Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do właścicieli Asusa GTX 570 DIRECT CU II (chociaż inne też mogą być) o przeprowadzenie następującego testu:

 

Ustawić w Asus Smart Doctor maks. możliwe napięcie 1,125, GPU na 900MHz, pamięci na 4400MHz, sterowanie wentylatorami na AUTO - ważne, gdyż na ustawieniach smart raczej nie zgrzeje się mocno.

Następnie uruchomić Furmarka 1.9 i BURN TEST z opcję Xtreme Burn-in. Jestem ciekaw czy uda Wam się zobaczyć temperaturę powyżej 85 stopni, u mnie (oraz w dwóch innych przypadkach tej karty) powyżej następuje reset (pewnie ochrona przed przegrzaniem). Nvidia podaje maksymalną temperaturę 97 st. , ale być może jest to temperatura krytyczna, przy której może dojść do uszkodzenia, więc podejrzewam, że dlatego ochrona działa wcześniej. Ewentualnie może to sekcja zasilania nagrzana do odpowiedniej temperatury powoduje ten reset.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacko - sprawdzałem i potwierdzam - po przekroczeniu 85C wychodzi z programu i resetuje ustawienia - jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem ale można w opcjach Furmarka wyłączyć - w zakładce "GPU mode tools" zaznaczyć /gtx500ocp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwna sprawa.

Kara robi stabilnie 900 MHz na 1.15v bez problemu, nie moga za chiny przekroczyc/osiagnac 920 MHz nawet na 1.213v - o co kaman.

Zapas temperatury mam duzy, nie przekracza 65 st C, czyzby GPU mial jakas blokade i wyzej nie pojdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie z Toba sprzeczal bo wiesz lepiej... :blink:

Ludzie na boxie robili lepiej bo nie trafila im sie taka padaka jak Tobie... Na boxie i po 1050 lataja (Lightningi takie sie trafiaja).

Temperatury ponizej zera daly by Tobie przy tym samym napieciu ~~100MHz wiecej na rdzeniu.

GTX580 z reguly przy temperaturach rzedu 40-60 stopni sie nie skaluje jesli chodzi o max MHz (tu potrzeba zblizyc sie do okolo 20 stopni i mniej).

 

Jak nie wierzysz to przyjedz do mnie (awykonalne :lol:) to Ci zrobie maly test przy 60, 40, 20 i -50 stopniach np.

 

Otworz okno albo pusc klimatyzator i zobaczysz, ze max MHz moze zmieni Ci sie o 10 (bo zwyczajnie dla tych gpu roznic przy 40 czy 60 stopniach praktycznie nie ma).

Mocne LC delikatnie cos zmieni.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za wytlumacznie - nie znam sie lepiej, a zwlaszcze nie od Ciebie ;)

Ok nie bede juz polemizowal myslalem po prostu ,ze 60 st C to jest nisko, ludzie na boxach osiagaja ponad 80 st C.

Zrobilem maly test i wyszlo na to,ze karta ma lepsze wyniki podobne wyniki na 850 MHz i 900 MHz - przy czym na 850 deko lepsze.

Na 880 MHz w porowniu do 900 MHZ wynik znaczaco skacze w gore.

900 robi na 1.1v - szkoda,ze taki shit mi sie trafil bo jak widac napiecia maja spory zapas i mozna by bylo pociagnac ja duzo wyzej , gdyby nie to ,ze cos jest zje.....

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za wytlumacznie - nie znam sie lepiej, a zwlaszcze nie od Ciebie ;)

Ok nie bede juz polemizowal myslalem po prostu ,ze 60 st C to jest nisko, ludzie na boxach osiagaja ponad 80 st C.

Zrobilem maly test i wyszlo na to,ze karta ma lepsze wyniki podobne wyniki na 850 MHz i 900 MHz - przy czym na 850 deko lepsze.

Na 880 MHz w porowniu do 900 MHZ wynik znaczaco skacze w gore.

900 robi na 1.1v - szkoda,ze taki shit mi sie trafil bo jak widac napiecia maja spory zapas i mozna by bylo pociagnac ja duzo wyzej , gdyby nie to ,ze cos jest zje.....

 

 

Ty trafileś na shit ? :) Moj GTX 580 DCII (próbowane z chłodzeniem XTREME PLUS II, jak i DCII od ASUSA) w BF3 odmawia posłuzeństwa przy jakimkolwiek podniesieniu zegarów (gpu/mem- próba zwiększenia napięcia niczego nie zmienia) Nie licząc BFA to karta osiąga 900mhz przy napięciu 1,15v, ale przechodzi jedynie kombustora... każda gra się wywala, a jedyne stabilne zegary to 838mhz na rdzeniu (mowa tu dalej o napięciu 1,15v.)Temperatury w kombustorze dobijają do ~70c na obu chłodzeniach (XTREME PLUS = 30-40% obrotów. Oczywiście na stockowych zegarach karta nie dała bsoda, czy innych powodów do wywalenia jej przez okno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ile jest warty gtx 570 dc2 który bez problemu robi 950mhz 1900mhz sharder i 4400mhz mem? Gram na tych ustawieniach bez problemu temp podczas grania max 58C wentyle na 50%.. może znajdzie sie chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem maly test i wyszlo na to,ze karta ma lepsze wyniki podobne wyniki na 850 MHz i 900 MHz - przy czym na 850 deko lepsze.

Na 880 MHz w porowniu do 900 MHZ wynik znaczaco skacze w gore.

900 robi na 1.1v - szkoda,ze taki shit mi sie trafil bo jak widac napiecia maja spory zapas i mozna by bylo pociagnac ja duzo wyzej , gdyby nie to ,ze cos jest zje.....

 

Tym sie charakteryzuja te GPU, ze kiedy zblizamy sie do MAX zegarow to spada im wydajnosc.

Sweet spot AC do benchowania -> najczesciej max MHz w danym benchmarku (3D11 zalozmy) - ~~20MHz

 

Ile jest warty gtx 570 dc2 który bez problemu robi 950mhz 1900mhz sharder i 4400mhz mem? Gram na tych ustawieniach bez problemu temp podczas grania max 58C wentyle na 50%.. może znajdzie sie chętny?

 

Jakie napiecie?

Skoro masz dobra karte to dlaczego ja sprzedajesz? :) Nie szkoda?

 

Czesto tak zwani 'ziutki allegro' nie kupuja kart z sprawdzonym OC bo twierdza, ze karta 'dostala po pupie' i 'jest przypalona' :D

 

Nie pytaj... Cena zwyklej uzywki.

To nie UK gdzie np. za selekty prockow placi sie 3-krotnosc MSRP*

 

*manufacturer's suggested retail price

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

napięcie jakie potrzebne jest do osiągnięcia 950mhz to 1,125.. przypalona? W temp max 58C nie da się przypalić nawet zapałki:)

Czemu sprzedać chce? bo nie ma w co grać? nie ma fajnych gier?

z tym że oc karty w pewnym momencie nic nie daje to macie racje.. nie widzę różnicy między 900mhz a 950 natomiast między 850 a 900 różnica w płynności jest widoczna np w metro 2033

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie jakie potrzebne jest do osiągnięcia 950mhz to 1,125.. przypalona? W temp max 58C nie da się przypalić nawet zapałki:)

 

Mi tego tlumaczyc nie musisz. Wytlumacz to niektorym 'ziutkom' z allegro :wink:

Ale oczywiscie czesto warto wspominac o OC bo trafiaja sie normalni ludzie

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

O przypaleniu lub zużyciu można mówić gdy karta osiąga standardowo 80C w stresie a my ją kręcimy i temp dochodzą do 90C to to jest męczenie karty.. na dc2 nie da sie uzyskać takich temp:) nie podkręcona karta max w grach uzyskuje 54C w mojej budzie przy wentylach na auto gdzie max obroty to 18%. Teraz pytanie jak obliczyć do jakiej wartości mam podkręcić gtx570 żeby miał wydajnośći gtx 580? Czy takie obliczenie jest błędne? gtx570 tj 1464mhz sharder razy 480 daje nam 702720 czegoś tam w gtx 580 mamy 1544mhz razy 512 daje nam 790528. Więc teraz wynik gtx580 dzielimy przez 480 i wychodzi nam do jakiej wartości powinien być podkręcony gtx570 żeby teoretycznie dorównać 580tce tj 823mhz dla rdzenia i 1646mhz dla sharderów.. co o tym myślicie?

czy mniej rdzeniu pracujących z wyższą częstotliwością dorówna większej liczbie rdzeni pracujących z niższym zegarem?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przypaleniu lub zużyciu można mówić gdy karta osiąga standardowo 80C w stresie a my ją kręcimy i temp dochodzą do 90C to to jest męczenie karty.. na dc2 nie da sie uzyskać takich temp:) nie podkręcona karta max w grach uzyskuje 54C w mojej budzie przy wentylach na auto gdzie max obroty to 18%.

 

Ale po co mi o tym mowisz?

Wspomniałem jak 'ziutki allegro' czasami reaguja na wzmianke o OC z czego sie smieje a nie popieram

 

Co do porownania do 580ki

Tu sobie popatrz na test najwyzej taktowanej 570ki ktora polecam i wyciagnij wnioski :)

http://www.overclock...p?id=985628&P=2

 

Teraz pytanie jak obliczyć do jakiej wartości mam podkręcić gtx570 żeby miał wydajnośći gtx 580? Czy takie obliczenie jest błędne? gtx570 tj 1464mhz sharder razy 480 daje nam 702720 czegoś tam w gtx 580 mamy 1544mhz razy 512 daje nam 790528. Więc teraz wynik gtx580 dzielimy przez 480 i wychodzi nam do jakiej wartości powinien być podkręcony gtx570 żeby teoretycznie dorównać 580tce tj 823mhz dla rdzenia i 1646mhz dla sharderów.. co o tym myślicie?

czy mniej rdzeniu pracujących z wyższą częstotliwością dorówna większej liczbie rdzeni pracujących z niższym zegarem?

GTX570 zeby miec wydajnosc zmiennoprzecinkowa na poziomie referencyjnego GTX580, musi miec taktowane gpu @ ~~823MHz

 

Co do reszty

Przepustowość pamięci jak w GTX580: ~~ 1202MHz mem

Wydajność wypełniania pikseli jak w GTX580: ~~ 926MHz gpu

Wydajność wypełniania tekseli jak w GTX580: ~~ 824MHz gpu

Wydajność geometryczna jak w GTX580: ~~ 824MHz gpu

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570GTX na wodzie może pracować z napięciem 1.175v? temperatury idle ok. 30C , w stresie do 55C?

takiego napięcia potrzebuje do 1000gpu/2000shadery/2200pamieci

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent jak domniemywam? Jak tak to nie katuj takimi voltami bo sekcja jest slaba.

 

gigabyte winforce3 rev1.0

 

obniżyłem na 900/2200 napięcie 1.1v (odczyt 1.088v)

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niekręconego 570DCII i po może godzinie gry w BF3 zawiesza się pc, jedynie reset jest możliwy. Dzieje się tak od 3,4dni, wcześniej coś takiego nie występowało z tego co pamiętam. Miałem kiedyś zainstalowanego Asus Smart Doctor, ale usunąłem. Dzisiaj zainstalowałem, bo miałem nadzieję, że to jakoś wpłynie na zawieszanie w grze. Myliłem się, ponieważ przy ładowaniu z autostartu smart doctora wywala BSOD i błąd nvxxxxx.dll. Nazwy dokładnie nie przytoczę, bo usunąłem smarta w pizd*. A instalkę smarta zassałem ze strony asusa. Pomóżcie ludzie!

 

Wersja sterów 290.36, Win7 64

 

EDIT:

Dołączona grafika

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te sterowniki 3 tygodnie i są bardzo stabilne więc to raczej nie ich wina hmmm co to może być ile stopni ma karta podczas gry? Włącz OSD w msi afterburner i tak monitoruj temperature a nie gdy wyjdziesz z gry podczas gry jest 15 stopni więcej niż jak wyjdziesz i odrazu sprawdzisz.Chociaż na zagranicznym forum czytam że niektórzy mają problemy z nimi więc zainstaluj ostatnie sterowniki WHQL.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niekręconego 570DCII i po może godzinie gry w BF3 zawiesza się pc, jedynie reset jest możliwy. Dzieje się tak od 3,4dni, wcześniej coś takiego nie występowało z tego co pamiętam. Miałem kiedyś zainstalowanego Asus Smart Doctor, ale usunąłem. Dzisiaj zainstalowałem, bo miałem nadzieję, że to jakoś wpłynie na zawieszanie w grze. Myliłem się, ponieważ przy ładowaniu z autostartu smart doctora wywala BSOD i błąd nvxxxxx.dll. Nazwy dokładnie nie przytoczę, bo usunąłem smarta w pizd*. A instalkę smarta zassałem ze strony asusa. Pomóżcie ludzie!

 

Wersja sterów 290.36, Win7 64

 

Uzyj driver sweepera KLIK (mam nadzieje, ze wiesz jak sie tym obsluzyc?), zrestartuj komputer po czym zainstaluj nowe stery. Zwyczajnie masz namieszane w systemie (stare + nowe stery).

Na moje ster usiluje uzyskac dostep do pliku nvlddmkm.sys ktory pozostal po starych sterownikach i wywala BSa.

 

EDIT:

zaraz, zaraz... 290.36 sa przeciez w wersji beta.

Zatem i tak odinstaluj stery, uzyj driver sweepera po czym zainstaluj stabilne (285.62 np. albo 275.33) i problem powinien zniknac.

I nie sugeruj sie tym, ze komus dzialaja dobrze, to Tobie tez musza dzialac...

Rowniez nie sugeruj sie tym, ze wczesniej na tych sterach Ci dzialalo a teraz nie...

pzdr

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz -> zaznaczasz NVIDIA - PhysX oraz NVIDIA Display i klikasz Analyse

Nastepnie kiedy zobaczysz liste z zaznaczonymi plikami wcisnij 'Clean' i pozamiatane ;)

Uruchamiasz ponownie kompa, instalujesz stery (te ktore polecilem) i powinno smigac

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...