Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś potrzebował ze starych wyjadaczy coś naprawić to zapraszam :)

Blisko 10 lat prowadzę serwis notebooków i RTV(ponad 10 000 napraw do tej pory z uzasadnionymi reklamacjami poniżej 1%). Naprawy płyt głównych w notebookach i nie tylko, wymiany BGA, SMD, naprawy zasilania, zasilaczy konsol itp. Również naprawy desktopowych kart graficznych, precyzyjne lutowanie elektroniki. Atrakcyjne ceny dla forumowiczów :)

 

Zapraszam na PW ;]

Edytowane przez lukasrz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też wolałem starą nazwę.  Ale do  tej się już pzryzwyczaiłęm. Mam kubek, koszulkę , smycz i parę innych drobiazgów uzbieranych na zlotach.    Co do strony to na dzień dzisiejszy poszłą w stronę różnej tematyki  nie zawsze związanej z IT. Troszkę  mnie to na początku denerwowało, ale pwooli zaczynam się przyzwyczajać . To nie te czasy co się kręciło procki AMD za pomocą  ołówka  ;)   Teraz wszystko jest uproszczone do granic możłiwości. Podkręcenie to w zasadzie podobicie napięcia i Core Rato. I tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Devil napisał:

Podkręcenie to w zasadzie podobicie napięcia i Core Rato. I tyle.

Mam nadzieję, że młodzeż się dalej ściga w 3dmarki i inne takie ? na pewno jest w tym jeszcze sztuka i powolne tweakowanie timingów itd ? a nie tylko wyścig na budżet od starych ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DaRoN napisał:

wchodze na wykoppeeel i czytam, ze pclab zamykajo. wchodze tu, dalej stare nicki aktywne, no kope lat mnie nie było :D

Raz spocony nerd-piwniczak, na zawsze spocony nerd-piwniczak.

Edytowane przez jonas
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2020 o 14:33, Devil napisał:

Ja tam też wolałem starą nazwę.  Ale do  tej się już pzryzwyczaiłęm. Mam kubek, koszulkę , smycz i parę innych drobiazgów uzbieranych na zlotach.    Co do strony to na dzień dzisiejszy poszłą w stronę różnej tematyki  nie zawsze związanej z IT. Troszkę  mnie to na początku denerwowało, ale pwooli zaczynam się przyzwyczajać . To nie te czasy co się kręciło procki AMD za pomocą  ołówka  ;)   Teraz wszystko jest uproszczone do granic możłiwości. Podkręcenie to w zasadzie podobicie napięcia i Core Rato. I tyle.

AMD K6 to był ten z ołówkowym trikiem?

Ja się dowiedziałem z purepc że komputer świat zjada pclab a siedziałem tam dzisiaj na forum. Ten pierwszy nigdy jakoś mi nie podpasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To nie te czasy co się kręciło procki AMD za pomocą  ołówka  ;)

Aż wyszperałem w piwnicy starego kompa z Athlonem XP 1800+ (1,5GHz) i zrobiłem mu drut-moda. Skubaniec poszedł na 2GHz przy 1,75V, wszystko to na płycie ECS K7S5A.

Teraz próbuję reanimować Radeona 9550 od Gigabyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko boska, a myslalem ze to forum juz dawno nie dziala, a tu zdziwienie - znajome nicki i avatary ? 18 lat mi stuka ? Z kim tu gralem w tdu 1 i 2 oraz inne csy, bo juz nie pamietam? ?

EDIT: 8 lat mnie tu nie bylo, nie wiedzialem ze moje konto jeszcze tu istnieje a ze ja pamietam do niego haslo ?
EDIT2: Miazga82 jaki Ty stary uj jestes ? Gdzie Twoj steam? ?

 

Edytowane przez Neo_x
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, YogiCK napisał:

Oj dawne czasy... Duron 1600MHz z odblokowanym cache L2 z 64KB na 256KB, Radeon 9550 właśnie od Gigabyte z BIOSem od 9600XT, ECS K7S5A Pro z FSB 180MHz. Nie to co teraz.

E tam, duron. Celeron 633 wykrecony na 800. To bylo cos ? Yogi, Ty nie grales w TDU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Celeron 333A (5x66) puszczony na 500MHz (5x100).

Zmieniało się BIOSa w kartach grafiki, miałem Radeona 9800pro z BIOSem od 9800XT, takty jakoś 450 gpu (założony vmod) i 760 pamięć.

Z kumplem wgraliśmy BIOS od GF6600 do GF6200 (Leadtek?) - odblokowywało to 8 potoków a fabrycznie były tylko 4 aktywne, inny 6600 (chyba od Galaxy) kręcony ponad wartości 6600GT, na koniec też dostał nowego BIOSa :D

Radeon 9550 z piwnicy niestety martwy, ma gdzieś zwarcie do masy a nie wiem gdzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 00:57, Neo_x napisał:

E tam, duron. Celeron 633 wykrecony na 800. To bylo cos ? Yogi, Ty nie grales w TDU?

Całkiem możliwe. Ja pamiętam że grałem z paroma osobami z PPC  :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2020 o 11:59, Neo_x napisał:

O matko boska, a myslalem ze to forum juz dawno nie dziala, a tu zdziwienie - znajome nicki i avatary ? 18 lat mi stuka ? Z kim tu gralem w tdu 1 i 2 oraz inne csy, bo juz nie pamietam? ?

EDIT: 8 lat mnie tu nie bylo, nie wiedzialem ze moje konto jeszcze tu istnieje a ze ja pamietam do niego haslo ?
EDIT2: Miazga82 jaki Ty stary uj jestes ? Gdzie Twoj steam? ?

 

DeVeDe Jak to gdzie mój steam? 😄 Jest tam gdzie był zawsze. Mam Cię w kontaktach 😛 Z Szozim i Yurkiem jakiś czas temu jeszcze w coś graliśmy. W zeszłym roku trochę iRacing i jakieś inne multiplayerowe gierki tłukliśmy.

TDU to była niezapomniana przygoda, którą wnukom będę opowiadać jeśli będę je mieć ... ale jakoś mi się nie spieszy mimo podeszłego już wieku 😄

Dranie z yt niestety po tylu latach zablokowały nasz filmik z powodu praw autorskich 😞

youtube.com/watch?v=FxFKICt2cuE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten czas leci. Konto na forum 16 lat (przy czym od kilku bardzo rzadko tu bywam - na co dzień czytuję reddita ;)), ponad pół dekady klikam pingwina, a w zeszłym roku, po 14 latach przerwy w mojej puszce znowu zagościło AMD. 🙂

#starość: włosów na głowie ubywa, siwe też się pojawiają, COVID i lenistwo urosło bebzon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...