Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem jedynie zakonczyc temat problemow na Asus M3a32-mvp

Rozwiazaniem okazal sie bios plyty glwonej, ktora oferowala zwieksze lub obnizenie ilosci W na kazdy slot PCIe. Jak sie okazalo, slot w ktorym byl Phantom, mial ustawione na 50W, a wszystkie sloty na 150. Zmiana na analogicznie 75 i 250 dala rozwiazanie :D

 

Aktualnie smigaja 4x874 MHz z 1.013 Vcore.

Temy poszczegolnych

referant - 80

gigabyte WC1- 58

gigabyte WC2- 60

Phantom - 63

 

 

Powiecie:

po co kupowac WC, skoro phantom ma idealne tempy przy takich taktach...

ano odpowiedzi sa 3

1. Bez 1slotowego chlodzenia nie da sie odpalic 4xpcie

2. Phantom ssa ladnie powietrze z zewnatrz obudowy i wydycha je do srodka, stad tez tak wysoka temperatura na referancie. Bez fantoma nie przekraczala 75 pomimo bliskosci kolejnej grafiki.

3. Na chlodnicy sa zabudowane 4 wentylki 120x120mm wolnoobrotowe...

 

Zrobie updejt, jak tylko uruchomie 3ci blok wodny.

Udostepnie tez fotosy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo ! Więc pewnie Zotac-a kupię, najtańszy, choć czytałem co nieco i piszą że nie jest najlepszy do podkręcania.

 

5 lat gwarancji robi wrażenie.

Myślicie że jak założę blok wodny to utracę gwarancję ? jak to jest

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma :P

One specjalnie sa naciete tak zeby sie uszkodzily przy zdejmowaniu.

Uzyjesz suszarki i ladnie zejdzie naklejka ;)

Rob to po prostu umiejetnie i delikatnie

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM Nie pic na wode bo nie tracisz gwarancji, a stickera mozesz zdjac.Z reszta sticker schodzi bardzo latwo.Do tego EVGA sama sprzedaje Bloki wodne, bracket'y i backplate'y - mozesz je zmieniac ile razy tylko chcesz nie tracac gwarancji.Dopuki nie ma uszkodzenia fizycznego karty gwarancja bedzie uwzgledniona.

"The product must be returned to EVGA in the original factory configuration and condition. All aftermarket modification must be reversed before sending in the product for replacement."

Tutaj watek na forum EVGA i wypowiadaja sie goscie z EVGA ;)

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=915922 ,

Takze dopuki SN jest czytelnmy a sticker siedzi na karcie a nie obok gwarancja jest uznawana.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Powinni zmienić sposób produkowania kart graficznych. Powinni sprzedawać osobno ustandaryzowane PCB (np. trzy rodzaje dla różnych grup kart), i osobno GPU. Kupujemy sobie np. najlepsze PCB i potem tylko dokładamy GPU zakładając ustandardyzowane dołączone chłodzenie, lub dowolne jakie chcemy. Czyli powinno to być jak płyta główna plus CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM Nie pic na wode bo nie tracisz gwarancji, a stickera mozesz zdjac.Z reszta sticker schodzi bardzo latwo.Do tego EVGA sama sprzedaje Bloki wodne, bracket'y i backplate'y - mozesz je zmieniac ile razy tylko chcesz nie tracac gwarancji.Dopuki nie ma uszkodzenia fizycznego karty gwarancja bedzie uwzgledniona.

 

Tutaj watek na forum EVGA i wypowiadaja sie goscie z EVGA ;)

http://www.evga.com/...m.aspx?m=915922 ,

Takze dopuki SN jest czytelnmy a sticker siedzi na karcie a nie obok gwarancja jest uznawana.

 

Oj nie o to chodzi... Sticker z serialem ma byc nie naruszony a wcale tak latwo nie schodzi (mam na stanie 4xgtx580 i kazda ma srubke zaklejona 'warranty void if removed'. Takie pisanie ze u evga nie tracisz gwary a u innych tracisz mija sie z celem. Zaden producent nie robi mi 'ale' kiedy nawet widza ze kartabyla rozkrecona. To zadna wielka rzecz ze strony evga tylko sciema puszczona przez sprzedawcow czesci od evga. Po cholere zawsze naklejaja stikera na srubke? A no po to by uwalic go i nie uznaja gwary takze gdzie tu logika?Podsumowujac: na kazdej evga gtx580 sc jaka mialem serial jest naklejony na srubke wiec zeby sciagnac chlodzenie musisz zerwac serial a tego mozna podrzec latwo i wtedy stracisz gware. Skoro nie ma nic przeciwko to niech na pcb przykleja by ziutek przy zdejmowaniu chlodzenia nie musial tykac naklejki bo jak tknie to moze uszkodzic

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to co zacytowalem pochodzi ze strony oficjalnej EVGA a nie ja to wymyslilem.Jest rowniez napisane ,ze sticker z serialem nie moze byc zdjety ale to IMO tyczy sie raczej tego, ze musisz karte na gwarancje wyslac ze stickerem, bo bez niego nie uznaja Ci reklamacji.

A widziales ten sticker z linka co podalem?Czy on byl nie naruszony? ;)

Mialem kilka kart evga i zadna nie miala zaklejonych srubek z "void if removed" a sticker z serialem schodzil bardzo latwo (przynajmniej na moich kartach tak bylo).Oczywiscie zdjeci stickera z karty i odeslanie jej bez niego powoduje strate gwarancji, ale tyczy sie to sticker, bo on na karcie w momencie wyslania musi byc.Nie wiem, byc mzoe teraz cos nakombinowali, ale czytajac forum EVGA nikt nie mial jeszcze niprzyjemnosci z gwarancja przez zmiane chlodzenia czy montazu jakis innych akcesoriow.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na topowych gtx 580 sticker jest na srubce i jest specjalnie naciety. Zeby nie uwalic musialem uzyc suszarki. Nie zagladalem w linka bo na tel mi sie nie chce browsowac :)

black mi chodzi o to ze zaden producent nie robi problemu jesli sie zdejmie chlodzenie wiec to nie jakis unikalny benefit od evgabtw co do tych zadnych poblemow z gwara to musze zdementowac bo odeslalem karte fizycznie cala, sticker byl przeklejony obok bo sciagalem chlodzenie i na przyszlosc nie chcialem juz go tykac bo by sie uszkodzil a probowali mi wmowic ze lutowalem ja w 2 miejscach. Przy drogich kartach i ich zwrotach rzedu 50% byle czego sie czepiaja pomimo ze reklamuja sie ze nie maja 'ale'

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałem niedawno 480`tke po wodowaniu.

Zachowałem się jak idiota, bo nie sprawdziłem grafiki przed wodowaniem. Pierwsze uruchomienie i od razu ogień jak na 590 ;)

Na P5Q DLX nawet nie drgneły wentylatory, ale na DFI od razu ogień :|

3h pracy - 480 ma naklejona gąbkę na 2 śrubki z chłodzenia.

Idealnie pasował ARMFLEX samoprzylepny. Uszkodzone śrubki wymieniłem z nowego 570 ;P

 

Wszystko da się zrobić, ale jak się jest osłem(w roli osła wystąpiłem wtedy ja), to się trza narobić.

Od tego czasu zwodowałem 2x570 - no problemmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Czy Zasilacz Chieftec GPS 650 AB-A pociągnie GTX-a 580?

Przeglądałem różne fora, i opinie są różne.Czy to pociągnie. Zasilacz ten ma 2 złącza 6 pin, a jak wiadomo gtx 580 posiada dwa gniazda zasilające 8 pin. U mnie wyglądałoby to tak. 2x6pin daje z przejściówką jedno złącze 8 pin, drugie złącze 8 pin robię z przejściówki 2 x molex na 8 pin. Prosze o radę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale widac przewage niereferencyjnego chlodzenia w 570tkach - foto w SLI jest nieref, a single jest REF.

 

Dzis moge oswiadczyc, ze PHANTOM mimo iz nie kreci sie rewelacyjnie, to chlodzi sie doskonale!!!

W pomieszczeniu gdzie temp szacuje na 35 stopni Celcjusza, gdzie chlodzone woda 2x570 maja na rdzeniach ook 62 stopni, gdzie plyn chlodzacy ma temp sporo, ten model ma temp 67 !!!

Zacioga sobie swierze ( jak juz pisalem ok 35) powietrze niby, ale przez szczeliny z obudowy...

Masakra....referant w tych warunkach w stresie ma 86, ale jest ograniczony jedna grafa z WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pokoj komputerowy 3.96 m i nawet jak zamkne dzrzwi to temeratura nie skoczy powyzej 28-29 C (jasne mam tylko jedna karte)- ale wtedy nie da rady juz wytrzymac i drzwi trzeba otwierac, nie wiem jak mozna pracowac w 35C - dla mnie to niewyobrazalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...