Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

52.5A o ile dobrze widze - ale to jest VDDC current czyli dla napiecia chipu (VDDC = 0.969V) co daje jakieś 52W - zasilacz ma 2 linie 12V po 22A każda czyli max 264W na jedną linie - przypuszczam że oprócz grafy masz coś jeszcze podpięte na tej linii i grafa dostaje za mało prądu. Sam mam 2 podkręcone GTX + podkręconego i7 i żadnych problemów tyle że zasiłka 950W z jedną linią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie inne sterowniki polecacie? Ktoś miał problem podobny do mojego z 266.58?

Czyżby zasilacz nie dawał rady? Jakie w takim racie macie pobór prądu, przy def VDDC oraz przy blisko 100% GPU load?

Prócz tego co wymieniłem, podpięte mam dwa wentyle 120, jeden 140, dysk i napęd. Czyli nic szczególnego.

P.S. Sorry za trafnego screena, już poprawiłem

 

------ ŁĄCZENIE POSTÓW -------

 

Przepraszam za post pod postem, ale to z powodu nowych informacji ;)

Problem z artefaktami oraz restartami/blackscreenami/wysypywaniem się aplikacji lub sterowników pojawia się wtedy gdy GPU dobija do 83°C (nie przekracza wg logów tej wartości). Wydawało mi się, że bezpieczna granica jest koło ~100°C - a jak jest na prawdę? 83°C to serio za dużo?

Z doświadczenia wygląda mi to tak jakby pamięci się przegrzewały (stąd artefy). Dodam tylko co, że prędkość wentylatora wg logów jest min 40% a max 59% - nic przy ustawieniach nie majstrowałem, a wartość maksymalna wydaje mi się za niska :) Jutro to zmienię na 80% i powinno poprawić sprawę.

 

Edit: z tego co doczytałem, wynika, że czujnik termalny jest ustawiony by odłączyć kartę po przekroczeniu 97°C, a ludzie spokojnie korzystają z grafiki powyżej 80°C.

Dodam, że mam dość mocno wentylowaną budę i nie rozumiem czemu mam takie cyrki na referencie już przy 83°C...

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale to z powodu nowych informacji ;)

Problem z artefaktami oraz restartami/blackscreenami/wysypywaniem się aplikacji lub sterowników pojawia się wtedy gdy GPU dobija do 83°C (nie przekracza wg logów tej wartości). Wydawało mi się, że bezpieczna granica jest koło ~100°C - a jak jest na prawdę? 83°C to serio za dużo?

Z doświadczenia wygląda mi to tak jakby pamięci się przegrzewały (stąd artefy). Dodam tylko co, że prędkość wentylatora wg logów jest min 40% a max 59% - nic przy ustawieniach nie majstrowałem, a wartość maksymalna wydaje mi się za niska :) Jutro to zmienię na 80% i powinno poprawić sprawę.

 

Edit: z tego co doczytałem, wynika, że czujnik termalny jest ustawiony by odłączyć kartę po przekroczeniu 97°C, a ludzie spokojnie korzystają z grafiki powyżej 80°C.

Dodam, że mam dość mocno wentylowaną budę i nie rozumiem czemu mam takie cyrki na referencie już przy 83°C...

 

83C to nie jest wcale duzo jak na ta karte i taka temperatura jest zupelnie bezpieczna.Ustaw sobie recznie obroty wentyla w stosunku do temperatury w Afterburnerze tak,zeby przy temp 70C wial mocniej na 65%, przy 80 na 70% - to powinno pomoc.Aczkolwiek ja bym karte reklamowal bo na stock ustawieniachg wentyla nie ma prawa walic artami, zwlaszcza przy takich temperaturach, byc moze karta ma wadliwe pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to sprawdzę, a jak coś to oddam na gwarancję w dogodnym mi czasie (o ile będzie działać gdy ustawię inną pracę wentylatora).

Na referentach jaki mieliście ustawiony min/max % obrotów turbiny na karcie? Bo wydaje mi się, że przy karcie ktoś majstrował, bo niemożliwe jest by max miała 60% zaledwie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to sprawdzę, a jak coś to oddam na gwarancję w dogodnym mi czasie (o ile będzie działać gdy ustawię inną pracę wentylatora).

Na referentach jaki mieliście ustawiony min/max % obrotów turbiny na karcie? Bo wydaje mi się, że przy karcie ktoś majstrował, bo niemożliwe jest by max miała 60% zaledwie..

 

Nie wiem jaka masz karte, dla tego sprawdz sobie to osobiscie w nibitorze:

 

Dołączona grafika

 

http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,0/func,download/id,3437/chk,c8e757fa1c19a0dfe81f32d08bd7ef7e/

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby 40% i 85%, ale nigdy tego nie doświadczyłem. Dopiero ręczna manipulacja w afterburnie zwiększyła obroty, które notabene nic nie dało ;)

Artefakty w grach nadal się pojawiają, mimo nawet niższych temperatur(z tą różnicą, że po dłuższym czasie). Martwią mnie tylko losowe zwiechy w windowsie - kursor stoi, nic się nie dzieje. Komputer nie reaguje ani na reset, ani na power, dopiero dłuższy power klasycznie wyłącza PC. Symptomy rzucałyby podejrzenie na coś innego niż grafika (być może mobo, cpu lub ram). Ech...

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Direct CU II nie jest chyba taki zły...

 

58stopni w Furmarku przy minimalnych obrotach

 

Mój odnośnik

 

Jedno tylko mnie wkurza - nie mogę regulować napięcia - ani pod MSI AB 2.1 beta 6 (na referencie działało) ani pod Smart Doctorem 5.72 (a nowszego chyba nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grafikę sprawdziłem - idealny okazał się do tego Bioshock2, który jest bardzo wrażliwy na niestabilność. Pierwsze sekundy początku gry, parę artefaktów i od razu blacksreen - gra się wyłącza. Wystarczy, że odkręciłem pamięci na grafice o 200MHz i wszystko śmiga elegancko :) Memki muszą być bardzo słabe/uwalone jeśli nie chcą chodzić na defaultowym taktowaniu. Mi to nie przeszkadza(z tego co piszecie i tak mają znikomy wpływ na wydajność) i póki sytuacja się nie pogorszy to grafiki nie oddam na gwarancję - a nóż za rok mi wymienią na jakiś ciekawszy model :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz MSI AB 2.1 final.

Do tego to voltage unlock MSI Afterburner.zip i mozesz odblokowac do 1.4v ;)

 

 

Ooo, dzięki , plusik poszedł, jakoś nigdzie nie wpadłem na wersję ostateczną MSI AB, z napięciem i tak nie będę przeginał (tzn. nie dam raczej więcej niż 1.1V, choć sekcja zasilania jest lepsza w referencie, tzn. na równi z GTX580 i nie "sfajczy się jak przy "zwykłych" kartach przy sporych napięciach i taktowaniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki , plusik poszedł, jakoś nigdzie nie wpadłem na wersję ostateczną MSI AB, z napięciem i tak nie będę przeginał (tzn. nie dam raczej więcej niż 1.1V, choć sekcja zasilania jest lepsza w referencie, tzn. na równi z GTX580 i nie "sfajczy się jak przy "zwykłych" kartach przy sporych napięciach i taktowaniach)

 

GTX580, 570, 480 maja padaczne sekcje takze ubic karte to nie problem ;)

DCU wersja w przypadku GTX580 to taka analogia do Lightninga GTX480 vs ref GTX480 - niby to lepsze a nie lepsze...

570-ke najlatwiej ubic z wymienionych

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jakie są maksymalne obroty wentylatorów w MSI GTX 570 Twin Frozr II ? Zastanawiam się czy ten cooler będzie porównywalny wydajnością i ciszą z Accelero Xtreme skręconym na 21% czyli 900rpm. Mam kompa na biurku i zależy mi na tym aby był bezgłośny, ALE aby dał się też podkręcić. Jak na razie mam tylko złe doświadczenia z autorskimi coolerami na grafikach, zawsze zmieniałem je na coś "większego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w jednym kompie Gigabyte 570 i Phantom Gainwarda 570 i w MSI AB automatycznie ustawi mi napięcie 1.0... co zaskutkowalo podkręceniem ich obu do 898MHz - dobrze to?

Obie grafiki stock (phantom nieco ciszej i chlodniej) 77 gigus i 67 gainward z wentylami na auto, ale ustawil MSI na 79%.

Ogólnie jestem mega zadowolony.

Chcialbym zakupić jeszcze jednego Palita 570, ale mam obawy co do tej firmy. Polecacie czy lepiej zapomnieć, mimo atrakcyjnej teraz ceny (1130PLN).

 

EDIT:

updejt, przyjzalem sie calej sprawie, i sytuacja nie jest taka rozowa.

Gainward nie trzyma takich taktow - 895 wysypuje sterownik i resetuje takty na 750, wiec nie wykrylem tego wczesniej. Pomimo 1.0 utrzymyje sie stabilnie tylko, moze "tylko"nie wiem, 880MHz na GPU. Natomiast Gigabyte ma realne 0,97-0,975 wg czujnika z PCB i stabilnie dziala 895 MHz. Temperatury tez sie zmieniaja w tej sutyacji, ale podam jak ustabilizuje config.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie wesoło w demo Crysisa2 i po parunastu minutach grania dostaje freez'a na 2-3s, po czym grafika wrzuca taktowania dla 2D co skutecznie obniża wydajność 2-3krotnie... Za nic w świecie nie chce wrzucić wyższych taktowań dla trybu 3D. Odpalanie innych gier nie pomaga, jedynie restart kompa naprawia sytuacje. Macie jakiś pomysł wtf?

Naprawiam w kompie jedno, pada drugie... Przypomnę tylko, że grafika ma uwalone memy i -200MHz powoduje, iż zaczynają działać normalnie. Może jeszcze obniżyć im taktowanie, może tutaj jest przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie sie taktowan, to zaleta nowych sterow. Wczesniej tego nie bylo, tylko na ATi.

Windows restartuje sterowniki na skutek przewaznie niskiego napiecia i przywraca ustawienia domyslne.

Pierwsze to podwyzszyc napiecie. Sprawdzic co to da.

Jak nic, to wysylac do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększałem napięcie o 0,05v ale to nic nie dało ;) Karta zmniejsza takty po 5min po dobiciu 85°C - spróbuję jeszcze zwiększyć obroty turbiny i dam znać czy to coś zmieni.

 

Dlaczego jeszcze nie oddałem karty na gwarancję? Chciałem ją przechomikować z rok, by potem oddać i dostać ewentualnie lepszy model. Oczywiście jeśliby działała z mniejszymi taktami na memach, bo to mi całkowicie nie przeszkadza. Jeśli będzie nadal sprawiać problemy to ją oddam na gwarancję, nie przejmujcie się :)

Paradoksalnie tryb oszczędzania energii na mobo też sprawia problemy (zwiechy w idle, piski cewek, przebicia na karcie dźwiękowej podczas wyłączania/włączania faz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomóżcie wybrać z 4 kart GTX 570, nie mam zamiaru podkręcać, ma być cicho, chłodno, szybko i fajnie ;) :

 

1.ASUS GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI/DP PCI-E (742/3800) (DirectCU II)

2.GAINWARD GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-E (800/4000) (wer. OC - GS Golden Sample GLH Goes Like Hell)

3.GIGABYTE GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-E (780/3800) (wer. OC - Over Clock)

4.GTX 570 referencyjna

 

Ceny celowo pomijam.

 

Czy w stosunku do obecnego GTX 285 odczuję znaczny przyrost mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost mocy bedzie i to duzy. Side jest juz najwidoczniej spiacy ;)

 

Tak jeśli bierzesz pod uwagę niekręconego 285gtx-a to tak boost do ~50% , pisałem jeśli kręcił 285gtx mega boosta nie będzie. Ale oczywiście napiszesz 570gtx też się kręci :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrost FPS będzie zapewne widoczny. Także posiadam GTX 285 podkręconego i z Crysisami na full detalach + 2xAA 1920x1200 gdzieniegdzie wymiękał. W Stalkerze Czyste Niebo oraz Zew Prypeci w pewnych momentach też chrupło, tak samo jak ARMA II. Są to tytuły przeznaczone w zasadzie tylko na PC. Multiplatformowe będą chodziły lepiej. Jeżeli lubi się full detale i wysokie rozdzielczości, karta pokroju GTX570 na pewno się przyda. Powoli pojawiają się tytuły które w wysokich detalach potrafią zamulić GTX285, a przy granicy płynności liczy się każda klatka na + :) Z drugiej strony można wybrać sobie tytuły które chodzą płynnie na GTX285, a jest ich więcej od takich co zamulają, pograć i poczekać, aż GTX570 trochę stanieje. Zależy co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...