Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, podkręciłem swojego gtx 570 do takich parametrów: GPU Clock-900mhz, Memory clock 2050mhz, Shader clock-1800mhz, Voltage-1.088 V Powiedzie czy są to stabilne ustawienia? Czy można podkręcić coś więcej? W Crysis-ie odczułem różnicę w płynności w grze, Jednak program Fraps jakoś dziwnie pokazuje. Słyszałem że blokuje on fpsy do 30 o co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, podkręciłem swojego gtx 570 do takich parametrów: GPU Clock-900mhz, Memory clock 2050mhz, Shader clock-1800mhz, Voltage-1.088 V Powiedzie czy są to stabilne ustawienia? Czy można podkręcić coś więcej? W Crysis-ie odczułem różnicę w płynności w grze, Jednak program Fraps jakoś dziwnie pokazuje. Słyszałem że blokuje on fpsy do 30 o co z tym chodzi?

 

Tak jak @Popiol napisal ;)

A co do zegarow to ja swoja moglem stabilnie na powietrzu wykrecic na 924/2050 - musisz tez uwazac na temperatury i sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest bardzo dobra automatyczne chłodzenie działa na 30% w spoczynku osiąga max 35 stopni, Pełnego stresu na dzisiejszych grach ta karta i tak nie osiągnie wiec jak narazie jest stabilnie

 

Dodałem na YT filmik z Crysisa jak to u mnie wygląda oczywiście filmik nie odwzoruje idealnie grafiki ale tak to u mnie hula (oglądajcie w 720p)

Edytowane przez adiibr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee spotkał się ktoś z stukającą kartą ??? Przy grafice 3D moja GTX 570 stuka :blink: , nie piszczy a stuka, słyszał ktoś o takim problemie ??

 

Widzę w sygnaturze ze masz asusa 570 DCU2, sprawdź czy chłodzenie jest dobrze przykręcone i nie ma luzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzilem dzisiaj temperature okolic sekcji zasilania na odworocie PCB karty podczas bencha.Wyszlo mi 63-65 stC w czasie stresu - czy to ok?

Dodam,ze mam Zalmana vf3000 i sprawdzilem rowniez temperature radiatora pokrywajacego kosci pamieci i zasilanie - mial w okolicach 50 stC - czyli wychodzi na to ,ze odbiera cieplo i jest dobrze.

Wentyle w coolerze mam ustawione na minimum bo lubie cisze, temp GPU w stresie nie przekracza 60 stC.

Dla porownania podam iz temperatura na PCB tam gdzie sa kosci pamieci byla 65 C, a okolice rdzenia 52 stC.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzilem dzisiaj temperature okolic sekcji zasilania na odworocie PCB karty podczas bencha.Wyszlo mi 63-65 stC w czasie stresu - czy to ok?

Dodam,ze mam Zalmana vf3000 i sprawdzilem rowniez temperature radiatora pokrywajacego kosci pamieci i zasilanie - mial w okolicach 50 stC - czyli wychodzi na to ,ze odbiera cieplo i jest dobrze.

Wentyle w coolerze mam ustawione na minimum bo lubie cisze, temp GPU w stresie nie przekracza 60 stC.

Dla porownania podam iz temperatura na PCB tam gdzie sa kosci pamieci byla 65 C, a okolice rdzenia 52 stC.

 

Słuchajcie apropo temp. ja mam podczas grania w nowych Herosów na karcie 70C. Czy to dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu z kolegą wymieniliśmy swoje stare karty graficzne na GTX 570, dokładniej na model Gigabyte 1280MB GV-N570OC-13I. Obaj doświadczamy podobnych problemów, które można określić jako przegrzewanie.

 

Wygląda to tak, że w gram sobie w jakąś grę normalnie, jak gdyby nigdy nic i nagle na chwile robi się czarny ekran i wywala mnie do pulpitu. Gra niby dalej uruchomiona, ale nie da się do niej już wejść w żaden sposób, ani ALT+Tab, ani klikając w ikonę na dolnym pasku, pozostaje zamknięcie gry przez menadżera zadań. Pierwsze takie zachowanie zaobserwowałem w Just Cause 2, ale później trafiłem na więcej takich gier, zwykle są to tytuły wykorzystujące DX 10/11 i mocno obciążające grafikę.

 

Przeglądając forum Steam, znalazłem sugestię, żeby obniżyć taktowanie poniżej fabrycznego. Zrobiłem tak za pomocą MSI Afterburner, gra działała stabilnie znacznie dłużej, ale czasami po godzinie potrafiła się wysypać. Ostatecznie metodą prób i błędów doszedłem do tego, że obniżenie taktowania zarówno procesora jak i pamięci, oraz ręczne przyspieszenie wiatraków pozwala na w pełni stabilną grę. Moje ustawienia wyglądają następująco:

Core clock - 731 MHz (fabrycznie jest 780 MHz)

Shader Clock - 1462 (fabrycznie jest 1560 MHz)

Memory clock - 3688 (fabrycznie jest 3800 MHz)

Fan speed - 55% (z tego o ile pamiętam fabrycznie działa na 40%)

 

Obaj z kolegą mamy te same problemy, chociaż kupiliśmy karty w różnych miejscach i z pewnym przesunięciem czasowym. Obaj mamy dobrze wentylowane budy z 5 wiatrakami 120mm.

 

Wygląda na to, że niektórzy również mają problemu z kartami z serii 500. Domyślam się, że przyczyną jest bardzo mały margines błędu, karty fabrycznie ustawione są tak blisko granicy stabilności, że w pewnych przypadkach działają niestabilnie.

 

Bardzo mnie irytuje to, że wydałem na kartę 1400zł i żeby uruchomić zwykłą grę muszę instalować Afterburnera i obniżać taktowanie poniżej fabrycznego (nie mówiąc o braku jakichkolwiek szans na podkręcanie). Moja poprzednia karta, GTX 285 od Gainwarda była stabilna jak skała. Nigdy nie miała takich problemów, nawet w grach, które wyciskały z niej 7 soki i nie oferowała płynności. Teraz za kupę forsy mam lepsza kartę, która nie jest stabilna na fabrycznych zegarach. Jak bym wiedział, to bym jej nie kupił chyba.

 

Tak się zastanawiam, czy to powszechny problem? Czy jest sens reklamować, czy się z tym bujać do następnej zmiany? Nie wiem czy reklamacja zostanie uwzględniona i jak długo to wszystko potrwa. Przez to wszystko mam niechęć przed kupnem następnej karty Nvidii, bo boję się, że znowu będę miał jakieś problemy, których kiedyś nie miałem.

 

Bardzo proszę o opinię w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana gwarancyjna zostanie z pewnoscia uwzgledniona, o ile nie wyszedl nowy bios ktory znacznie przyspiesza wiatraki na karcie. Musisz to sprawdzic. Jesli problem jest znany i wyszedl nowy bios podnoszacy szybkosc pracy wiatrakow to pewnie zostanie on wgrany i nikt nawet karty nie sprawdzi dokladnie.

 

Jesli oddasz karte do naprawy gwarancyjnej pozostaniesz bez karty i mozliwe, ze potrwa to nawet jakis miesiac. Generalnie nie nalezy wierzyc w fabryczny oc ani w zadnym wypadku do niego doplacac... Nie rozni sie on niczym od domowego poza mozliwoscia odeslania karty.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek_SiD, zainstaluj sterowniki 275.33 i wtedy przetestuj kartę pod względem stabilności w directx11, jeżeli to nie pomoże to spróbuj jeszcze z wersją 260.99.

Podaj jakie napięcie masz ustawione w MSI Afterburner (Core Voltage) oraz jakie temperatury są na karcie podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oku mam Gainward GeForce GTX570 1280MB DDR5 320bit PCI-E (426018336-1732) - Ceneo.pl i ASUS GeForce GTX570 1280MB DDR5 320bit PCi-E (ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5) - Ceneo.pl Chłodzenie niby wygląda ok, ale będę dokładał drugą grafę - i tu może być już gorzej. Asus niby ma lepsze chłodzenie, ale zajmuje 3 sloty. Po doliczeniu drugiej grafy i karty dźwiękowej, wychodzi, że nie będzie wolnego slotu między grafami, a powietrze jakoś musi się wcisnąć. Do tego Asus ma blachę po drugiej stronie, co zwiększa trochę jego grubość. Gainward jest bardziej goły i zajmuje 2,5 slota. Orientuje się ktoś, jak będą wyglądać temperatury w takiej sytuacji?

Wolałbym nie musieć zmieniać budy tylko po to, żeby mieć z tyłu 10 śledzi, zamiast 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus 570 DCII i jeden wentylator zasłonięty mam przez dzwiękówkę w pci-e, ale problemów z temperaturami raczej nie mam, przy 10% obrotów w afterburner w idle 45C(karta niesłyszalna), w naprawdę konkretnym stresie (BF3) i karcie dobrze wykręconej (1.1V i 860MHz na rdzeniu) karta wskakuje na 40% i twardo nie pozwala przekroczyć 70C (tak ustawiłem profil chłodzenia w Afterburner) przy zachowaniu umiarkowanego hałasu, inna kwestia że mam dobrze wentylowaną obudowę.

 

Z tego co czytałem Asus w sli to ciężka sprawa, bo karty ledwo się mieszczą w obudowie to raz, dwa że górna karta pobiera powietrze wprost od bardzo nagrzanego backplate'a karty dolnej więc różnice temperatury tych kart w stresie były duże.

 

 

Jak chcesz sli to bierz MSI TwinFrozr III lub ewentualnie tak jak napisałeś - Gainwarda.

Edytowane przez -Wader-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek_SiD, zainstaluj sterowniki 275.33 i wtedy przetestuj kartę pod względem stabilności w directx11, jeżeli to nie pomoże to spróbuj jeszcze z wersją 260.99.

Podaj jakie napięcie masz ustawione w MSI Afterburner (Core Voltage) oraz jakie temperatury są na karcie podczas grania.

 

Postaram się przetestować, jak będę miał chwile. Czyżby stabilność była zależna od sterowników? Do tej pory miałem cały czas aktualne (rózne wersje) i cały czas był ten sam problem.

 

 

wylacz screen saver i wylaczanie monitora w czasei idle.

 

Screan Saver mam wyłączony, wyłączanie monitora jeszcze nie. Mogę prosić coś więcej na temat w jakich sytuacjach to pomaga i co w tym chodzi, bo mnie to zaintrygowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy to normalne że podczas rozwałki grając w Crisisa mam nawet 25 fps. Ustawienia na maxa AAx8 rozdzielczość 1920x1080? Powiem, że jestem w lekkim szoku. Sądziełem, że fps nie spadnie poniżej 45. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Asusa GTX580. W końcu doszła do mnie przejściówka z molexa na 8pin i udało mi się ww kartę uruchomić tylko napotkałem na kolejny problem.

Pod obciążeniem cewki na karcie piszczą niemiłosiernie. Szybki rzut na wujka googla dał odpowiedź pokroju ,że to problem związany z PSU. Aktualnie w kompie siedzi u mnie Seasonic M12II-620W i teraz rodzi się pytanie czy jest on za słaby czy też problem może leżeć w sposobie podłączenia zasilania do karty? Teraz to wygląda w ten sposób: 8pin bezpośrednio z PSU + 8pin przez przejściówkę tzn 6pin z PSU i 6pin z molexa. Trochę nie widzi mi się kolejna wymiana zasilacza, jakieś porady?

Karta świeżo z pudełka wyciągnięta, nie kręcona, stery 285.62.

Edytowane przez yoshik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie to dosc znany problem, a zwlaszcza jak masz duzo FPSow w grach czy smarkach.Zalezy to od zasilacza, ale mozesz kupic inny, mocniejszy a problem pozostanie.Ja np na Enermaxach mialem piszczenie non stop, na Cosarzu HX 520W rowniez, na Antecu Neo power u na corsair AX juz nie ;)

Proponuje wlaczyc vsynch i powinno przestac piszczec.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wlaczyc vsynch i powinno przestac piszczec.

 

Niestety nie w moim przypadku :P Trochę lipe jeżeli ten dźwięk będzie mi towarzyszył teraz. A co z żywotnością takiej karty? Można spokojnie korzystać czy lepiej spróbować rozwiązać jakoś ten problem? Trochę się obawiam , bo jednak te parę stów piechotą nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...