Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie odnośnie temperatury karty graficznej.

Karta jak w podpisie.

 

Prędkość wentylatora mam na auto co równa się temu, że rozpędzają się one na max 30%

 

Zimą w idle było 35-40 stopni a w stresie ok 60

 

Teraz w idle jest cały czas ok 40, ale w stresie temperatura podskakuje do 75. Wydaje mi się, że i tak jest to do zaakceptowania, ale czy lepiej będzie:

 

1. Ustawić wentylatory żeby przy takiej temperaturze kręciły się szybciej?

2. Zostawić jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

w stresie tzn w czym? w furmarku czy w grach? u mnie jest za oknem 25C w pokoju 22 a karta w idle ma teraz 28C a w grach max 55C w furmarku 68C prz czym wentylator w furmarku rozpędza się do max 28%.

zerknij na tego screena http://forum.purepc.pl/findpost-t344683-p3707967.html

najprościej będzie w furmarku zaraz zrobie test daj takie same ustawienia jak ja i porównamy.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś akurat po dłuższym graniu w Risen 2 sprawdziłem i temperatura wynosiła 75 stopni.

 

Czytałem, że asus lubi zostawić luz na śrubkach więc te, które są w miarę dostępne próbowałem dokręcić (śrubokręt mam nieco zjechany więc nie katowałem mocno żeby śladów nie zostawiać), ale jakoś żadna nawet nie drgnęła.

 

Być może kwestia cyrkulacji powietrza w obudowie, ale mimo wszystko podejrzewam, że takiej różnicy by nie było. Z resztą specjalnie pod grafiką podłączyłem wiatrak żeby mi spod obudowy powietrze na kartę zasysał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

u mnie śrubki były słabo dokręcone tzn od sekcji i od backplate... musiałem zdjąć chłodzenie żeby jed podokręcać. Zaraz ci dam screena z furmarka masz tam wszystko temp. taktowanai napiecia i prędkości obrotowe...

post-174386-0-46757200-1335719141_thumb.jpg

dodam że w trybie 800 na 600 karta najbardziej się rozgrzewa wiec ustaw tak samo jak na screenie i daj swojego. Jakby temp ci przekroczyła 80C to wyłącz program.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

zrobie test przy takim samym napięciu ale od razu widać, że karta jest zbyt głośna i zbyt ciepła. Na twoim miejscu zdjącł bym chłodzenie podokrecał śrubki może dali za dużo lub za mało pasty.. u mnie jest malutko.

Dobra zrób tak: wyjmnij bok obudowy, nastepnie połóż ją na drugim boku tak aby ciepło powitrze unoszące się do góry wylatywało przez ten otwarty bok i zrób test w furmarku. Jeśli temp spadną do takich jak u mnie tzn, ze winna jest obudowa a raczej przepływ powietrza w niej.

post-174386-0-51302500-1335721115_thumb.jpg

Spójrz na wykres jak szybko temp urosła u cb u mnie działo sie to dwa razy dłużej i temp unormowała się natomiast u cb rosła i dalej by rosła gdybyś nie wyłączył programu.

utraty gwarancji? od otworzenia obudowy? Chodziło mi o obudowę pc a nie obudowę karty.. to chyba możesz zrobić...

edit:

Wgl co ty masz za jakieś dziwne paski na tym twoim screenie? u mnie tego nie ma...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie rzeczy się nie chcę bawić bo obawiam się utraty gwarancji.

 

Podejrzewam, że wysypywanie się gier z dx11 przy domyślnym napięciu podlega reklamacji więc jeśli kiedyś znajdę czas to wyślę kartę do asus'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Napisz jaką masz obudowe i wentylacje w niej. Jak długo czekasz żeby temp. karty spadła z tych 82C do 34C? czy tam do ilu ci schodzi? u mnie wygląda to tak że gdy karta ma 71C i wyłącze furmarka to mija z zegarkiem w ręku 37sekund i jest 30C a po dwóch minutach 28C i na tym zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design Core 3000 ze standardowymi wiatrakami + na dole obudowy be quiet silent wings

 

 

Co do czasu to po 1.5 minuty z 75 stopni spadło mi do 47

 

p.s. Jaką masz wersję Bios'u?

u mnie nvidia inspector wyświetla 70.10.1B.00.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

70.10.38.00.03 Jak wyglądają temp z otwartą obudową? u mnie wentylacja obudowy wygląda zdecydowanie lepiej może to jest przyczyną rozbieżności temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwarcie obudowy za wiele nie daje (1 stopień), ale za to zainteresowała mnie wersja Twojego biosu. Aktualizowałeś czy taką miałeś od początku?

 

Mógłbyś wyciągnąć zapisać bios i mi go podesłać?

 

Chyba, że masz zupełnie inny numer produktu (u mnie part no: 90-C1Q60-X0UAY0BZ)

 

 

Zasadniczo powoli choć niechętnie przyjmuję do wiadomości, że trafił mi się jakiś trefny model karty, ale na razie działa, a w razie czego jest i gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Kartę kupiłem zaraz po premierze i jest to pierwszy bios jaki w niej zawitał. Od przedstawiciela Asusa odnośnie mojego pytania: dla czego nie mogę wgrać nowszego biosu z waszej strony? odpowiedział że karta nie jest zgodna z nowszymi biosami. Wy macie jakiś limit w nowszych wersjach odnośnie napięcia chyba 1,1 to max gdzie u mnie moge dać 1,25v. najpierw spróbuj wgrać sobie najnowszy bios ze strony asusa jeśli to nic nie da to podeśle ci mój ale nie wiem czy to dobry pomysł.

EDIT:

karty są chyba takie same 90-C1CQ60-X0UAYOBZ

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest na stronie Asusa przypisane jest do kart z innymi numerami. Mimo wszystko próbowałem wgrać ich bios, ale wywaliło błędem więc odpuściłem.

 

W sumie do tej pory w grach miałem ok 60 stopni także może akurat Risen 2 ostro mi kartę zajeżdża. Niedawno (kwestia kilku dni) włączyłem Mafię 2 i było właśnie w okolicach 60 st.

Sprawdzę jeszcze jak będzie na starszych sterownikach bo teraz jadę na 301.32, a to jest chyba wersja dla deweloperów czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Wiesz co? A nie lepiejbyło by gdybyś za miast podnosić napięcie zostawił je domyślnie a obniżył taktowanie z 742MHz do 720MHz? U mnie na standardowym napięciu nie ma problemów z taką częstotliwością natomiast gdy podniosę do 780MHz to zaczynają się zwisy w grach i muszę lekko podnieść napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kombinować na różne sposoby. Choćby podnieść prędkość wentylatorów i od razu robi się chłodniej :)

 

Jak by nie było kupując taką kartę, a nie inną dołożyłem nieco kasy żeby działała lepiej, ale niestety w moim przypadku trafiłem jakiś trefny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja za swoją zapłaciłem 1240zł w agito 1,5 roku temu. Jak dasz wentylatory na 100% to mocno ci się trzęsie karta? bo u mnie aż cała obudowa drży...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam potwornie glosna karte MSI GTX 580 TF2, karta przy wyswietlaniu pulpitu ustawia wentylatory na 40% czyli okolo 1600 rpm, przez co komputer nie nadaje sie do ekploatacji, czy da sie cos z tym zrobic? W MSI Afterburnerze nie da sie obnizyc predkosci obrotowej wentylatorow. Educja bios, zeby doprowadzic karte do stanu uzywalnosci rownize sie nie powiodla, bo ponizej 28% wentylatory zatrzymuja sie i karta ma 80C w spoczynku, przy 29% wentylatory nadal szumia jak suszarka przy 1270-1300 rpm. Da sie cos z ta karta zrobic, zeby nadawala sie do eksploatacji? Moze da sie to gowno reklamowac, producent w koncu obiecuje nizszy poziom halasu niz na referencie, a karta jest duuuzo glosniejsza. Siedze w tej chwili na Radeonie 6670, gdyz nie da sie w takim stanie uzywac tej karty.

Edytowane przez login206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponad pół roku temu zakupiłem karte graficzną Gigabyte GeForce GTX 570 Windforce 3x OC-13i v2.0 pisałem już kiedyś temat o jej temperaturze i przez te kilka miesięcy nigdzie nie znalazłem pomocy w przyczynie mojego problemu ani na polskim ani na zagranicznym forum. Mój problem polega na tym że karta przy obciążeniu 99% przy wymagających grach osiąga 82-85 stopni i nie zależnie od prędkości wentylatora 65% czy nawet 90% temperatura nie zmienia się gdy użycie GPU wynosi 60-80% temperatura nie przekracza 80stopni lecz takie temperatury są normalne w przypadku referenta a u mnie siedzi windforce 3 z tego co pisze producent i ludzie którzy posiadają karty z tym chłodzeniem temperatura nie przekracza 70 C pod pełnym obciążeniem przy niskich obrotach wiatraczków.Przy otwartej bocznej ścianie jest znikoma różnica 1-2 stopni mniej , chłodzenie dobrze przylega ponieważ gdy dotknę radiatora przy 80 paru stopniach jest gorący. Co mogę jeszcze wykonać w moim przypadku ? z gwarancji nici ... powiedzieli mi jeśli kartą się nie zawiesza jest sprawna.. proszę o jakieś wskazówki. Tutaj koleś ma tą samą karte http://www.overclock...-570-noise-temp może ten model w wersji 2.0 tak porostu ma ? i ratuje mnie np zmiana chłodzenia ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ale nie z temperaturami a wykrzaczaniem pięknej szachownicy na ekranie po zabootowaniu do windy - zdjęcie w załączniku. Problem pojawił się nagle jakimś błędem TDR VIDEO COŚTAM. Nie pomogło reinstalowanie (z czyszczeniem) sterów, ni stawianie systemu z formatem, nic nie pomagało. Na dwóch kompach to samo. Podrzuciłem kumplowi co to ma kombajn do obróbki filmów w swoim studio (m.in PSU Seasonic czy jak to się tam zwie 800W) no i .... u niego chodzi. Pograł w Crysis3 na full, winda normalnie działała itp. Znaczy się zasilacz - tylko czy na pewno? Zmieniałem bebechy, żeby to wstało. Wywaliłem z socketu W6600 i wsadziłem tam dziadka e4300 a karta i tak miała za mało prądu - na pewno zasilacz? Czy wsadzenie jej najnowszego biosu może pomóc np.: podbic napięcia itp ? oznaczenie karty to :GV-N560OC-1GI rev 1.00.

 

Dajcie znać jak ktoś miał podobnie i sobie poradził, albo jakieś porady co i jak bo w sumie to chciałbym zrobić przesiadkę na Ivy / Sandy ale zachowując kilka gratów m.in tę karcioszkę.

post-130200-0-94056500-1439242653_thumb.jpg

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...