Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Warto dopłacić do gtx580 direct cu 2? czy wystarczy mi gtx570? Na razię będzie to chodziło z cd2 3,8ghz i 4gb ramu. nie długo przesiadka na coś lepszego

 

To zalezy... np. na jakiej rozdzialce pracujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

 

Ten Palit jest bardzo OC że tak powiem : Mój odnośnik, i na EK pisze że wizualnie pasują bloki wodne. Tylko jak to jest z zasilaniem u niego ? referencyjne również ?

 

I tutaj MSI : Mój odnośnik

Napisze ktoś jak to jest z sekcją zasilania u nich ? mocniejsze niż referencyjne ?

 

Proponuje Gigabyte windforce 3 .

Bardzo dobre chlodzenie. wysokie takty na starcie. referencyjne pcb (mozna wodowac smialo), a ma dodatokwa wtyczke 6+8 (referant 6+6).

Phantom jest ok, ale:

nie zwodujesz, jak masz mobo z odstepem 2 slotowym, to zapomnij o nastepnej grafie, jest wolniejszy o 30 mhz na gpu na stocku.

U mnie kreca sie identycznie na takim samym napieciu.

 

Wyczytałem na 2 forach że jednak Gigabyte windforce 3 nie ma referencyjnego pcb

 

Możesz mi przytoczyć skąd masz informacje że to referent ?

Edytowane przez Furtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Furtek

na poprzedniej stronie jest zrzut ekranu z 4ma grafikami, 2 z nich to sa wlasnie takie gigabyty.

na oba mam zalozone bloki wodne pasujace do referencyjnych PCB. tylko do ref PCB!

mysle ze moge ominac ten fragment w ktorym ogladam, pytam sie, czytam interesuje, dowiaduje skads etc. moge?

 

@marantz5003

jak czesto zmieniasz grafiki, to kup 570, jak zadko to lepiej doplacic do 580 i cieszyc sie dluzej

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Gigabyte windforce 3.

Bardzo dobre chlodzenie. wysokie takty na starcie. referencyjne pcb (mozna wodowac smialo), a ma dodatokwa wtyczke 6+8 (referant 6+6).

Phantom jest ok, ale:

nie zwodujesz, jak masz mobo z odstepem 2 slotowym, to zapomnij o nastepnej grafie, jest wolniejszy o 30 mhz na gpu na stocku.

U mnie kreca sie identycznie na takim samym napieciu.

 

To jest wersja niereferencyjna

Jedyne godne uwagi modele Gigusia to wersje SOC albo referencyjne

Wszelkiej masci mega hiper ULTRA DURABLE japanese OC wersji nie polecam

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy PCB posiadajace inny kolor, inna zawartosc, ale wg tego samego schematu co ref PCB, jest juz niereferencyjne?

wydawalo mi sie, ze niereferencyjne jest wtedy, gdy uklad calosci jest zupelnie zmieniony i PCB jest wezsze/szersze/dluzsze. podkreslam - wydawalo.

 

Przykladem niech bedzie posiada przezemnie 470tka SOC od gigabyta. PCB dluzsze od 570tki ref. uwalone diodami i swieci na zielono. sekcja zasilania dluga jak niemieckie autostrady.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawalo mi sie, ze niereferencyjne jest wtedy, gdy uklad calosci jest zupelnie zmieniony i PCB jest wezsze/szersze/dluzsze. podkreslam - wydawalo.

Zle Ci sie wydawalo ;)

Juz sam napis Gigabyte nad PCI zamiast NVIDIA swiadczy o tym, ze to ich konstrukcja :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem:

nie polecam w/w gigabyte.

jedyne dobre co mozna z nim zrobic, to zalozyc blok wodny.

 

nie polecam phantoma. jedyne co dobre robi, to wyglada i jest cichy. reszta - padaka.

 

polecam referanta - po zwodowaniu i dovoltowaniu pieknie sie kreci :)

 

reszty nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM

prosze cie tylko, nie generalizuj.

uwazam rozwiazanie gigabyta za bardzo dobre do linuxa np.

o jego zaletach pisalem wczesniej.

nie wszsycy robia z GPU to co ty. prosilbym nie mieszac szaremu czlowiekowi w glowie co zle a co nie. wszsytko zalezy od czlowieka do czego potrzebuje grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmniejszyć obroty turbiny na referencie poniżej 40%? :D Tak z ~35% byłoby idealnie by komp był bezgłośny. Wymieniłem intelowego BOXa na Fortisa to teraz grafika mi przeszkadza :lol2:

 

U mnie w Nvidia control panel mam opcję Device settings. Tam moge zmiejszyć do 30% obroty.

Na stronie nvidi jest do ściągnięcia ta dodatkowa opcja do Control panel.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tam też tylko do 40%, a manualne wprowadzenie niższej wartości powoduje błąd :(

 

Opowiedz coś więcej o tym błędzie ? Ciekawe to jest :/ nie spotkałem się z tym wcześniej.

Zawiesza Ci kompa czy jak ? Czy po prostu błąd i wraca na automatyczne obroty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać o to samo. :D

 

A oprócz grzebania w biosie nie da rady?

 

Ale to 'grzebanie' trwa chwile :)

Zapisz sobie bios uzywajac GPU-Z, wrzuc do fermi bios editor, zmien minimalne obroty na ile tam chcesz sobie, zapisz bios, wrzuc bios do Nibitor, kliknij RESCAN (suma kontrolna sie naprawi), zapisz bios, wgraj i ciesz sie obrotami z innego zakresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to 'grzebanie' trwa chwile :)

Zapisz sobie bios uzywajac GPU-Z, wrzuc do fermi bios editor, zmien minimalne obroty na ile tam chcesz sobie, zapisz bios, wrzuc bios do Nibitor, kliknij RESCAN (suma kontrolna sie naprawi), zapisz bios, wgraj i ciesz sie obrotami z innego zakresu :)

 

A wziąłeś pod uwagę , że obniżając minimalne obroty także zmieniasz całą charakterystykę rpm/temp :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

@marantz5003

jak czesto zmieniasz grafiki, to kup 570, jak zadko to lepiej doplacic do 580 i cieszyc sie dluzej

 

raz na dwa lata... Obecnie posiadam mocno podkręconego 8800gts512 jak zmienię go na gtx580 to powinno być dużo lepiej... tylko prawie 500zł różnicy między 570 a 580 a różnica w wydajności to 10%.. która z nich się lepiej kręci? interesują mnie tylko wersje direct cu 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zabawie sie moim 570 od MSI pod linuxem.

dam mu na sztywniaka 75% obrotow i podniose takty do 800, ciekawe co powie na taki manewr :D

 

Czy w nibitorze trzeba dawac RESCAN, czy tylko gdy nie da sie zflashowac?

Mam nadzieje ze nic sie nie stanie, jak nvflashem zgram zamiast GPU-z :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...