Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może, gdzie można dostać "Zotac GeForce GTX 580 AMP2! Edition"? Dzwonię po różnych sklepach, nikt nie ma i nie będzie miał. Dziwne, premiera była ponad miesiąc temu, karty powinne być już dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się bo ma właśnie 3GB ramu, przyda się przy robieniu kilku renderingów naraz w rozdzielczości 1920x1200. Posiada bardzo wydajne chłodzenie Zalmana, oraz podkręcony jest procek i pamięci.

Jeśli żaden z dostawców nie odważy się go sprowadzić, to będę musiał "z bólem serca" kupić Lightninga. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytali o nowej wersji GTX590 ?

Ciekawe jak teraz będzie monstrum wyglądalo...

Mam nadzieję, że tym razem będzie możliwość zabawy w OC, wtedy produkt będzie nawet interesujący.

 

 

A swoją drogą, wie ktoś coś o nowych chipach NV???

wiadomo kiedy maja nadejść??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś dotarł do wiarygodnej informacji w temacie karty: Gigabyte GV-N580SO-15I http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3830#ov

Chodzi mi o to czy jest to 3 slotowe chłodzenie czy 2 slotowe. Śledź niby jest 2 slotowy ale wiatraki mogą jeszcze o jeden slot odstawać. Ile karta może mieć długości?

Jak ta karta hula czy ktoś z Was ją posiada?

I jeszcze jedno pytanie jak myślicie czy można się spodziewać dwuprocesorowej gtx 590 ale z nie referencyjnym (cichszym) chłodzeniem?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Gigabyte GTX 580 SOC. Karta ma 27.5cm długości oraz chłodzenie dwu-slotowe. Ale jest jeszcze jedna rzecz o której muszę napisać. URYWA JAJCA Z KORZENIAMI!!!!! Wraz z I5 2500k @ 4.5Ghz robi taki pogrom ,że kopara opada. W Crysisie 2 1080p i na maksymalnych możliwych ustawieniach framerate nie spada w ogóle poniżej 50 fps, a w Bad Company 2 wsio na maxa 32xAA prawie przez cały czas grania około 100 fps. Jakieś pytania?? Acha Chieftec 650 Watt nie poradził sobie z tym konfigiem, ale Corsair Gamer 800 Watt czyni to gracją:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że tym razem będzie możliwość zabawy w OC, wtedy produkt będzie nawet interesujący.

 

Mozliwosc zawsze jest tylko wiadomo, ze trzeba sie liczyc z szybka smiercia sekcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Gigabyte GTX 580 SOC. Karta ma 27.5cm długości oraz chłodzenie dwu-slotowe. Ale jest jeszcze jedna rzecz o której muszę napisać. URYWA JAJCA Z KORZENIAMI!!!!! Wraz z I5 2500k @ 4.5Ghz robi taki pogrom ,że kopara opada. W Crysisie 2 1080p i na maksymalnych możliwych ustawieniach framerate nie spada w ogóle poniżej 50 fps, a w Bad Company 2 wsio na maxa 32xAA prawie przez cały czas grania około 100 fps. Jakieś pytania?? Acha Chieftec 650 Watt nie poradził sobie z tym konfigiem, ale Corsair Gamer 800 Watt czyni to gracją:)

Pozdrawiam.

 

Trochę mnie wystraszyłeś z tym zasilaczem. Również chcę puścić 2500k na 4,5ghz, a mam 660W. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz watomierz ?

Wlącz go do gniazdka i uruchom np. BC2 i sprawdz pobor mocy.

Nie chce mi sie wierzyc, zeby 650 watowy zasilacz klekal przy 2500k + 580 gtx.

Powiedzmy, ze gtx wezmie 300 wat, procesor 150 wat + reszta 100 wat = 550 wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I również nie zmienia to faktu że ten zasilacz nie ma 650 wat jego sprawność to góra 80% . Również zmieniam zasilacz pod ta kartę mam 620 Crosair i wiem ze będzie klękał a w najlepszym wypadku zrobi się głośny i wyzionie ducha po kilku miechach . Zestaw sote z i7 980@4,2 i tą kartą potrafi w peak wydusić 540 WAT z zasilacza a gdzie dodatkowe wiatraki , katody , usb nie mówiąc już nic o jakim kolwiek zestawie LC .

Edytowane przez Emotsetung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 580 pobiera 350W, kręcony prawie 400W. Nie zmienia to faktu, że 650W powinno wystarczyć. Pozdrawiam.

 

Prosze Cie.... bez przesady z tym poborem mocy.

Gtx 580 ma w specyfikacji napisane 244 wat:

 

Dołączona grafika

 

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2010/45/geforce-gtx-580-juz-jest.aspx

 

I5 2500 K pobiera 90 wat, po OC powiedzmy 150 wat.

 

Gtx 580 OC - 300 wat + 150 wat cpu OC i niech bedzie + 120 wat reszta = 570 wat.

 

Oczywiscie tez jestem za mocniejszym zasilaczem, ale 650 wat zasilka musi sobie normalnie poradzic.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym tescie jest liczona cala platforma.

W drugim juz nie, za to jest to furmark :lol2:

Ten program jest nieadekwatny do normalnych gier.

Nawet jest zabroniony przez nvidie.

Ciekawe, jakim cudem testujacy zmierzyli pobor mocy samej karty.

Przecierz nie da sie !

 

Nie wazne.... mnie chodzilo, o wypowiedz usera, ktory na swoim 2500K + gtx 580 SOC mial problemy z szefem 600 W.

Widac zasilacz nie tak kolorowy jak sie go maluje.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako ze swoja wiedzę opieram na własnych doświadczeniach a nie na tym co napiszą chętnie zakończę wasze dywagacje .

 

Miłego oglądania .

 

 

Jak to mówią Jak zobaczą to uwierzą :) .

 

P.S to tylko próbka możliwości tej karty syntetyczny bench na silniku gry bez postaci wybuchów interakcji itd .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Emotsetung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Gigabyte GTX 580 SOC. Karta ma 27.5cm długości oraz chłodzenie dwu-slotowe. Ale jest jeszcze jedna rzecz o której muszę napisać. URYWA JAJCA Z KORZENIAMI!!!!! Wraz z I5 2500k @ 4.5Ghz robi taki pogrom ,że kopara opada. W Crysisie 2 1080p i na maksymalnych możliwych ustawieniach framerate nie spada w ogóle poniżej 50 fps, a w Bad Company 2 wsio na maxa 32xAA prawie przez cały czas grania około 100 fps. Jakieś pytania?? Acha Chieftec 650 Watt nie poradził sobie z tym konfigiem, ale Corsair Gamer 800 Watt czyni to gracją:)

Pozdrawiam.

 

Crysis 2 ma chyba mniejsze wymagania niż 1 (poza tym nie działa na DX 11 więc jestem ciekaw czy wyniki karty nie spadną) Dla testu raczej lepiej odpalić Metro 2033. Napisz proszę ilu pinowe jest zasilanie, 2x8? Czy Asus podał jaki musi być amperaż na liniach 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe, jakim cudem testujacy zmierzyli pobor mocy samej karty.

Przecierz nie da sie !

 

Jak najbardziej się da. Wystarczy zmierzyć natężenie proądu z gniazd zasilania PCI-E, oraz z samego slotu PCI-E (nie wiem w tym przypadku jak, ale na pewno się da, może na ścieżkach albo coś). M.in. X-bit labs odkąd pamiętam mierzy pobór samych kart.

 

 

A FurMark to pic na wode. Jak inni pisali nie przekłada się nijak na realny pobór prądu i temperatury, tak jak i podobny soft dla CPU. Można katować godzinami i będzie ok, a w jakiejś grze sie wysypie. TessMark jest tysiąc razy lepszy, obciąża troche bardziej niż gry, i można sobie tym sensownie OC ustalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik mnie zaskoczyl pozytywnie, jesli chodzi o pobor mocy dla gtx 580 :)

Spodziewalem sie co najmniej 50 wat wiecej.

Pewnie po OC na 850 mhz, wlasnie tak by bylo.

 

Co do mierzenia poboru mocy karty, to - Harry zgadza sie, ze mozna zrobic sobie przejsciowke na zasilaniu pci-e i zmierzyc prad amperomierzem, ale slotu pci-e juz nie zmierzysz.

Jako, ze poprzez slot pci-e mozna dostarczyc 150 wat, nigdy nie dowiemy sie, ile dana karta faktycznie stamtad wezmie.

Ja jednak wole sie opierac na mocy podanej przez producenta, czyli 244 wat i doliczyc te 50-70 wat po OC (dotyczy gtx 580).

Zgodzilbys sie z takim podejsciem do sprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik mnie zaskoczyl pozytywnie, jesli chodzi o pobor mocy dla gtx 580 :)

Spodziewalem sie co najmniej 50 wat wiecej.

Pewnie po OC na 850 mhz, wlasnie tak by bylo.

 

Co do mierzenia poboru mocy karty, to - Harry zgadza sie, ze mozna zrobic sobie przejsciowke na zasilaniu pci-e i zmierzyc prad amperomierzem, ale slotu pci-e juz nie zmierzysz.

Jako, ze poprzez slot pci-e mozna dostarczyc 150 wat, nigdy nie dowiemy sie, ile dana karta faktycznie stamtad wezmie.

Ja jednak wole sie opierac na mocy podanej przez producenta, czyli 244 wat i doliczyc te 50-70 wat po OC (dotyczy gtx 580).

Zgodzilbys sie z takim podejsciem do sprawy ?

 

Pisz za siebie , że nie potrafisz tego zrobić , ale bez lutowania mobasa nie obejdzie się. Ewentualnie są specjalne przystawki do takich pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie, prąd tam dochodzi, więc musi się go dać zmierzyć. Poza tym nie ma takiego słowa "niemożliwe", tylko dlatego że my (czy to pojedyncze osobniki czy cała rasa ludzka) nie wiemy jak coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, widze panowie, ze dla Was nie ma rzeczy nie mozliwych :unsure:

W takim razie, prosze mnie oswiecic i przedstawic sposob na zmierzenie poboru pradu przez te zlącze:

 

Dołączona grafika

 

Jezeli istnieje przejsciowka pci-e, w ktorej jest mozliwosc odczytu poboru mocy/pradu, to prosze mi takie ustrojstwo przedstawic, a nie pisac, ze gdzies tam jest.

Jestem serewisantem i bardzo mi sie przyda takie urzadzenie.

 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie. Te wszystkie testy to czysty stek bzdur. Napiszę Wam z doświadczenia jak to wyglądało. Miałem zasilacz Chiefteca 560 Watt z certyfikatem 80+. Niby patrząc na testy przy stockowych ustawieniach proca i grafy powinno to wszystko zadziałać. Właziło tylko do windowsa, próba zrobienia czegokolwiek kończyła się zwiechą, albo samoczynnym wyłączeniem się kompa. Zamieniłem ten zasilacz na Chiefteca 650W również 80+. Przy nietkniętych ustawieniach proca i lekko odkręconej grafice działało max 10 minut w grach, po czym komp sam się wyłączał. Dopiero po zainstalowaniu Corsaira 800 Watt wszystkie problemy zniknęły. Proc podkręcony, karta też fabrycznie. Wszystko stabilnie jak skała. Nie wiem czego to było wynikiem-być może linii 12v albo ogólnej sprawności zasilacza. Chociaż ten 650 watt miał jak ze specyfikacji wynikało wszystko na glanc. Bez markowego 700watt lepiej nie podchodzić bo może paść w każdym momencie i pociągnąć za sobą resztę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zasilacza jednak - na sprzęcie jak z podpisu nie mam problemów ze stabilnością, pomimo podkręconego procesora.

 

Przyznam, że Gainward którego posiadam to suszarka nie z tej ziemi...

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...