Skocz do zawartości
birdman

kope lat ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiedzieć, że stara ekipa jeszcze żyje :D

Czasy sie zmieniły, forum już dawno przeżyło czasy swojej świetności, ja desktopa nie mam już kilka lat,

jedynie lapek i konsola.

A kiedyś tak się bawiło przy podkręcanie na DFI czytając posty Mardoka o timingach, próbując wyczaić jak by tylko coś jeszcze urwać ze swoich BH-5. Ahh piękne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lata lecą  cały czas. Czlowiek nie ma takiego zapału jak kiedyś kręciło się Athlony. Ja mało co gram na komputerze. Ostatnio ograłem Half-Life Alyx. Niektórzy pamiętają że jestem fanatykiem tej serii. Prawdziwy FPS jak za dawnych czasów. HL2 przeszedłem ze 100 razy. Wliczając w to wszystkie mody i wersję na X360 i PS3. Chętnie bym ograł HL3, ale na to już nie ma co liczyć. Nie te czasy.

 

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 13:46, Devil napisał:

No lata lecą  cały czas. Czlowiek nie ma takiego zapału jak kiedyś kręciło się Athlony. Ja mało co gram na komputerze. Ostatnio ograłem Half-Life Alyx. Niektórzy pamiętają że jestem fanatykiem tej serii. Prawdziwy FPS jak za dawnych czasów. HL2 przeszedłem ze 100 razy. Wliczając w to wszystkie mody i wersję na X360 i PS3. Chętnie bym ograł HL3, ale na to już nie ma co liczyć. Nie te czasy.

 

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą.

To prawda...

Zapał to może by się znalazło, ale czasu nie ma...

😄

Ale poprawiło się, 3 desktopy, 2 laptopy, kiedyś takich "luksusów" nie było... 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łomatko  kopę lat, właśnie przez nieuwagę uszkodziłem moje WC - pękło lutowanie złączki w chłodnicy od Łady.... 

postanowiłem zatem tu zajrzeć żeby zrobić remont - rozkręciłem pompę CWU działającą bez przerwy od ponad dziesięciu lat - w środku w miarę czysto, ale po obejrzeniu dostępnych na rynku sprzętów wymienię sobie chłodnicę i pompę...

pozdro dla starej ekipy - o ile ktoś tu zagląda...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 13:46, Devil napisał:

No lata lecą  cały czas. Czlowiek nie ma takiego zapału jak kiedyś kręciło się Athlony. Ja mało co gram na komputerze. Ostatnio ograłem Half-Life Alyx. Niektórzy pamiętają że jestem fanatykiem tej serii. Prawdziwy FPS jak za dawnych czasów. HL2 przeszedłem ze 100 razy. Wliczając w to wszystkie mody i wersję na X360 i PS3. Chętnie bym ograł HL3, ale na to już nie ma co liczyć. Nie te czasy.

 

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą

W dniu 27.06.2021 o 13:46, Devil napisał:

 

Mimo wszystko najlepsze chwilę spędziłem na zlotach PPC i graniu w TDU po sieci. Stare dobre czasy. które już nigdy nie wrócą.

TDU złote czasy forum. Pamiętam jak się grało z ludźmi z forum, nawet Qqrydza grał 😄 tylko jaki ja to miałem Nick w TDU, StoProGratis może. Z ciekawostek to to forum jak ktoś wrzucał screeny z gier nie przez imageshack to dalej ma zachowane te screeny.

Dziwię się że teraz nie ma forum. Było to bardzo użyteczne jak był jeden temat o grze. Na grupach na FB jest chaos w nie dyskusja

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kilokush napisał:

Dziwię się że teraz nie ma forum. Było to bardzo użyteczne jak był jeden temat o grze. Na grupach na FB jest chaos w nie dyskusja

Fesjbuk zdaje się zmonopolizował dyskusje na dowolne tematy i zawłaszczył te wszystkie dorodne trolle, które wcześniej rozpełzały się po całej sieci.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jonas napisał:

Fesjbuk zdaje się zmonopolizował dyskusje na dowolne tematy i zawłaszczył te wszystkie dorodne trolle, które wcześniej rozpełzały się po całej sieci.

Na FB i na YouTube teraz się komentuje. Ale ilość dyskusji tam to promil tego to co było na forach internetowych. Dobre forum to była dla mnie najlepsza forma komunikacji. Wykopy z Reddit, Facebook czy YouTube to taki chaos że odechciewa się pisać i dyskutować 😕

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to dramat, że fora dyskusyjne umarły... Osobiście byłem aktywnym użytkownikiem pewnie na kilkunastu, a zapisany na kilkudziesięciu. Facebook to sieczka, te same pytania po 100x, zero merytorycznej treści. Mam nadzieję, że stare czasy jeszcze wrócą.  Ostało się kilka for, które jakoś się trzymają, ale są to głównie grupy związane z tematyką audio, czy retro sprzętem.  Grupy zrzeszone wokół nowoczesnych technologii w większości umarły, prym przejął niestety fejsbuk. Ludzie są leniwi, wolą odbierać treści na jednym medium/witrynie niż zapisywać się na wiele różnych...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IGI napisał:

Facebook to sieczka

dla "muzgó" 😉 Też ubolewam nad stratami klasycznych forów na rzecz tego tworu w którym nie ma ładu ani składu . O moderacji nie wspomnę. Pytania które nie mają sensu to klasyka. Piszą dzieci powielając n-ty raz to samo bądź wrodzone lenistwo nie pozwala wbić prostej frazy w google, gdzie wiele z odpowiedzi jest już w samej przeglądarce. Same pytania mają też, niejednokrotnie, tyle byków ortograficznych że głowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, IGI napisał:

wolą odbierać treści na jednym medium/witrynie niż zapisywać się na wiele różnych

Będą jeszcze płakać, bo informacja na portalach typu FB/Twitter ma bardzo krótki czas życia. Jak im kiedyś znikną (a to normalna kolej rzeczy - już się mówi o przejmowaniu ruchu FB przez inne społecznościówki, i że na FB siedzą tylko stare dziady), zostaną z niczym i wszystkie pytania trzeba będzie zadawać od nowa.

I o ile to nie jest jakiś wielki problem przy gadaniu o [gluteus maximus] Maryni, to przy bardziej specjalizowanych pytaniach (a takie się zwykle zadaje przy elektronice, motoryzacji, czy praktycznie każdym hobby) będzie prawdziwy dramat. Na forach to było (jest) piękne, że wchodzisz w szukajkę i nawet jak pliku nie ma, to jest często nazwa, wersja, rewizja etc. i masz szansę namierzyć jakiś mirror. Na społecznościówkach zdarza się, że wywala link do strony z infinite scrollem, brakiem uprawnień albo usuniętym postem (o ile w ogóle wywala jakiś link) i pozamiatane.

Edytowane przez m4r
literuFka
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treści znikną bo włodarze mają "w de" czy są tam wartościowe treści, tylko kasa musi się im zgadzać.

Natomiast na forach czy blogach ludzie celowo utrzymują całe witryny z zawartością + domenę by zachować coś co niejednokrotnie jest tworzone przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same spostrzeżenie, obyłem się bez blaszaka przez wiele lat.

Teraz jestem w stanie składania 12tej generacji Intela więc przekopałem sporo Internetu, i jest naprawdę mało sensownych i sprawdzonych informacji. Sam osobiście dochodzę do wniosku, że byłbym w stanie płacić abonament za dostęp to takich informacji.

FB rozwinął się w taki swamp że ludzie odchodzą na różne platformy, Discord w gaming i myślę że fora znów wrócą do mody, ale powinien być jakiś filtr dla trolli. Chociaż ich ciągnie do zasięgów więc może zostaną w Troll landzie na FB.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 11:29, Pytek napisał:

Treści znikną bo włodarze mają "w de" czy są tam wartościowe treści, tylko kasa musi się im zgadzać.

Natomiast na forach czy blogach ludzie celowo utrzymują całe witryny z zawartością + domenę by zachować coś co niejednokrotnie jest tworzone przez lata.

Lubię sobie czasem zobaczyć co jako młodziak pisałem lata temu 🙂

I tak jak piszesz, sam jako właściciel utrzymuje forum.gwrota.com tylko po to by coś pozostało.. 

🙂

 

W tym roku stuknie 20 lat na tym forum 😄 ale jaja... 

Edytowane przez Grinch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 19:54, jonas napisał:

Fesjbuk zdaje się zmonopolizował dyskusje na dowolne tematy i zawłaszczył te wszystkie dorodne trolle, które wcześniej rozpełzały się po całej sieci.

Plusem tego faktu jest to na że na fora zagląda ta garstka wartościowych rozmówców 😄

 

W dniu 20.08.2021 o 00:40, poca napisał:

Po pijaku wbijam. Czy ktoś tu jeszcze odbiera stare fale? 🙂

 

no a jak... nie jak talk 😛

Zdrówko @poca 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 11:32, SpiderMAN napisał:

Plusem tego faktu jest to na że na fora zagląda ta garstka wartościowych rozmówców 😄

Raczej paru plugawych starców, którym w przebłyskach demencji świta, że coś takiego jak forum PPC kiedyś było i dało się tam wypisywać brednie. No ale im więcej politycznej poprawności i cenzury prewencyjnej na FB, tym większa szansa na renesans miejsc w sieci, pozbawionych tego wątpliwego udogodnienia. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej paru plugawych starców, którym w przebłyskach demencji świta, że coś takiego jak forum PPC kiedyś było i dało się tam wypisywać brednie. No ale im więcej politycznej poprawności i cenzury prewencyjnej na FB, tym większa szansa na renesans miejsc w sieci, pozbawionych tego wątpliwego udogodnienia. 
Potwierdzam :)

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, wejdę tu w 2022 zobaczyć pustkę. Ale nieeeeeee, wiara żyje, starzy jeszcze nie wymarli 🙂 

Składam właśnie dla dzieciaków 12 generację. Chciałem znaleźć kilka głębszych  informacji w dziale Intel i srogo się zawiodłem. Cisza,  poziom mierny, informacje płytkie jak Wisła w suszy.

Jak żyć, jak żyć.... Drzewiej bywało, że tu rodziły się pomysły pionierskie,  rozgryzało się platformy na wylot. Poziom światowy. K...., za stary już chyba jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, wejdę tu w 2022 zobaczyć pustkę. Ale nieeeeeee, wiara żyje, starzy jeszcze nie wymarli  
Składam właśnie dla dzieciaków 12 generację. Chciałem znaleźć kilka głębszych  informacji w dziale Intel i srogo się zawiodłem. Cisza,  poziom mierny, informacje płytkie jak Wisła w suszy.
Jak żyć, jak żyć.... Drzewiej bywało, że tu rodziły się pomysły pionierskie,  rozgryzało się platformy na wylot. Poziom światowy. K...., za stary już chyba jestem.
Stary jesteś to nie ogarniasz

Napisz mi na PW w temacie 12gena to Ci powiem co i jak ziom

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dobermann97 napisał(a):

Oczywiscie , ze forum nie bedzie takie jak kiedys. 

Inna ekipa. 

Wielu ze starej gwardii juz ma rodziny , dzieci itp 

Chyba pierwszy raz na forum wszedlem za czasow tweak.pl Piotra L. 

 

kanal na IRCu 😄 #tweak 

 

CUDOWNIE

Hehe kiedyś był IRC, MySpace i Fora. Dziś dzieciaki są zachwycone Discordem, FB i grupami na nim. Szkoda tylko, że anonimowość, brak cenzury i ogólny poziome tego wszystkiego jest żenująco niski.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Wszystko się rozpadlo. Szczesliwie mialem ta okazje byc i na IRCu i na jednym ze zlotow. Niech Bog czuwa nad dusza naszego bylego kolegi Brusa. Zdjec prawie sprzed 20 lat juz raczej u nikogo sie nie znajdzie. Szkoda. Romek cos tam pstrykal...ale to bylo...20 lat temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...