Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

a dlatego pytałem :P Link

 

to by wychodziło że karta może być uszkodzona bo szczerze powiedziawszy Asus zawsze się przykładał do produktów a 2 moich znajomych niema problemów z 570 asus-a

 

ale tu powodów może być wiele i ciężko się dokładnie odrazu wstrzelić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery od nv w trybach dx10/dx11 są niestabilne , spróbuj wrócić do 270.61 , jak nie pomoże to do 266.xx.

 

280 i 275 mają ten sam problem , na xp dopiero od 275.xx poprawili stabilność.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę na pewno.

Pomijając załamującą mnie kwestię wysyłki nowej karty do serwisu pozostaje jeszcze problem z wyjęciem jej z obudowy :)

Na procku siedzi fortis he1225 i blokuje mi dostęp do tego czegoś odpowiedzialnego za wypięcie karty z płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś moim mistrzem :)

Zainstalowałem 270 i gra hula. Co prawda nie wiem czy nie wywali się za godzinę, ale nie wykrzaczyła się na początku.

Niby te kilka MHz to nie wiele, ale jednak przykro mi było jak musiałem suwaczek przepchnąć w lewo

Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was kolejne pytanie.

Jaką temperaturę powinien mieć GTX570 z krowiastym chłodzeniem od asusa?

Włączyłem program evga oc scanner żeby sprawdzić do jakiego stopnia przypali mi kartę

Po 10 minutach:

Artefakty - 0

Temperatura - 77*

Użycie chłodzenia - 31% - 1620 obrotów/min

 

Zacząłem się zastanawiać czy taka temperatura to mały pikuś i dlatego wentylatory nie kręcą się szybciej? A może coś jest schrzanione?

 

Edit:

Test furmark podgrzał kartę do 88* i rozkręcił chłodzenie do zabójczych 35% :)

Edit2:

Jak furmarkowi do pary szarpnałem prime95 to w obudowie coś zaczęło wydawać odgłosy przypominające mi mielenie świerszczy %) - podejrzewam, że przy takim obciążeniu PSU odmówiłby posłuszeństwa bardzo szybko

 

W każdym razie chciałbym się dowiedzieć czy uzyskane temperatury są w normie czy coś jest nie tak

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy testujące typu Furmark zawsze rozgrzewają kartę bardziej niż gry i w normalnym użytkowaniu temperatura powinna być niższa. Zawsze można skorzystać z programu np. MSI Afterburner i ustawić sobie jakieś fajne profile prędkości wiatraków, tak aby podczas obciążenia było to nieco więcej niż 35%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w czasie gry miałem odpalonego gpu-z. Karta miała w tedy 75*

 

Co do cyrkulacji to nie wiem. Obudowa to fractal design core 3000. Wentylator z przodu wciąga powietrze, a wiatraki z tyłu i na górze powietrze wypychają.

Kable pochowane jak się tylko dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core 3000 ma na starcie dosyć dobrą cyrkulację powietrza, więc to raczej nie to jest powodem. Jest zaś nim najprawdopodobniej mała prędkość wentylatorów karty przy wyższych temperaturach. Tak jak już zostało wspomniane, najlepiej ustawić w MSI Afterburner konkretne prędkości wentylatora przy konkretnych temperaturach. Najważniejsze, aby temperatura karty nie przekraczała 90*.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę podkręciłem obroty.

Teraz przy obciążeniu wkręca się na 40% i temperatura nie rośnie powyżej 61*

 

normalnie olałbym i 75*, ale wczoraj sypnęło mi artefaktami na zielono, deux ex się zminimalizował i już go nie przywróciłem. Podejrzewam, jednak, że nie temperatura jest tu problemem bo przy paleniu karty programami artefaktów i przy 85* nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot_lopez -> Coś masz nie tak z cyrkulacja powietrza w obudowie, że aż tak duże temp na GPU karty. U mnie na zwykłych zegarach max w furmarku ma 72C a po podkręceniu na GPU: 850 // Mem: 4100 // Shadery: 1700 karta ma max 77C Fan speed: 1620 - zdjęcie niżej.

 

Dołączona grafika

 

Dopiero na GPU: 900 // Mem: 4400 // Shadery: 1800 karta ma ponad 80 bo 82C a Fan speed: 1740.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to u mnie tak:

Dołączona grafika

 

W zaznaczonym miejscu siedzi normalnie kawałek kartonika (mały więc nie zaburza przepływu) ponieważ karta dotyka mi do kabli odpowiadających za włączanie, reset i diody power oraz hdd, a nie chcę żeby na piny była wywierana jakaś mocna presja.

 

Może po prostu trafił mi się słaby egzemplarz, albo ma jakąś wadę fabryczną.

 

p.s.

Na pytanie o temperatury (swoich wartości nie podawałem) asus odpisał mi tak:

Szanowny Kliencie,

 

Dziekuje za kontakt ze wsparciem technicznym ASUS.

 

Nie ma jednej precyzyjnej odpowiedzi na pytanie o temperatury karty. W zaleznosci od warunków panujacych w obudowie, wersji sterownika i systemu operacyjnego moga od siebie one odbiegac o 20 C. Fakt jaki jest zasilacz i czy bylo robione OC tez ma wplyw.

 

W warunkach testowych, przy otwartej obudowie polozonej na plasko. Wymiary 50cm x 60cm x 21cm, jednym dysku twardym, plycie ASUS Sabertooth P67 z i5 2400 bez OC (oc plyty ma wplyw) GTX570 mialo 40C w spoczynku oraz ponad 80 C w Benchmarku Furmark.

 

Temperatury odczytywane przez program OCCT. Uwaga czasem Furmark jak i GPUZ przeklamuja temperatury. W biurze weryfikujemy temperatury podawane przez soft pirometrem gdzie robimy kilka odczytów temperatury z jednej i drugiej strony PCB w róznych kluczowych miejscach - GPU, sekcja zasilania, RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ułożenie komponentów i wentylatorów jak i przestronność w obudowie jest dobre.

 

Ale u mnie jest jeszcze wentylator 140mm na dole i z boku obudowy, który wieje na kartę wiec może przez to niższe temperatury.

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory jakąś różnicę robią na pewno.

 

A jakich używasz sterowników? Początkowo jakieś 275 i jak wyszły to od razu 280, ale na tych just cause 2 i crysis 2 wywalały się regularnie w tym samym miejscu.

Później 270.61, ale były na nich wysypy z tym, że bardziej losowe

Dziś zainstalowałem 280.36, ale wygląda na to, że na nich karta na prawdę mocno się pociła choć jakby stabilność gier jakby wzrosła.

 

Teraz próbuję 266.58 (na guru3d miały niezłe opinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc albo Twoje dodatkowe wentylatory pomagają, albo coś jest u mnie jednak słabo. Zwłaszcza, że Ty masz napięcie 1.050, a ja 1.012

W sumie wentylator na boku obudowy daje prosto na grafikę więc może to akurat to :)

 

Może jakimś cudem masz nowszy bios? Ja mam 70.10.1B.00.00

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc albo Twoje dodatkowe wentylatory pomagają, albo coś jest u mnie jednak słabo. Zwłaszcza, że Ty masz napięcie 1.050, a ja 1.012

W sumie wentylator na boku obudowy daje prosto na grafikę więc może to akurat to :)

 

Może jakimś cudem masz nowszy bios? Ja mam 70.10.1B.00.00

 

hmm nie wiem jaki mam bios ale jeżeli chodzi o napięcie to def jest ustawione na 0,95V wiec dziwne że ty masz na starcie większe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem na napięcie z Twoich screenów

 

U Ciebie pod obciążeniem jest z jakiegoś powodu większe niż u mnie.

Czytałem, że asus wypuścił nowszy bios, który zmienia właśnie napięcie bodaj z takiego jakie jest u mnie na takie jakie jest u Ciebie. Bios ten miał poprawić działanie karty w dx11. Próbowałem robić update, ale wyskakiwał jakiś error. Z resztą i tak chyba mam najnowszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot_lopez z powietrza wtłaczanego przez wentylator na froncie grafika może mieć niewielki pożytek - wentylatory na tyle i górze je wyciągną. Na dole może być jakaś martwa strefa. Spróbuj może przełożyć jeden wentylator na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy SLI z 2x570, konstrukcje referencyjna.

 

Jakie macie tempy, przy jednym wolnym slocie między grafami? Mobas Giguś P67-UD4. Teraz mam około 64*C przy wentylu na 68%. Obawiam się o temp górnej karty po ewentualnym dołożeniu drugiej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem na napięcie z Twoich screenów

 

U Ciebie pod obciążeniem jest z jakiegoś powodu większe niż u mnie.

Czytałem, że asus wypuścił nowszy bios, który zmienia właśnie napięcie bodaj z takiego jakie jest u mnie na takie jakie jest u Ciebie. Bios ten miał poprawić działanie karty w dx11. Próbowałem robić update, ale wyskakiwał jakiś error. Z resztą i tak chyba mam najnowszy bios.

 

Napięcie jest wiesze bo sam zwiększyłem najnowszym SmartDoctorem aby bardziej wykręcić grafikę :) Na standardowym zegarach smart mi pokazuje 0,95V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem na dół obudowy wentylator. Dmucha niemal prosto na grafikę. Temperatury bez zmian. Chyba dam sobie spokój z ciągłą kontrolą. przy grach i tak temperatura nie jest tragiczna, a od czegoś gwarancja jest.

Z resztą skoro ktoś z asusa miał podobne temperatury to chyba tragedii nie ma.

 

Gorzej jest z grami. Te, które obsługują dx10 i dx11 potrafią się czasem wysypać. Do tej pory pojawiały się zielone artefakty i ekran robił się czarny. Teraz ekran robi się czarny, a po ubiciu gry pokazuje się okienko z błędem.

Trochę mnie to martwi, ale z tego co wyczytałem tu i ówdzie po prostu nvidia partoli od jakiegoś czasu sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie zamiast obniżania cpu dałem napięcie na 1.025 (zamiast 1.013)

 

Za długo nie miałem czasu sprawdzać, ale na razie było dobrze. Sprawdzę jeszcze jedną grę i dam znać czy pomogło.

 

 

Edit.

 

Po podniesieniu napięcia na 1.025 just cause 2 wytrwało. Grałem ok 45 minut więc bez szału, ale wcześniej wystarczyło 10 i gra mówiła papa.

Przy większej ilości wolnego czasu zapuszczę grę na dłużej

 

Edit. 2

 

Mam też jeszcze jedno pytanko. Naczytałem się sporo o słabej sekcji zasilania w 570. Aktualnie zupełnie nie mam parcia na OC mojej karty, ale chciałbym się dowiedzieć jakich granic nie przekraczać podnosząc napięcie. Wydaje mi się, że te 1.050 nie powinno stanowić większego problem, ale pewności nie mam.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...