Skocz do zawartości
smagal

SoundBlaster X-Fi latencja i trzaski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów ! :)

 

Podłączyłem elektroniczną perkusję przez kabel MIDI do X-Fi Platinum, mam do tego kilka hostów VST i program (VST) Addictive Drums a problem polega na tym że minimalną beztrzaskową/bezproblemową latencją jest tylko 4ms (i w górę) jak ustawię na 2ms to już są trzaski i nie da się grać... mówię tu o Creative ASIO. To na pewno nie jest wina kabla MIDI ani komputera (Athlon X4 2.9ghz, 4 GB ram)

 

wiecie może czemu nie mogę grać na 2ms ?? te 4ms to jednak okazało się zbyt duże opóźnienie jak dla mnie :( kiedyś podłączałem gitarę elektryczną przez program Guitar Rig i na 2ms grało pięknie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ms to za duże opóźnienie?to w jakim tempie grasz?300bpm?

nie rób sobie jaj - ludzie na 10ms czochrają takie pasaże że szok i wogóle tego nie czują...odczuwalne opóźnienie to dopiero jakieś 15ms

dla 2ms to sobie RME kup choć i one nie schodzą tak nisko - mało która karta gra dobrze poniżej 10 ms a już napewno nie xfi

 

przy okazji spójrz dobrze w ustawienia hosta - latencja to nie wszystko

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka hostów i w każdym jest tak samo więc gram na 4ms (Creative ASIO) bo przy tym dźwięk jest zajebisty i nie ma zniekształceń ani podobnych bzdur tylko jak to porównuje do grania z modułu od perkusji to jednak coś mi nie pasuje... grając z modułu mam takie wrażenie jakby opóźnienia w ogóle nie było...

 

jakoś ciężko mi uwierzyć że ludzie grają na 10-15ms kiedy na innym forum(perkusja) ludzie grają na 2-4ms...

 

jak miałem kiedyś podłączoną gitarę elektr. i grałem przez Guitar Rig to na 5ms opóźnienie było słychać i nie dało się grać ale na 2ms już było ok.

 

a co do małej latencji to wystarczy ESI Juli@ albo EMU 1212m.

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 1212m i nie da sie grać poniżej 6ms bo są trzaski...takiej latencji nie słychać - 10ms w zupełności wystarcza do naprawdę komfortowego uzytkowania

co do ustawień to nie chodziło mi o asio latency tylko inne ustawienia:) - nie tylko to decyduje o opóźnieniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkomp, to może podpowiesz co jeszcze powinienem poustawiać w hostach, bo jestem początkujący z graniem przez kompa... :( (mam MiniHost i VSTHost)

A jeśli ktoś jest z wawy albo okolic to zapraszam i sobie sprawdzi jak się gra na 4ms :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem, że może macie rację a ja wariuję z tym opóźnieniem... ale troszkę grając z muzyką i metronomem stwierdzam, że niestety za każdym razem muszę przyspieszać uderzenia o dosłownie ułamek sekundy żeby dźwięk z głośników szedł równo z muzyką czy metronomem, nie ma tragedii ale to jednak jest dyskomfort... :(

 

już mówię jak mam wszystko podłączone:

 

Moduł perkusji połączony porządnym kablem MIDI do wejścia MIDI w panelu karty dźwiękowej(X-Fi Platinum)

W X-Fi jest ustawione Audio Creation Mode, głośniki 2/2.1, i opcja Bit-Matched Playback, 44.1 khz

Karta podłączona do amplitunera YAMAHA do wejścia 6ch.Input oraz przez S/PDIF (wszystko na porządnych kablach)

 

i tak to wygląda... podpowie ktoś co jeszcze powinienem ustawić ? może czegoś nie zrobiłem albo zrobiłem źle... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego nie piszesz o tym że masz przez spdif do ampli - to co się dziwic że opóźnia?!?!?!?!

 

latencja 10ms wystarczy ci w zupełności ALE PODŁĄCZ ANALOGOWO!!!!(w sumie masz i tak korzystaj - nie z cyfry)

yamaha to ma pewnie z dobre 20 ms opóźnienia....mam ampli onkyo i czysty przesył bez jakichkolwiek efektów w ampli ma właśnie cos koło 20ms opóźnienia

 

po analogu też wszystko co może wpłynąć na dźwięk w ampli powyłączaj - zawsze opóźni

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie cyfrowo aż tak wpływa na opóźnienie ?? w sumie jeszcze mogę podłączyć nie elektrycznym cyfrowym tylko optycznym, może wtedy będzie lepiej ?? czy jednak przez analog ??

 

raczej nie korzystam z analoga... jedyne co to tylko dla EAX'a w grach bo przez cyfrę nie pójdzie EAX... a korzystam do muzy i filmów z cyfry dlatego że przez ten nieszczęsny analog jest taki niski sygnał i praktycznie brak basu, że się odechciewa czegokolwiek słuchać... a poza tym przez cyfrę jak gram to sobie w yamaszce włączam tryb "6channel Stereo" i dźwięk leci ze wszystkich głośników ale skoro mówisz żeby puścić goły sygnał i to jeszcze przez analog to spróbuję...

 

A jeśli chodzi o analogowe podłączenie to mam to podłączone 5.1 z dźwiękówki do "6 Channel Input" w ampli i w tym trybie w ampli już nie mogę korzystać z żadnych opcji dźwiękowych... jedynie z komputera.

 

Kilka pytań

1. Czy na karcie mogę mieć ustawione 5.1 czy lepiej 2.1 ??

2. Jaką częstotliwość ustawić 44 czy 48 ??

3. Czy mogę korzystać z EQ ??

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez cyfrę nie pójdzie EAX

 

Proszę nie szerzyć fałszywych informacji.

 

To że SPDIF ma praktycznie ograniczenie do dwóch kanałów nie zmienia faktu że efekty EAX są nakładane.

 

Poza tym przy HDMI byłoby nawet i 8 kanałów z EAX (a też cyfra)

 

Poważnie cyfrowo aż tak wpływa na opóźnienie ??

 

To nie "cyfrowo wpływa na opóźnienie" tylko elektronika amplitunera. Amplitunery kina to nie jest sprzęt do produkcji muzyki. Na profesjonalnym sprzęcie opóźnienie przy połączeniu cyfrowym to np. 0,2 ms (opóźnienie wprowadzane przez DAC) ... natomiast na zabawkach kina opóźnienia wielokrotnie większe są jak najbardziej możliwe.

 

a poza tym przez cyfrę jak gram to sobie w yamaszce włączam tryb "6channel Stereo" i dźwięk leci ze wszystkich głośników

 

Profanacja :] Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem że EAX'a używam tylko jak gram (tryb Game) a tak to muzyka i filmy w trybie Entertainment, perkusja w trybie Audio Creation, więc EAX mam włączony tylko w trybie Game. SB X-Fi nie ma opcji "DD 5.1 Live" więc giercowanie z EAX'em tylko i wyłącznie przez analog. I wyjaśniam że nie chodzi mi o efekty EAX czyli jakieś pogłosy, hale, kościoły i inne ciach!ły... mówiąc EAX mam na myśli dźwięk 5.1 w grach :)

 

Skoro ampli opóźnia to do czego mam podłączyć dźwiękówkę... ?? przecież głośniki muszą być do czegoś podłączone... nie mam zestawu głośników komputerowych żeby je bezpośrednio do dźwiękówki podłączyć a poza tym nie ma takiego zestawu do kompa, który lepiej by mi grał niż moja yamaha+jamo.

 

Mam jeszcze aktywną kolumnę 300W Gemini może jak ją bezpośrednio do dźwiękówki podłącze to będzie lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno będzie lepiej - mój ampli w cyfrze ma ponad 25ms opóźnienia, w pure audio po cyfrze spada do około 15...po analogu jest to ze 12 wciąż....

dlatego do zabaw muzyką i słuchania mam osobne stereo

 

EAX jest własnie potrzebny do efektów - 5.1 w grach to bez EAX na byle integrze i hdmi uzyskasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK trudno zostanę przy tych 4 ms

 

ALE mam jeszcze jeden problem jak zrobić żeby przy korzystaniu z ASIO grając na perkusji można było jednocześnie słuchać muzyki np. z Foobara ?? jak włączam muzykę to nic nie leci... nawet się nie zaczyna... dopiero jak zmienię w programie na ASIO4ALL to może na raz grać foobar i perkusja ale wtedy mam trzaski na tym asio4 all

 

powiem jeszcze że w foobarze u mnie nie działa opcja grania przez ASIO...

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...