Skocz do zawartości
Tompior

Biurko pod komputer - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wraz z remontem pokoju przyszedł czas na zmianę biurka pod komputer, na którym również zamierzam się uczyć.

Ważne, żeby miało:

- szeroką półkę pod klawiaturę (i myszkę) - z 75cm (lub nawet 80) by było fajne. Teraz miałem 65cm i jednak trochę miejsca brakowało

- długość blatu roboczego - 135cm-150cm

- bez żadnych udziwnień typu: podest pod monitor

- jakieś szafki by też się przydały

 

Jak na razie jedyne fajne biurko, jakie znalazłem to:

Biurko Maxim Bis / Rio : post-139276-089472000 1285233151_thumb.jpg

Może znajdziecie coś lepszego? Podobno jakość tego biurka pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że projektant chyba z laptopa na co dzień korzysta i ma marne pojęcie o komputerach.

1. Półka pod nogami to poroniony pomysł. Nikt nie siedzi cały czas wyprostowany - czasami trzeba się wygodnie rozłożyć i wyciągnąć nogi, czego ta półka na pewno nie będzie ułatwiać.

2. Na wysokości wylotu powietrza z zasilacza jest ściana blokująca wypychane powietrze.

3. Nowsze obudowy mają na lewej ściance (patrząc od przodu) wlot powietrza na procesor - tutaj wlot zatyka ścianka biurka.

4. Zdecydowana większość osób jest praworęczna, więc obudowa stojąca po lewej stronie wymaga dłuższego przewodu w myszce lub myszy bezprzewodowej.

 

Tak więc lustrzane odbicie tego biurka bez półki na drukarkę było by dużo lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jeszcze wersję Maxim, która jest lustrzanym odbiciem, ale jest 5 cm krótsza, czyli może być mało miejsca na wysuwanej półce.

post-139276-033075700 1285237277_thumb.jpg

 

1. Racja. Teraz pod nogami mam drukarkę i często na niej trzymam nogi. Jak półka będzie w połowie wysokości, to będzie problem z trzymaniem nóg.

2. O tym nie pomyślałem 8O

3. Tak, to wiem. Sam mam obudowę z tubą na lewej ściance. Myślałem, że po prostu kawałek odsunę komputer od tej ścianki.

4. I znowu masz rację. Teraz mam myszkę idealnie nad komputerem, a i tak kabla jest trochę mało.

 

Tylko właśnie ciężko znaleźć jakieś dobre biurko pod komputer w rozsądnej cenie.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka cena dla Ciebie jest rozsadna, ale imo najlepsze biurko bedziesz mial jak pojdziesz do stolarza i sam je sobie zaprojektujesz. No i wysuwane polki sa TRAGICZNE.

 

Zwłaszcza, że konkretna buda może być spora, a do tego fajnie mieć przewiew z boku czy z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, też za niedługo wymienię biurko, bo obecne (mimo że spore), jest mało praktyczne - nie zmieszczę np. panoramicznego monitora, a obok niego głośników. W sketchupie zrobiłem kiedyś projekt, który być może wprowadzę w życie - myślę, że i ciebie zaciekawi 8O

post-157428-020188500 1285341978_thumb.jpg

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka cena dla Ciebie jest rozsadna, ale imo najlepsze biurko bedziesz mial jak pojdziesz do stolarza i sam je sobie zaprojektujesz. No i wysuwane polki sa TRAGICZNE.

 

Chciałbym biurko poniżej 1000 zł. Najlepiej koło 600 zł.

Dlaczego wysuwane półki są tragiczne? Jeżeli biurko ma służyć do pracy przy komputerze + ręcznego pisania prac, to muszę mieć 2 poziomy - jeden na klawiaturę (niższy, żeby nie męczyć rąk) oraz wyższy (na zeszyty), żeby się nie garbić podczas pisania.

 

Ogólnie przeglądałem wiele ofert i chyba zdecyduję się na coś najprostszego. Biurko pod sam komputer + dodatkowe biurko do odrabiania lekcji. Część pod sam komputer pewnie będzie bez wysuwanej półki, tak jak doradzacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat:

 

1.Co myślicie o szklanym blacie roboczym? Jaki jest komfort pracy? Czy nie jest zimno i twardo? 8O

Nawiązuje do tego biurka z IKEI: Dołączona grafika

2. Orientujecie się w cenach projektów własnej roboty od stolarza?

 

@Edit: Chyba znalazłem coś dla siebie 8O

Dołączona grafika

150cm długości, 65 głębokości, 75 wysokości, możliwość wyboru prawe/lewe , brak zbędnych bajerów, dobrze wykonane (waży 50kg 0.0).

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz projekt 8O Teraz porównaj cenę z tą, jakbyś robił na zamówienie gdzieś, pewnie będzie taniej. Aha, w razie czego upewnij się jak zbudowany jest blat. Bo może to być np 18mm płyta + potem na skraju kawałek i do tego okleina szeroka (źle), albo na całości gruba płyta (pewnie 2x18mm) (dobrze, choć i tak na odpowiedniej długości zacznie się uginać pod własnym ciężarem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam z Ikei Jerkera http://members.shaw.ca/soup.nazi/pc/a.jpg niestety już nie produkowanego. Odpowiednikiem jest Fredrik, ale on ma mniejszy blat (ja potrzebowałem dużego i głębokiego, a dzięki wycięciu mogę siedzieć na tyle blisko że wszystko jest w zasięgu). Do niego można dokupić szufladę na klawę (nie posiadam, nie potrzebuję). Plus półka na górze, możesz dokupić takie 3 podstawki na dokumenty i powinno Ci Twój wymóg szafek w jakimś stopniu spełnić.

Fredrik kosztuje 500 zł (wersja bez tych półek u góry 299zł),

- do tego możesz szufladę dokupić FREDRIK 80 zł,

- szufladę na klawę Szuflada za 50 zł (http://cache.lifehacker.com/assets/2006/06/finished%20product.jpg tu masz poglądową fotkę jaka jest szeroka, bo konfiguracja jakoś taka dziwna 8O ),

- do tego komoda na kółkach z 3 szufladami srebrna (pasuje do biurka) ANDY za 80 zł

- do tego parę gadżetów z serii DOKUMENT segregator ; Tacka na listy, koszyki

- podstawka na budę Uchwyt na CPU niby do innego biurka, ale może podejdzie

 

 

Jeśli nie to JONAS też fajny IKEA | Biurka i miejsca do pracy | Rozwiązania na desktop | JONAS | Biurko z wysuwanym panelem ale ten z wysuwaną półką. Naprawdę super sprawa. Pracowałem na takim z dwa miesiące.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mial ktos z tym do czynienia: IKEA | Przechowywanie w pokoju dziennym | Regały na książki | EXPEDIT | Biurko ? Strasznie mi sie podoba koncepcja tego, tylko troche sie boje, ze polki nad blatem beda slabo dostepne jak sie postawi monitor i glosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, ostatnio nawet w krakowskiej Ikei była promo na to biurko (~250).

 

Co do dostępności to monitor raczej postawisz równolegle do blatu (lcd?) więc nie powinien przeszkadzać, a głośniki to zależy. Ideałem by było i myślę że takie było założenie projektantów (podobnie jak bardzo popularne w Ikea duże tego typu regały), aby biurko stało tak, by dawało pewne "poczucie oddzielenia" (a'la ścianka/parawan) od reszty pomieszczenia, ale wtedy jest dostęp do półek z drugiej strony. Natomiast postawienie tego przy ścianie może utrudnić dostęp w takim wydaniu. No chyba że laptopa używamy, to wtedy składamy i po problemie. Dla mnie ogólnie te półki 3 od dołu, "tylne" będą miały utrudniony dostęp. No bo trzeba by pod biurko wchodzić. Więc raczej jakieś takie rzeczy rzadko używane, no albo dostęp do nich z drugiej strony.

 

Natomiast mnie ciekawi wytrzymałość przymocowania. Bo jakby blat mocować do boków (grubych półki) to mniejszy problem, ale tu blat opiera się na tych cienkich poziomych półkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn u mnie jest tak, ze za biurkiem z kompem jest wyrko, wiec dostep z drugiej strony by byl, mialbym te polki jako cos w stylu szafki nocnej. Co do wytrzymalosci - tez nad tym myslalem i chyba jesli to kupie, to machne posrodku przy regale jakas noge, zeby wzmocnic konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję prostego biurka, bez szuflad, bez poziomów i podestów na komputer, jedyny wymóg to wysuwana "tacka" na klawę i mysz 80-100cm długości. Może ktoś ma coś podobnego, bo przeglądam ikee, bodzie, agaty i inne sklepy i tam są tak wąskie tacki, że ledwo sama klawiaturka wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy trzeba usztywnić, albo dodatkowo na kątownikach do ściany przytwierdzić, bo cieniutki blat będzie się gibać na wszystkie strony.

 

Edyta_po_przemyśleniach: nawet szufladę z gotowych elementów dwumetrową możesz sobie spłodzić w parę minut bazując na półkach z mdf-u i szynach szufladowych.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...