Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witajcie !!!

Mam małe pytanko, czy GTX 590 pójdzie mi na 500W zasilaczu bequiet 80 plus ( bqt e6 ) ?

Główne parametry moje macie w sygnaturce. do tego pompkę wodną mam i 5x120mm wiatraczków, głównie na low speedzie. jak sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. Fakt, raczej nie pójdzie.

Więc jaką minimalną moc zasilacza powinienem wziąć aby (biorąc te 244x2) pociągło mi tą kartę?

 

PS. nie będę się bawił w żadne łączenie 2 kart. ta jedna będzie siedzieć

 

PS.2. Czytałem coś że ma się pojawić już w lutym ta karta. czy po prostu źle czytam.

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800W zasilacz minimum.

Dobry 750W by pociagnal, ale mialby co robic.

 

Dzięki wielkie! W takim razie będę się rozglądał za 900W bo może kiedyś ram się dokupi lub katody itp. itd. lepiej mieć w zapasie niż mniej ;)

Dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>nVidia w bardzo krótkim czasie po premierze GeForce GTX 480, zaprezentowała nowy okręt flagowy, czyli GeForce GTX 580. Świat kart graficznych doznał sporego wstrząsu, bowiem GTX 580 nie tylko podniósł wysoko poprzeczkę wydajności, ale został również solidnie przeprojektowany, stając się cichszym i oszczędniejszy od poprzednika. Niestety, AMD wraz z premierą HD 6900 pozostało w tyle. Pod względem czystej wydajności, chip GF110 nie ma sobie w tej chwili równych. Jednak wraz z tytułem najwydajniejszej karty na rynku w parze idzie również najwyższa cena. Dla tych, których na GeForce GTX 580 zwyczajnie nie stać, „zieloni” postanowili podarować nowego GTX-a 570. Gigant z Santa Clara nie spoczął na laurach i po małych cięciach w rdzeniu, podaje nam GF 110 w wersji dla mniej zasobnego portfela. Recepta na sukces jest prosta: duży kawałek 580-tki, łyżka 480-tki i szczypta 470-tki, gotować na wolnym ogniu, a potem skonsumować. Dlaczego tak? Dowiecie się oczywiście czytając poniższy artykuł. Do naszej redakcji zajechał bowiem Palit GTX 570 Sonic, zaś jego test pokazuje, jak nVidia po raz kolejny zadaje cios prosto w serce AMD.</p>

<p class="rteright"><b>Autor: </b>Chaos - Piotr Maj</p>

TEST PALIT GTX 570 SONIC PLATINUM

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje helpa gdyz mam zarezerwowanego w Komputroniku Gigabyta 560Ti SOC ale karciochy nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie a dzisiaj przyszlo mi do glowy aby moze jednak pojsc w strone GTX570. A pytanie czy kupic referencyjna czyli cokolwiek w najnizszej cenie czy brac juz po OC np. MSI GTX570 OC

Powiem szczerze ze nie bedzie mi sie chcialo samemu kreci karciochy, obecnie jade na GTX 275 i w sumie daje rade ale chyba przyszedl juz czas na zmiane tym bardzie ze zamierzam zmieniac swojego LCD 22 na cos wiekszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie krecona ma porzadnego kopa, ale jesli nie chcesz ocowac to bierz podkrecona wersje.Co jednak mnie zastanawia to te MSI sa tanie ( u mnie tansza od zwyklej wersji o £30) i do tego maja wyzylowane pamieci - 4200 efektywnie to duzo i zadne inne karty tak wysoko pamieci nei maja.Wyglada jakby kazdy chcial sie tego pozbyc.

Ja mam MSI zwykla i kreci sie super bo robi 922/2000, nie probowalem jednak pamieci na 4200 - strach :P

Bierze MSI OC , jak cos to gwara ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI zwykla i kreci sie super bo robi 922/2000, nie probowalem jednak pamieci na 4200 - strach :P

 

4200 to spokojnie zrobi, a pewnie też większość kart tyle zrobi. Tyle że podkręcanie pamięci mija się z celem bo daje marny przyrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam taki problem

 

Używam najnowszych sterowników 266.58 z 18.01.2011r. i Crysis1 oraz Crysis Warhead po ok 10 minutach gry zawieszają się.

Sytuacja nie miała miejsca na GTX 460 przy tej samej konfiguracji.

Problem powtarza się na Win7 32 i 64bitowym, pamięciach z XMP lub bez, procem z O/C lub bez. Nic nie pomaga...

P.S. GTX 580 niekręcony i jego temp. max to 51 stopni w stressie.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na sekcje zasilania?

A co jesli zdjalbym tylko radiator i zostawil to cale czarne aluminium na karcie i oryginalny wentyl, do tego zalozyl sam blok na GPU od EK - da rade, nie padnie sekcja zasilania?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do turbinki, to mam niejakie doswiadczenie, poniewaz zajmowalem sie roznymi rozwiazaniami z jej udzialem.

 

Turbinka zamontowana samodzielnie bez tunelu, bedzie rozwiewac powietrze na boki i lekko w dół.

Jezeli Black sciagnie obudowe i glowny radiator z karty, a zostawi heatsink z turbinka, to niczego wiecej tam zmieniac/dodawac nie trzeba.

Caly heatsink bedzie owiewany i to lepiej, jak oryginalnie, gdzie praktycznie calosc powietrza jest wtlaczana pomiedzy finy glownego radiatora gpu.

Przy okazji, turbinka schlodzi tą czesc plyty glownej, w ktorej owiewie sie znajduje.

 

Kiedys na e8400 mialem zalozoną turbinke... nawet fotke wrzucalem na forum.

Wszystko co znajdowalo sie pod i wokolo turbinki, bylo owiewane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to moze sie zabiore za zwodowanie tanim kosztem, blok od EK lezy nieuzywany a mozna z niego pozytek zrobic.

Pytanie tylko czy owa turbinka na 40% mocy da rade schlodzic cala karte, glownie zasilanie ? ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!

 

TEST PALIT GTX 570 SONIC PLATINUM

 

Brakuje mi w tej recenzji jednej kwestii, a myślę, ze jest to kwestia zasadnicza z punktu widzenia osoby wybierającej nową kartę graficzną i uzasadnienia dlaczego ma kupić ten a nie inny model: testów głośności chłodzenia w dwóch wariantach - zamknięta obudowa komputerowa i stanowisko testowe bez obudowy, w odległości odpowiednio 50cm i 1 oraz 2 metrów.

 

Ponadto chciałby widzieć minimalny FPS...

 

Wizualnie recenzja prezentuje się ok.

Edytowane przez ULLISSES
cytowanie obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to moze sie zabiore za zwodowanie tanim kosztem, blok od EK lezy nieuzywany a mozna z niego pozytek zrobic.

Pytanie tylko czy owa turbinka na 40% mocy da rade schlodzic cala karte, glownie zasilanie ? ;)

 

Turbinka schlodzi sekcje zasilania gpu i pamieci, poniewaz calosc jest zintegrowana (pamieci i cala reszta są na jednym heat-sink).

Turbinka jest najblizej mosfetow, czyli najwiecej tam pcha powietrza.

Dołączona grafika

 

 

Jestes nie pewny co do oddawania ciepla przez grzejace sie mosfety na samotnym heat-sink.....

 

Caly radiator heat-sink ma na tyle duza bezwladnosc, ze pozwoli na co najamniej pare minut odbierania ciepla w idle, zanim sie zagrzeje do 50 st C bez nawiewu z turbinki.

Z turbinka, caly radiator heat-sink bedzie bardzo poprawnie chlodzony.

 

Zdemontuj glowne chlodzenie z gpu, zamontuj blok na gpu i uruchom komputer.

 

Jestem w 100 % pewny, ze chlodzenie mosfetow/pamieci zachowa sie lepiej niz, gdy bylo z glownym radiatorem.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie był tego taki pewien, bo o ile dobrze pamiętam to użytkownik Maxforce w GTX480 eksperymentował z tym rozwiązaniem i podobno prowadziło to do przegrzania karty. Zajrzałbym do wątku o GTX480 TUTAJ i TUTAJ

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno oto taki sprzęt:

2500k, 2x4GB 1333MHz GoodRam'a, MSI P67 C-45 no i referencyjnego GTX'a 570 od Gainwarda ;) Zasilacz Tacens'a Valeo III 600W. Wszystko niekręcone, pozostawione na def.

Komputer poskładany do kupy, system Win7 x64, sterowniki poinstalowane (266.58), ale niestety oto mam taki problem: podczas intensywnego grania po jakimś czasie (5-30min), ekran robi się czarny, wentylator od grafiki zaczyna dmuchać na maxa. Gdy gram na fullscreenie nic nie da się zrobić, pozostaje tylko reset. Podczas gry w oknie pokazuje się informacja, iż sterowniki nvidii przestały chodzić, gra naturalnie się zamyka. Testowane przede wszystkim na Crysis'ie Warheadzie. W Windzie(bez niczego, tylko aero) też potrafił się zwiesić (blackscreen) i również pozostawał tylko res.

Proca pokatowałem Linx'em przez 1:20h więc raczej odpada.

W grafice w Warheadzie, czasem widoczne są niebieskie artefakty (całe płaszczyzny przecinające w różnych miejscach). Chciałem je wychwycić printscreenem, ale gra i stery nvidii w tym samym momencie się wysypały.

Oto screen z tego momentu(niestety nie widać artefów):

Dołączona grafika

 

Nie widzę nic niepokojącego, prócz ogromnego poboru mocy (ponad 50A to nie za dużo? jak to się ma do rzeczywistości, bo raczej wątpliwe by tyle pobierał, gdy zasilacz ma dwie linie po 22A).

 

Mógłbym liczyć na waszą pomoc? jakieś sugestie? Moim zdaniem podejrzenie pada na grafikę

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...