Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając fakt, że po odinstalowaniu sterów instalowały się po restarcie starsze wersje 285.62 a potem 280.26, to jeszcze sweeper nie może usunąć wpisów w rejestrze. Próbowałem przez administratora i też nic nie zdziałało. Po restarcie dalej są one i tak w koło macieju. Walić to i instalować stery 285.62?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj sobie msi afterburner albo evga precision.

 

edit:

Zainstalowałem 290.53 dziś się pokazały, pograłem trochę w BF3 i jak na razie bez problemów. Zobaczymy na dłuższą metę.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

no właśnie co daje wgranie nowego biosu do karty? przecież taktowania się nie zmieniają może praca wentylatorów inna? Nie widzę sensu zmiany

 

chciałbym wam przedstawić jak wygląda oc mojego gtx570 wraz ze wzrostem napięcia..

obr 28%

 

742mhz stand

821mhz stand

843mhz 1.025v

861mhz 1.038v

 

obr 40%

 

873mhz 1.051v

882mhz 1.063v

888mhz 1.075v

900mhz 1.088v

921mhz 1.1v

dalsze podkręcanie nie ma sensu ponieważ nie podnosi to już wydajności :( CO o tym sądzicie?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

bios znajdziesz na stronie asusa w zakładce download wybierasz system DOS i masz bios do karty

u mnie strona asusa nie działa w tym momencie

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na tej stronie ASUSTeK Computer Inc.-Support- I to jest bios z 2011/07/15. I nie wiem czy ja mam starszy czy nowszy na mojej karcie, a kupiłem ją we wrześniu. Według GPU-Z release date dec 7, 2010. Jeszcze tam jest napisane że:

 

Only for below PN:

 

80-C1CQ60-X0A01

80-C1CQ60- X0A02

80-C1CQ60- X0A03

 

CZyli o co chodzi? Jakiś numer serii karty? I niby jak to sprawdzić..

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy 1.083na gpu jest w pełni bezpieczne mowa o gtx580, i jeszcze pytanie czy oc mam ok (to znaczy czy nie jakaś padaka) gpu900mhz przy 1.083 i 4400mhz pamięci tu bez podnoszenia napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy 1.083na gpu jest w pełni bezpieczne mowa o gtx580, i jeszcze pytanie czy oc mam ok (to znaczy czy nie jakaś padaka) gpu900mhz przy 1.083 i 4400mhz pamięci tu bez podnoszenia napiecia

 

OC jest OK. Na pewno poszła by na wyższch taktach przy wyższym, napięciu, ale nie na standardowym chłodzeniu. Jakie masz temperatury po przejsciu 3d marka i co to za karta referent? Edytowane przez scooby14444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmarka nie wiem bo nie testowałem ale godzinna sesja heaven 2.5 czy crysisi benchmark to 64c na gpu i około 46-47 na pamięciach, karta to msi n580 lighting xtreme edition 3gb, tam jest niby 16 faz zasilających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj prawie zalatwilem moja karte.Z| lenistwa przy wlaczonym komputerze przymierzalem pompe wewnatrz obudowy, w celu znalezienia idealnego miejsca.Nie wiem jak, ale zlaczka dotknalem gory PCB karty graficznej, poszly iskry, bylo ich calkiem sporo, komp od razu sie zresetowal, ale o dziwo wstal i wszystko chodzi.

Nie wiem czy to zasluga zasilacza, czy mialem wiecej szczescia jak rozumu, ale karta ma sie dobrze i nic jej nie dolega. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spytam tutaj wiem, że temat o 560'tce jest gdzie indziej, ale skoro karta oparta o GF110, więc może... :wink:

 

Posiadam takie oto cudo MSI Global – Graphics Card - N560GTX-448 Twin Frozr III Power Edition/OC Ma ktoś pojęcie jak zedytować bios do tego? Karta w standardzie ma ustawiony wentyl na min. 40% (masakra dla uszu), a w biosie cichym na 30% (ciągle najgłośniejszy element kompa). Temp. przy 30% utrzymuję się na ok 41*, więc myślę sobie, że mam jeszcze jakiś zapas, ale za cholerę nie mogę wyguglać jak ten bios ugryźć. Ma ktoś jakiś pomysł? Próbowałem nibitora 6.03 i fermi bios editor, ale bez skutku :-| pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spytam tutaj wiem, że temat o 560'tce jest gdzie indziej, ale skoro karta oparta o GF110, więc może... :wink:

 

Posiadam takie oto cudo MSI Global – Graphics Card - N560GTX-448 Twin Frozr III Power Edition/OC Ma ktoś pojęcie jak zedytować bios do tego? Karta w standardzie ma ustawiony wentyl na min. 40% (masakra dla uszu), a w biosie cichym na 30% (ciągle najgłośniejszy element kompa). Temp. przy 30% utrzymuję się na ok 41*, więc myślę sobie, że mam jeszcze jakiś zapas, ale za cholerę nie mogę wyguglać jak ten bios ugryźć. Ma ktoś jakiś pomysł? Próbowałem nibitora 6.03 i fermi bios editor, ale bez skutku :-| pzdr

 

Ja bym to olał i stworzył własny profil regulacji wiatraka w afterburnerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na Twin Frozr III i gtx570/560 jest tak ze w idle jest moze i ok 40st ale jak odpalisz cokolwiek przy takich obrotach wiatrakow (30%) temperatura karty wzrasta do 80-100st wiec zapasu nie masz zadnego.

 

Przecież nikt o zrowych zmysłach nie trzyma karty stale na 30%. Profil mam ustawiony tak, że powyżej 50* stopni obroty wzrastają do chyba 60%, a potem liniowo do góry z temperaturą.

 

Ja bym to olał i stworzył własny profil regulacji wiatraka w afterburnerze ;)

 

Ale te 30% to minimum i profil w programie nie przeskoczy limitu w bios'ie karty. Oczywiście w profilu można ustawić niżej, ale nic to nie da. Dlatego zależy mi na edycji bios'u aby obniżyć ten limit, a następnie profil w afterburnerze załatwi sprawę pod obciążeniem :wink: pzdr

 

@ptys próbowałeś programy wyżej podane?

 

edit

literówka

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja ustawiam obr na 20% w gtx 570 dc 2 i temp podczas grania nigdy nie doszła do 60C :) Chyba że podniosę v i mhz wtedy przekroczy dość szybko. Przy 20% karta jest zupełnie nie słyszalna, słychać ją dopiero przy 28% ale to trzeba się wsłuchać dobrze

 

Macie jakiś pomysł na schłodzenie pamięci na gtx570dc2? chciałbym coś takiego jak w tym newsie http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ASUS_Radeon_HD_7970_DirectCU_II_potezna_karta_dla_overclockerow-38467.html

problem jest taki że jak chce zwiększyć taktowanie pamięci np z 3800 na 4000 bez zmiany obrotów wentylatora to po godzinie wyskoczyły mi artefakty w crysis 2 :( po zwiększeniu obrotów mogę grać nawet z 4400mhz ale wtedy wiadomo że karta hałasuje... jak można zdobyć takie ładne chłodzenie ramu nie chce jakiś radiatorków śmiesznych na jakiś klej tylko coś konkretnego.

Czy takie coś sprawdzi się na pamięciach gtx570 dc2? http://www.komputronik.pl/product/109992/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/AAB_Cooling_Ram_Heatsink_1_Aluminiowe_radiatory_na_pamieci.html

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Znacie jakiś sposób na ustawienie wyższego napięcia niż w smart doctor? tam limit to 1.25v karta zatrzymuje się wtedy na 930mhz chciałbym ustawić 1.3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...