Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Według nieoficjalnych informacji przed premierą kolejnej generacji kart z serii Kepler Nvidia zamierza wprowadzić na rynek nowy flagowy układ graficzny z rodziny Fermi. Układ otrzyma najprawdopodobniej nazwę GF110, będzie produkowany w 40-nanometrowym wymiarze technologicznym i trafi na rynek w pierwszym kwartale 2011 roku. Chip będzie bardziej wydajną pochodną GF104 stosowanego na kartach GeForce GTX 460 i zastąpi niezbyt udane układy GF100, będące sercem kart GeForce GTX 465, 470 i 480. Liczba procesorów strumieniowych wyniesie najprawdopodobniej 576, co w połączeniu z 96 jednostkami TMU pozwoli zaoferować 20-30% wyższą wydajność od oryginalnego GF100 (512SP, 64TMU) przy porównywalnej lub nieznacznie mniejszej powierzchni i nie większym zużyciu energii.

 

Dzięki wydaniu nowego układu graficznego Nvidia zamierza konkurować z nadchodzącymi kartami Radeon HD 6000 firmy AMD z układami o nazwie kodowej Cayman.

 

GF110 kolejnym flagowym układem graficznym Nvidii - TwojePC.pl

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to by była piękna specyfikacja, 50% więcej SP i TMU niż pełny GF104, teselatorów pewnie 12, ROP-y zależnie od kontrolera pamięci.

 

 

Swoją droga jakby sie uparł to na forum znajdzie mój post proponujący dokładnie taką specyfikację. :)

 

Ciekawe tylko na ile prawdziwe te "nieoficjalne informacje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nowe karty... sie wykoncze :lol2:

 

 

Ta, ehhh, szczerze? to mogli by nad sterownikami do obecnych kart przysiąść, w sumie, to w ogóle, już nie wspominając o producentach gier, którzy też mogli by bardziej skupić się na optymalizowaniu silników graficznych, no ale wiadomo... jakoś trzeba napędzać to kółeczko, żeby konsumenci sypali $$$, przy najmniejszym ich wydawaniu z własnej stony [ ; :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie- z bart xt i zapewne caymanem nvidia ma problem- wydajne, a tanie w produkcji rdzenie.

 

Ten gt 112 to wygląda mi na odblokowanego gt104 z gtx 460 ;)

 

 

768 rdzeni cuda tylko o 20% szybsze od 480 ? Coś mi tu nie gra ;)

 

To wygląda mi jak zlepek 2x gt104(gf112)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bardzo mnie ciekawi czym te chipy się będą różnić od obecnych.

 

Nie zdziwie sie jeśli w specyfikacji niczym (po prostu pełne wersje), a jedynie optymalizacje będą w poborze prądu co pozwoli na wyższe zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

5 miedzianych pipek sugeruje maksymalne wyśrubowanie TDP, bo nie wydaje mi sie żeby sie przejmowali głośnością.

 

Czekamy na Gigabyte SuperOverclock z cichym chlodzeniem na fabrycznych parametrach.

 

 

Ciekawe co w tym chipie tak faktycznie zmieniono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kotlecik jak się pa(t)rzy" :)

 

No to lipa :( Czekałem na Fermi żeby zmienić leciwego już GTX260 , tu się okazało,że trzeba czekać a teraz i tak wygląda na to że niema na co :(

...a coś mi tu świta... ostatnio podobna moda panuje na rynku gier, robi się grę po czym obcina jej zawartość aby resztę wydać jako płatne DLC. NO to mamy podobną sytuację z hardware'm, zrobili kartę, niby coś nie wyszło, a teraz niby poprawili i sprzedają drugi raz to samo :(

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to nawet nazwa tematu nie pasuje :lol2:

Trzeba by go bylo zmienic na "gtx 580 - gf100 full load" :lol2:

Tak czy siak karta dostanie te 20-30% wiecej wydajnosci wzgledem gtx 480 i nie jest zle.

Ma byc podobnie z poborem pradu.

Jak z cieplem i halasem nie wiadomo.

W kazdym razie w porownaniu z Twoim gtx 260, nowa karta jest co najmniej dwa razy szybsza.

Jak masz pieniazki, to nie widze przeciwskazan co do zakupu gtx 580.

Jeszcze tylko ustala cene na.... 2200 zl i do widzenia nvidio !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The GeForce GTX 580 mystery is clearing

 

"The roots of GF100 - the GPU found in GeForce GTX 480 - are clear and the biggest difference is that NVIDIA has revised its priorities since the launch of the original Fermi architecture. The focus is now on retail and games, not companies and servers."

 

czyli z tego wychodzi że bzdury które ostatnio podawali że olewają segment graczy były czystym mieszaniem w kotle żeby zmylić przeciwnika ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...