Skocz do zawartości
andrew777

Nvidia Kepler & Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas konferencji GPU Technology Conference prezes Nvidia Jen-Hsun Huang zaprezentował zaktualizowane plany firmy dotyczące kolejnych generacji układów graficznych. Nowa generacja, następca obecnej Fermi otrzyma nazwę Johannesa Kepler’a - niemieckiego matematyka, astronoma i astrologa i w porównaniu do Fermi ma zaoferować znaczącą poprawę pod względem wydajności obliczeń podwójnej prezycji w stosunku do pobieranej energii. Pierwsze układy graficzne z serii Kepler trafią na rynek pod koniec przyszłego roku, a do ich produkcji wykorzystany zostanie 28-nanometrowy wymiar technologiczny. W następnej kolejności w 2013 roku Nvidia zamierza wprowadzić na rynek kolejną generację układów o nazwie Maxwell.

 

Architektura Maxwell przyniesie dalszą 3-krotną poprawę wskaźnika wydajności obliczeń podwójnej prezycji na wat, a układy z niej korzystające będą produkowane w 20 lub 22-nanometrowym wymiarze technologicznym.

 

post-163483-053772400 1285111067_thumb.jpg

post-163483-014523300 1285111074_thumb.jpg

 

Nvidia Kepler - następca Fermi - TwojePC.pl

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma niby poważna, więc teoretycznie te informacje powinno się potraktować poważnie, a nie jako żarcik. Ale biorąc pod uwagę występujące opóźnienia, niewypały itd., takie wykresy nie mają żadnej wartości. Równie dobrze można sobie dorzucić http://img704.imageshack.us/img704/3711/clipboard01cp.jpg i chwalić się, jakie to wspaniałości będą za 5 lat. Wzrost wydajności układów jest raczej rzeczą oczywistą, mniejsze wydzielanie ciepła etc., związane z nowym wymiarem technologicznym - także.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie siedze zbyt gleboko w temacie chipow GPU ale z tego co sie czyta

to NVidia powinna pomyslec o calkowitym przebudowaniu swoich GPU , jak widac cos im sie nawarstwil shit

i stad ich problemy , albo radykalne zmiany w chipie i zarzadzie albo akcje w dol :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po ogromnych opoznieniach fermii, wiekszosc obserwatorow jest raczej pesymistycznie nastawiona na powodzenia aktualizacji architektury gpu nvidii, ale przecierz nie nalezy patrzec tylko na minusy .

Ta druga strona medalu ma wiele zalet i to przygniatajacych konkurencje.

Nikt nie wspomial o tym, ze nvidia stworzyla calkowicie nowy chip w nowej technologii a konkurencja zostala ze starym chlamem, tylko nieco go poprawiajac.

Nic dziwnego, ze powstaly bledy.

 

W sumie za szybko nvidia chciala ugruntowac swoja pierwsza pozycje na rynku.

 

Czas leci i mam nadzieje, ze nvidia jak po dzis dzien nie starci na jakosci :)

Co do wydajnosci, to kazdy widzi, a ciezko zrobic wydajna karte z malym poborem W i to z wszystkimi wodotryskami, ktorych konkurencja nie ma <_<

Edytowane przez leven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układy Kepler 28 nm od nVidii już gotowe?

 

Softpedia - delays

 

 

Założyłem oddzielny temat do samego układu Kepler lecz z powodów ... został zamknięty

Wiec jak dla mnie możemy tu pisać, chciałem coś więcej zrobić by jedno rozdzielić od drugiego [Kepler & Maxwell]

Następnym razem poprostu nie będę robił nic bo widze że niewarto... a jeszcze - dostaje za niewiem zaco...

 

 

@zzizzy

Ja wiedziałem o tym temacie, wiec jak ciebie coś boli to juz nie moja wina...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...