenva7.jpg

http://imageshack.us/a/img263/9168/42875514cv9.jpg

 

P.S. Nawet nokia z symbianem jest.

Edytowane przez kretfr
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, chyba nikt z nas nie żałuje tych tysięcy postów wyklepanych na tym forum Dołączona grafika

Oczywiście, że nie i bardzo jestem rad, że mi pokazałeś to forum. Na tym, na którym się poznaliśmy hula już tylko wiatr, a my dalej jesteśmy w TOP 15 postów, mimo, że ja tam nic nie pisałem od 2005. Dołączona grafika

 

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie dycha strzeli w lutym  Dołączona grafika rejestrowałem się jeszcze w startym tweak.

Jednak czas spędzony bardziej na aktywnym i regularnym czytaniu niż pisaniu Dołączona grafika

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebijam! Dołączona grafika

 

DI zostało po jakieś nocnej sesji przy której chyba padła płyta, tak więc nie mieliśmy już co z nim zrobić tak więc następnego dnia się bawiłem trochę inaczej Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nieśmiertelne cellfasty + borygo + napędzane Hydorem.

 

Tutaj temp wody:

Dołączona grafika

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to większość ze starej gwardi widzę na forach samochodowych. No cóż. Zabawki się tylko zmieniają na droższe Dołączona grafika

 

 

Episkopat już się o nich zatroszczy.

 

Pora umierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...