Skocz do zawartości
sPiDeK

Podkręcenie Ati Radeon 5430 do wersji 5470

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Posiadam laptopa z grafiką ati 5430. Czytając różne specyfikacje na moje oko wygląda na to, że karty różnią się tylko taktowaniem rdzenia i pamięci. Czy czasem 5430 to nie "zdławiony" 5470?? Jak wiecie te grafiki są teraz często pakowane do średniej półki zastępując serie 45xx. Jak myślicie mogę spróbować ??

 

http://www.amd.com/us/products/notebook/graphics/ati-mobility-hd-5400/Pages/hd-5430-specs.aspx

 

http://www.amd.com/US/PRODUCTS/NOTEBOOK/GRAPHICS/ATI-MOBILITY-HD-5400/Pages/hd-5470-specs.aspx

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 25% wzrost wydajności według notebookcheck także według mnie się opłaca. Nowe gry chodzą na granicy płynność także powinno dać dużo. No innym forum pisali, że na 5470 da się nawet zagrać w gta iv. Grafika kiepska choć dużo pomaga mu pewnie procesor i3.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od pojecia da sie zagrac :)

mam kolege co Twierdzi ze da grac na integrze(hd3200) w najnowsze gry i jest elegancko. (ale to pojecie wzgledne bo dla mnie granie w najnowsze tytyuly w rozdzielczosci 800x600 + min detale + klatkowanie + opoznienia w reakcji na nacisniety klawisz, to wg mnie nie gra a żenada:) dlatego wolalbym w ogole nie grac albo chociaz miec plynny obrac :)

 

wracajac do tematu, jasne ze mozesz sprobowac, to grafika w 40nm wiec nie powinna sie grzac i raczej OC jej nic nie zrobi, najwyzej wylaczy sie laptop z przegrzania albo bedziesz mial artefakty, wiec wystarczy tylko obnizyc taktowanie lub powrocic do def :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz do grania to mam stacjonarkę, laptop jest tylko w sytuacji gdzie nie ma innej możliwości. Lubie się bawić w podkręcanie dlatego napisałem ten temat szczególnie, że specyfikacja chipów jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze masz stacjonarke do grania:)

a druga czesc mojej wypowiedzi jest wlasnie odpowiedzia na Twoje pytanie :)

próbuj, przeciez nic sie nie stanie jak zrobisz to z glowa:) tzn stopniowo podkrecaj i sprawdzaj temp i czy sa arty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć dużo pomaga mu pewnie procesor i3.

 

i3 akurat nie pomaga nikomu w niczym :) i5 już tak. Co do grafy, spróbować podkręcić zawsze możesz, patrz tylko żebyś nie przegrzał na chłodzeniu laptopowym. Najpierw go odkurz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma turbo ?? Eee bez przesady. i3 nawet za cache nadrabia do jakiegoś dual core. Odkurzać nie ma czego bo to nowy sprzęt, ale tak jak pisałem żaden program nie rozpoznaje grafy i nie da się podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiła już wszystko sprawdzałem chyba. Najnowsze stery ze strony ati i dalej kupa. Zostaje mi tylko czekać na wersję programu z obsługą tej karty a tym czasem pocinam w sc2 bo o dziwo smiga na low/medium płynnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI afterburner ją podkręci. W katalogu programu, w pliku MSIAfterburner.cfg przy parametrze EnableUnofficialOverclocking zmień 0 na 1. U mnie program nie działa idealnie, bo nie mogę mieć jednocześnie zapisanych 2 profili. (a chciałbym mieć przypisane do 2d i 3d bo program daje taką opcję) Ale gram rzadko, więc za każdym razem jak chce zagrać włączam afterburnera i wczytuje profil który ustawia takty na stałę na 830/1000. Kończę grać i klikam reset co przywraca standardowe 300/800 przy małym obciążeniu i 680/800 przy dużym. Różnica w grach jest spora, ale wiadomo- z g**a bicza nie ukręcisz. Powodzenia :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak jak tylko wróce do domu to zaraz przetestuje. Jak zadziała to masz duże piwko !

 

Super ! Działa tylko czemu mogę ustawić max 650 dla rdzenia?? :/ Wersja programu 2.0

 

No więc tak: dzięki pomocy Sysak udało mi się podkręcić kartę na zegary 650/950 powyżej 650 na rdzeniu zaczynają się zwisy i restarty. 650 full stable :) Zawsze to parę fpsów w górę.

 

Podsumowując: nie da się tych kart raczej wykręcić do 5470 albo ja mam kiepską sztukę/laptopa do tego. Okolice wydajności 5450 to max.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI afterburner też jest myk żeby działało powyżej tego limitu, ale okolice 670-675 to max co jest stabilne. Jednak 5470 różni się czymś od 5430 i 5450. Może ma podniesione napięcie na rdzeniu ??

 

gronio89 testowałem to amd gpu clock z linku który podał bagienny i faktycznie tam bez problemu można przestawić zegary nawet coś można zmieniać z napięciem z tego co kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polece Ci nic, bo każdy egzemplarz nawet tego samego chipu może mieć równe limity. Ciśnij rdzeń do góry co 50mhz i testuj jakimś benchmarkiem 3d. np od unigine. Po którymś 50mhz będziesz miał zwiechę i będziesz wiedział, że musisz obniżyć takty i w końcu znajdziesz stabilne maksimum. Z podkręcaniem pamięci jest to samo. W końcu zaczną pojawiać się artefakty i będziesz musiał obniżyć taktowanie. Bułka z masłem. Spróbuj AMD GPU Tool ale mi nie działał. msi Afterburner jako jedyny na bank działa, ale jest troche ułomny, o czym pisałem wcześniej. Mimo to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...