Skocz do zawartości
sweetbe4r

monitor 22" zdrowy dla oczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od 2 lat korzystam z monitora Samsung t200Hd. Praca przy nim jest bardzo uciążliwa z powodu zbyt małej plamki oraz zbyt wysokiej jasności. Wcześniej miałem CRT Lg Flatron f700b i pracowało mi się na nim znacznie lepiej- oczy mnie tak szybko nie bolały.

Teraz chcę wymienić mojego szajsunga na coś lepszego co nie będzie mi męczyło oczu. Możecie coś polecić ? coś co ma małą jasność gdyż często korzystam z komputera nocą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2209wa, powinien cię zadowolić po wgraniu profilu z tej strony + ustawiania które tam są opisane.

 

LG w2220p + profil z tej samej strony- słabo dostępny.

 

HP ZR22W- jasność 250cd. Rozdzielczość Full HD- dla mnie akurat wada przy tego typu rozmiarze ekranu.

 

Dell u2211h- jak wyżej- dokładnie ten sam model matrycy (LM215WF2) wyższy kontrast dynamiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś cleartype i ustawiłeś systemowe dpi na np. 125% ? Monitor podpięty cyfrowo? Używasz powiększania na stronach www? (w Firefox ctrl+rolka w górę).

 

Wszystko jest tak jak napisałeś. Swoją drogą powiększone strony w firefoxie nie prezentują się najlepiej, zacinają się przy przewijaniu jeśli jest dużo grafiki. Ale jakoś z tym żyje już dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell2209 jest jasny wiec odpada

kup sobie 24'' lcd w fhd i bedziesz chyba zadowolony

ja mam lg w2353v i z janoscia mozna zjechac nisko, oczy rowniez mi sie nie mecza

ale jednak go nie polece ze wzgledu na jakos wykonania - krzywa podstawka, nie da sie zmieniac kata pochylenia monitora, troche nierownomierne podswietlenie matrycy

zalezy ile masz kasy ale jak powyzej ok 1.5k to szukaj czegos innego niz tn, ale w 24''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell2209 jest jasny wiec odpada

 

Jest jasny na ustawianiach standardowych (>250cd/m2)

Przy profilu który podałem + ustawiania w panelu monitora, jasność została redukowana o ponad 50% (do wartości 116cd/m2).

Sam sprawdzałem te ustawiania i w rzeczywistości są one dość ciemne, aczkolwiek ja lubię jasny obraz.

 

Poza tym polecam metodę, oglądnięcia danego monitora przed zakupem w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116cd/m2 to nadal bardzo wysoka jasność. Do pracy w nocy zaleca się w granicach 50-60cd/m2

 

a co do wypowiedzi b4rt3k to raczej wolałbym zostać przy wielkości 22 przy rozdzielczości 1680x1050. Takie rozwiązanie oferuje w miarę sensowną plamkę tj 0.282. Zastanawiam się nad modelem Nec p221w jednak znalazłem kiepskie opinie na temat tego monitora. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup Eizo, oni chyba nie mają słabych monitorów...jednak ceny powalają. Sensowny model S2233W kosztuje ponad 2300 zł :/

Myślałem jeszcze nad iiyamą b2206ws jednak ten monitor został skrytykowany na portalu prad.de :/ tak wiec nadal nie wiem co mam kupić :(

Edytowane przez sweetbe4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj monitory Eizo, polecam szczególnie podczas pracy w nocy. Czujnik oświetlenia zewnętrznego reaguje bardzo szybko na zmianę natężenia światła. Nie ważne czy jest słoneczna pogoda czy noc - monitor automatycznie dostosowywuje jasność. Ustawiłem właściwą dla siebie jasność, a czujnik oświetlenia zewnętrznego dokonuje odpowiedniej korekty - w menu monitora można sprawdzić jak % zmienia się jasność wraz ze zmianami w oświetleniu.

 

Od kilku lat używam Eizo FlexScan S1901 Slim Edge i za nic na świecie nie wymienię go na żaden inny. Tylko Eizo :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj monitory Eizo, polecam szczególnie podczas pracy w nocy. Czujnik oświetlenia zewnętrznego reaguje bardzo szybko na zmianę natężenia światła. Nie ważne czy jest słoneczna pogoda czy noc - monitor automatycznie dostosowywuje jasność. Ustawiłem właściwą dla siebie jasność, a czujnik oświetlenia zewnętrznego dokonuje odpowiedniej korekty - w menu monitora można sprawdzić jak % zmienia się jasność wraz ze zmianami w oświetleniu.

 

Od kilku lat używam Eizo FlexScan S1901 Slim Edge i za nic na świecie nie wymienię go na żaden inny. Tylko Eizo :)

 

to jest to o czym mówiłem. Eizo wymiata, jednak za cenę ponad 2 tysięcy to ja mogę mieć drugi komputer :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu bo mam podobny problem. Szukam jednak monitora 23" w granicach 600-850zł dobrego do pracy wieczorem. Zastanawiam się jakie podświetlenie jest lepsze, LED czy CCFL?

 

Znalazłem LG W2353V-PF i E2350T-PN, które mają fajny system automatycznej zmiany jasności względem oświetlenia. Oba są dość zbliżone parametrami. Zastanawiam się tylko, które podświetlanie mniej męczy wzrok? LEDowy E2350T-PN ma niby 250 cd/m2 a CCFLowy już 300 cd/m2. Słyszałem jednak, że LEDy są bywają jaśniejsze. Jak to jest?

 

A może lepszy jest Samsung SyncMaster BX2350 droższy o 200zł od E2350T-PN?

LG ma zbyt niebieskie kolory, Samsung zbyt ciepłe. Z tego co wyczytełem tanie TN nie mają dobrych mechanizmów do regulacji lamp i stąd są "żarówkami". Może macie inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...