Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam z tych wykresów to jeżeli karta ma faktycznie kosztować 499$ z wydajnością "prawie" identyczną jak ATI 5970 czytaj --> NV zrobiła kawałek fajnej pracy.

 

w niektórych testach była nawet wydajniejsza, dobra karta się szykuje, trzeba zbierać $ :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież ta karta to po prostu szybsze zegary i ciut więcej SP, podkręconą 480-tke wręcz grzech zmieniać, zwłaszcza jak ktoś ją zwodował. Na prawde nie wiem czemu sie tak fascynujecie tą kartą za takie pieniądze. Liczy sie tylko pare pkt więcej w Vantage i nic poza tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Techpowerup ma oficjalnie przesrane u pr nvidii oraz u nvidii, bo wystawili recke grubo za wcześnie - 16 godzin. Głowy polecą.. chyba, że dostali kartę z lewego źródła :D

Oficjalne recenzje startują dzisiaj o 15 CET.

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta karta to po prostu szybsze zegary i ciut więcej SP, podkręconą 480-tke wręcz grzech zmieniać, zwłaszcza jak ktoś ją zwodował. Na prawde nie wiem czemu sie tak fascynujecie tą kartą za takie pieniądze. Liczy sie tylko pare pkt więcej w Vantage i nic poza tym?

 

jeżeli ktoś ma gtx480 to na pewno nie warto wymieniać, ale z tej recenzji wynikało że karta pobiera mniej prądu i ma niższe temperatury niż poprzednik przy wyższej wydajności, więc podstawowy problem 480 zostanie prawdopodobnie częściowo rozwiązany :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techpowerup ma oficjalnie przesrane u pr nvidii oraz u nvidii, bo wystawili recke grubo za wcześnie - 16 godzin. Głowy polecą.. chyba, że dostali kartę z lewego źródła :D

Oficjalne recenzje startują dzisiaj o 15 CET.

 

a co mogą imz robić ? Głowy7 polecą lol

 

Najwyżej nie będą dostawać kart do recek.

 

Jednak nv raczej zależy na dobrych kontaktach z największymi portalami- olanie techpowerup czy guru3d to był by strzał w stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przypuszczalnie(!) daje większe możliwości OC no i lepszą kulturę pracy. Ale oczywiste jest, że ktoś kto ma już GTX 480 to nie ma sensu. Ale jeśli ktoś szuka kart pokroju GTX 480, która będzie chłodniejsza i ciągnęła mniej prądu to powinien teraz wstrzymać się z zakupem i poczekać jak ceny się ukształtują. Na pewno tak szybko nie osiągnie obecnej ceny GTX 480, ale z czasem kto wie. Sporo do powiedzenie będzie miało też pewnie AMD z serią 69... oby ceny leciały w dół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

@ tomcat - brawo wlasnie to mialem na mysli. Nie dostana kart. Ps. Jesli myslisz ze nvidia przejmie sie brakiem techpowerup wsrod recenzentow to chyba malo wiesz :-)

 

z innej beczki: gtx 580 pobiera mniej energii, jest wydajniejszy ale co dziwne - jest wyraznie glosniejszy. Przynajmniej taki mam egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala na Youtube.

 

Nie spodziewalem sie tak niskich temperatur i ciszy, ale... nie zebym szukal dziury w calym, furmark jest prawdopodobnie zrobiony z AAx32 (widac po ilosci fps).

Gdyby tester wylaczyl AA, to ja tam widze jak nic 80 st C.

Znowu jestem zdziwiony, bo nastepna karta w tym tesciku czyli amd 5870 jest wyraznie glosniejsza i nieco cieplejsza a przecierz prawie zlinczowano paru userow twierdzacych, ze amd 5870 jest dosc glosna :unsure:

 

Dla mnie gtx 580 jest atrakcyjny i na pewno wart 1800 zl.

 

Black... pisalem, ze wychodza odswierzone gf100, ale sie uparles :oops:

Teraz bedziesz musial sprzedac SLI i ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz 480 rewelacji tu nie widzę, wyniki takie same (w granicach błędu) jak na mojej karcie podkręconej do 810mhz (napięcie ciut zaniżone), krótko mówiąc odgrzany kotlet z którego jedno wycięto (fani bionica wiedzą co :)) a oddano to co miało w założeniach producentów w fermi, jedynie co ciekawi to system chłodzenia (ktoś zapodał wcześniej screen który obrazuje nowe chłodzenie wygląda to coś na wzór vaporX od sapphire) zapowiada się w miarę cicho i wydajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz 480 rewelacji tu nie widzę, wyniki takie same (w granicach błędu) jak na mojej karcie podkręconej do 810mhz (napięcie ciut zaniżone), krótko mówiąc odgrzany kotlet z którego jedno wycięto (fani bionica wiedzą co :)) a oddano to co miało w założeniach producentów w fermi, jedynie co ciekawi to system chłodzenia (ktoś zapodał wcześniej screen który obrazuje nowe chłodzenie wygląda to coś na wzór vaporX od sapphire) zapowiada się w miarę cicho i wydajnie

 

Tak Ptysiu, ale zawsze bedzie roznica w wydajnosci pomiedzy 480 a 580.

W koncu karty kreca sie obydwie z przewaga 580 jesli chodzi o temperature, halas i pobor pradu.

Ogolnie fajna karta B-)

Ja jestem pozamiatany :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz 480 rewelacji tu nie widzę, wyniki takie same (w granicach błędu) jak na mojej karcie podkręconej do 810mhz (napięcie ciut zaniżone), krótko mówiąc odgrzany kotlet z którego jedno wycięto (fani bionica wiedzą co :)) a oddano to co miało w założeniach producentów w fermi, jedynie co ciekawi to system chłodzenia (ktoś zapodał wcześniej screen który obrazuje nowe chłodzenie wygląda to coś na wzór vaporX od sapphire) zapowiada się w miarę cicho i wydajnie

 

Jasne,z e nie jest to nic nowego i to lekko przerobione Fermi, ale jak Leven napisal, 580 tez sie kreci, do tego 480 sie grzeje niemilosiernie, jest glosniejszy i pobiera wiecej pradu.

Takze ten kotlet nie taki zly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wow. Warto sobie zdać sprawe że rok temu te karty miały właśnie tak wyglądać. Mam nadzieje że Cayman coś więcej pokaże, i przyćmi tą pseudo-premiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "oko" blok z 480 powinien pasować na 580 jak ulał (tak mi się wydaje patrząc na zdjęcia).

 

EDIT

 

Po przeczytaniu recenzji na Nvision mogę powiedzieć tylko tyle... LOL, ta karta zasłużyła jedynie na nazwę GTX485, GTX580 to jakiś wybryk marketingu.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...