Skocz do zawartości
Tomsx4

2x HD502HI uszkodzone?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w menu Intel Stroge Menager(przy stacie PC) wykazało "Error occurred(0)" na jednym z dwóch dysków wchodzących w skład macierzy Raid 0.Postanowiłem sprawdzić wiec każdy z dysków z osobna rozłączyłem macierz i przetestowałem dyski HD TUNE o dziwo nie znalazło żadnych bad sektors. Zrobiłem każdemu benchmarka i sprawdziłem raport SMART jako że nie jestem specem od dysków twardych chciałbym aby ktoś kto ma pojęcie na ten temat powiedział czy mam wziąć dyski na gwarancje.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Aha oba dyski to Samsung HD502HI. To co mnie zaintrygowało w tych wynikach to dziwny wykres i duży czas dostępu pierwszego dysku a w drugim dysku reallocated sectors. Ale niech lepiej wypowie się ktoś kto sie na tym zna.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapodaj dyski programem Mhhd zrób skan(2xf4) i będzie wszystko jasne.. ja też miałem problem jak w temacie Pomocy Raid_0 na 2 seagate-ach 500GB - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Ten pierwszy wydaje się zdrowy tylko ten czas dostępu..

Drugi raczej już nic dobrego z niego nie będzie ja bym oddał na gw.

pozdrawiam

Edytowane przez arkadiuso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie :

OD pierwszego dysku sie odczepcie nic mu nie jest ( co ma random seek do uszkodzen ? nic )

 

2 dysk wyje smartem :

01: 220

05:33

C8 :24

Oraz 0A : problem z mechanika

 

On jest na GW do wysłania....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może dlatego takie opóźnienia bo działa na nim system podczas testów? Dziwne jest też to ze za każdym razem gdy robie benchmark to wykres wychodzi inny i jest wile spadków prędkości odczytu do kilku Mb ale to z tego opóźnienia chyba wynika... Co z nim robić? Może kontroler mi również nawala mam p35-as.

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie działające programy w tle wtedy zrób test bo to że są spadki to dlatego, że jakiś program z niego korzysta ale ja u siebie jak miałem raida z tym schodzącym dyskiem też miałem spore i bardzo ich dużo teraz na seagte+samsung jest zdecydowanie lepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wszystkie działające programy w tle wtedy zrób test bo to że są spadki to dlatego, że jakiś program z niego korzysta ale ja u siebie jak miałem raida z tym schodzącym dyskiem też miałem spore i bardzo ich dużo teraz na seagte+samsung jest zdecydowanie lepiej..

 

No właśnie problem w tym że PC jest świerzo po reinstalacji systemu (w7) i jedyne co na nim jest to HD Tune. Może podłącze do innego PC i sprawdze go jescze raz.

 

Zrobiłem benchmarka jeszcze raz i proszę co wyszło.

Dołączona grafika

Czyli ten dysk jest sprawny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...