Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

da zawsze coś da.. odkryłem że to przycinanie i spadki mam tylko w crysis, crysis warshed, gta4 i crysis 2. a w mafi 2, nfs shift 2, oraz metro mam stały fps.. w metro na max ustawieniach bez wygładzania krawędzi mam od 27 do 35fps w tunelu da się grać... karta strasznie podnosi mi temp w obudowie.. wcześniej miałem referenta 8800gts512 który ciepłe powietrze wyrzucał po za obudowę.. myślę ze dwa bq silent wings 140mm na górze pomogą.. chyba że jest coś lepszego? proc przy starej karcie miał w idle od 33 do 37 ( w zależności od temp w pokoju) a teraz od 45 do 55 to zdecydowanie za dużo.. wentylacja wygląda tak front 2 razy 120mm do tego 1 120z boku i teraz wydmuch to tylko wentylator w zasilaczu i z tyłu obudowy 120mm.. mam dwa miejsca na górze na 140mm,

 

Zapomniałem dodać że największą różnicę odczuwam w mafi 2 gdzie na 8800gts512 w 1280 na 1024 wszystko na max fizyka high miałem na początki gry w momencie gdzie wchodzi się przez okno do tego budynku spadek do 4fps który utrzymywał się aż przestali strzelać.. teraz na gtx 570 w roz.. 1920 na 1080 wszystko na max fizyka high w tym miejscu mam spadek do 58fps... :) czyli nie odczuwalny jak dla mnie.. karta mam moc tylko nie wszystkie gry potrafią to wykorzystać...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Mam 4gb ramu. Nie długo zmienię proca płyte i ram...

 

Z tego co zauważyłem moje gry słabo wykorzystują pamieć ram system bierze 1gb no i gry od 500mb do 1gb tylko.. jedynie crysis warshed potrafi wziąc 1400mb w jednej planszy tej z pociągiem..

 

wziąłem się trochę za podkręcania karty udało mi się osiągnąć stabilne 845mhz na rdzeniu bez zmiany napięcia i prędkości wentylatora.. czy to dobry wynik?

 

jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie dla gtx570? standardowe to 1.013v

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaszalałeś z taką grafą do 2c proca. Spadki i przycinki masz akurat w momentach "dynamicznych", wtedy kiedy procek ma więcej do roboty. No i jak widać ma tyle roboty, że nie ma czasu załadować. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

spokojnie nie długo zmienie proca na i5 2500k i bedzie git.. mam tylko problem w batmanie z włączonym physix. Tam gdzie jest ten strach na wróble gdzie wiatr zabiera te ściany i cegłówki one znikają i wokół niego nic nie lata.. a na starej karcie latało tyle tego że miałem 10fps..

 

Mam pytanie.. dla czego w stresie radiatory na karcie są chłodne a backplate parzy? jest sens przyklejenia radiatorów na pamięciach karty?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanko dotyczące O/C GTX 570 , czy 11,88V na lini przy 100% obciążeniu karty ma duże znaczenie na O/C tej karty ??

 

Bo albo trafiłem słabą sztuke albo faktycznie 12V słabo się spisuje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanko dotyczące O/C GTX 570 , czy 11,88V na lini przy 100% obciążeniu karty ma duże znaczenie na O/C tej karty ??

 

Bo albo trafiłem słabą sztuke albo faktycznie 12V słabo się spisuje :mur:

 

Sprawdz miernikiem bo pewnie patrzyles na GPU-z.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na soft dodany do płyty :rolleyes:

 

A miernikiem troche lipa bo tyczki mam w osłonie gumowej, chyba że są jakies inne pkt pomiary niż tylko na wtyczkach od grafiki :blink: może na tej wtyczce od płyty głównej :unsure:

 

Nadal jednak nie znam odpowiedzi na moje pytanie :blink:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie w OCCT 830 i 1.1V

Stabilnie w 3DMARK 11 to 850 i 1.1V

Temperatura ~73stopnie - wentylator na auto.

Karta ASUS GTX570 DCII

 

Spadek napięcia na lini 11.88V sprawdzone programem ASUS PROBE II.

 

PS. Leci już do mnie nowy zasilacz :blink:

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz lipna kartę ASUSA, bo sprzedający spokojnie miał ją na 920MHz ustawioną do 3DMarka 11 i 890Mhz do gier :blink:

 

A zasiłkę się sprzeda bez problemu za odpowiednią kwote.

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek napięcia na lini 11.88V sprawdzone programem ASUS PROBE II.

 

PS. Leci już do mnie nowy zasilacz :blink:

 

aha... to poleciales... U mnie GPU-z pokazuje 11.7V, a na mierniku nawet nie drgnie napiecie i z tego, co pamietam, bylo 12.11V... (GTX580)

Takze ~~0.4V roznicy wzgledem miernika, ktory prawde Ci powie ;)

 

Nie wierz w programy...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało wiarygodny jest ten termometr

 

Jak masz urządzenie za 50-80 zł (Scythe miał takie urządzenie) to się nie dziw. Termometr laserowy, czyli pirometr, który się do czegoś nadaje to wydatek rzędu 300-1000 zł. Przy czym już za 300 zł można mieć bardzo przyzwoity sprzęt mierzący pięknie z dokładnością do 0,5*C z praktycznie dowolnej odległości.

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

byłbym wdzięczny za poradę na taki temat:

chcę w najbliższym czasie wymienić swojego 4-letniego GXT 260 na GTX 570 i w związku z tym pojawił się "problem" jaki model wybrać.

 

Myślałem o tym - http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx570-twinfrozr-iii-power-edition-1280mb-ddr5320bit-dvimhdmi-pci-express,22417.html

bo ten Karta graficzna Asus GeForce GTX 570 DirectCU II 1.28GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl trochę mnie przeraża tym trójslotowym mocowaniem.

Którą z tych kart polecacie? Zależy mi nie tyle na "mocy", co na cichym i wydajnym chłodzeniu. No i żeby mi nie wyrwało gniazda PCI ;-)

 

Kartę będę ładował do komputera z quadem 9550@3,8 MHz i zasilaczem bq Dark Power Pro 650W.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. Jeżeli jest jakiś inny godny polecenia model GXT 570 w podobnej cenie bardzo proszę o takową informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

u mnie gtx570 dc2 drży.. wentylatory powodują duże wibracje i radiator od tego brzęczy musiałem podłożyć kawałek kartonika.. po za tym zabiegu karta bardzo cicha i chłodna szybko zbija temp po przejściu z 3d do 2d kilka sekund i jest 30C w stresie max 59C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam referenta gtx 570 + thermalright shaman :) Karta przy ~ połowie obrotów praktycznie niesłyszalna a temperaturki zacne. W idle mam 31C w grach ~53-57C. To wszystko w zamkniętej budzie (Fractal R3) z dwoma wentylatorami. Gniazda PCI-E jak narazie mi nie wyrwało :)

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gtx570 dc2 drży.. wentylatory powodują duże wibracje i radiator od tego brzęczy musiałem podłożyć kawałek kartonika.. po za tym zabiegu karta bardzo cicha i chłodna szybko zbija temp po przejściu z 3d do 2d kilka sekund i jest 30C w stresie max 59C

 

Mam to samo, spore wibracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...