Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Pękały od siły docisku śrubki :)

Akurat ta plastikowa osłonka nie ma większego znaczenia. Weź ją przetnij i zobacz jak lichy jest stop z którego zacisk jest wykonany. Nawet samo ukręcenie gwintu jest dosyc proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonka plastikowa służy raczej jako izolacja aniżeli element wzmacniający :lol2:

 

Wiem jak to wygląda gdyż sam uśmierciłem kilka zacisków, dlatego napisałem że należy je dokręcić z wyczuciem.

 

Z moich doświadczeń wynika że jest to wystarczająco mocne do utrzymania bloku na karcie.

 

Jak zauważyłeś nie od wczoraj korzystam z tego rozwiązania.

 

Oczywiście nie mam zamiaru na siłę Cie przekonywać że jest to bezpieczne.

 

Zawsze można zmienić blok na taki który będzie pasował w 100% na kartę B-)

 

 

Update :-)

 

Właśnie odpaliłem METRO 2033 na nowej płycie i nowym procku (i5-2500K). Jest niesamowity kop w porównaniu do nawet podkręconego E8400 (9x465=4.18GHz). Na podkręconym E8400 gra w Full-HD (DX11, detale MAX, teslacja włączona) kręciła się w okolicy 18-25 FPS, na niepodkręconym i5-2500K mam ponad 50FPS, a zatem jak pisał kolega wcześniej możliwe że wymiana procka mogła by wykrzesić ukrytą moc z GTX260. Ale i to może nastąpi gdyż karta razem z prockiem została przekazana Żonie jako komputer do przeglądania neta :lol2:

W wolnej chwili wrzucę tego GTX260 na platformę z i5-2500K i zobacze ile w niej ukrytego potencjału drzemie B-)

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

którą wersje gtx570 warto kupić? Najlepiej referent ponieważ wydmuciach!e ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy.

Liczę na dobre oc..

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którą wersje gtx570 warto kupić? Najlepiej referent ponieważ wydmuciach!e ciepłe powietrze na zewnątrz obudowy.

Liczę na dobre oc..

 

Jak referent, to nie ma znaczenia która wersja/firma. Z niereferentów - MSI TwinFrozr, czy Gainward Phantom prezentują się zacnie. Ciekawe czy Asus zrobi wersję GTX570 z chłodzeniem DirectCU, takim jak przy GTX580...

 

BTW - ma ktoś może na podorędziu fotkę GTX570/580 "gołej", ale z założonymi radiatorami VR004 od Accelero?

W instrukcji od tego zestawu z tego co widziałem - uwzględniony jest tylko GTX480...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Asus zrobi wersję GTX570 z chłodzeniem DirectCU, takim jak przy GTX580...

 

ASUS Introduces New High-End DirectCu II Series Graphics Cards | techPowerUp

 

Jak referent, to nie ma znaczenia która wersja/firma.

 

Ma znaczenie jeśli ktoś zwraca uwagę na długość gwarancji. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

no właśnie dla tego pytam którego referenta polecacie? jak jest z oc gtx570 bo po przeczytaniu recki na innym forum wynika że karta kręci się kiepsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzespoły różnych producentów są tej samej jakości przy referentach?

 

 

Nie sadze, kazdy uzywa swoich i nie sa one jednakowej jakosci.

 

Przecież, z tego co wiem, "inwencja" każdego producenta przy referentach polega tylko na naklejeniu własnej naklejki na chłodzenie i wyprodukowaniu własnego pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Nie mylisz się... Dla tego pytam którego producenta wybrać:) kiepskie oc miałem na myśli to

"Zegar rdzenia przyspieszyliśmy z 732 MHz do 790 MHz, a zegar pamięci – z 950 MHz do 1050 MHz. Są to wyniki dalekie od tego, by można je było nazwać oszałamiającymi, i nie przekładają się nawet na 10-procentowy wzrost wydajności."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max co uzyskałem do benchów (i na boxie) -> 930-940MHz przy 1.175-1.2V, na codzień karty liczą PrimeGrid - na razie ne 800/1V, jak zmienie chłodzenie będzie 850/1.038V lub 900/1.1V (działają na takich ustawieniach ale z wentylem na max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupelnie bo przeciez kazdy producent musi wyprodukowac karte, nie dostaje jej od nvidii, dlatego daje swoje komponenty tj kondesatory, PCB, cewki i takie tam. - poprawcie mnie jesli sie myle ;)

 

Nie wiem, z tego co gdzieś kiedyś czytałem to polega na tym, że w sumie wszystkie referenty pochodzą z jednego źródła i dalej proces przebiega tak jak napisałem wcześniej - również, poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

 

Natomiast konstrukcje niereferencyjne to owszem, tutaj producent decyduje o PCB, zastosowanych komponentach itp.

 

Dlatego ja bym brał jakąkolwiek referencyjną kartę, bo to wszystko jedno i to samo. A OC tylko zależeć będzie od egzemplarza na jaki się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, z tego co gdzieś kiedyś czytałem to polega na tym, że w sumie wszystkie referenty pochodzą z jednego źródła i dalej proces przebiega tak jak napisałem wcześniej - również, poprawcie mnie jeśli się mylę ;)

 

 

 

Jaki wiec bylby sens, zeby Nvidia czy AMD tracili kupe kasy na tym,ze daliby tylko oklejac swoj produkt logo "producenta"?Przeciez lepiej samemu dac logo nvidii i zarobic o tyle wiele wiecej kasy, ktora zarabiaja ich partnerzy.

Dalej, dlaczego Zotac, MSI itp nazwyaja sie producentem, to co produkuja naklejki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupilem asus'a gtx 570 referata i musze powiedziec ze jestem zadowolony. Poki co udalo mi sie osiagnac 920mhz na rdzeniu przy 1.05V - na stockowym chlodzeniu. Wiec jesli ktos rozwaza kupno grafy to szczerze polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm to calkiem ladnie :)

 

gdzies na Bielsku kupowales ??

 

U przyjaciela w sklepie WEBPRO :) Wiekszosc sprzetu tam kupuje. Co do samej grafy mam jeszcze pytanko czy ktos moze bawil sie w zmiany wartosci wentylatora w biosie i napiecia 2D ? Gdyz pobawilem sie FBE i dalem poki co 30%-100% na wentylu ( fabrycznie bylo 40%-85% ) i napiecie na 2D z 0.912V na 0.875V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko zależy od temperatury jaką chcemy mieć i wentylatora od jakich obrotów jest zdolny wystartować :wink: pzdr

 

Z tego co zauwazylem 30 procent mocy jest w porzadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jaki wiec bylby sens, zeby Nvidia czy AMD tracili kupe kasy na tym,ze daliby tylko oklejac swoj produkt logo "producenta"?Przeciez lepiej samemu dac logo nvidii i zarobic o tyle wiele wiecej kasy, ktora zarabiaja ich partnerzy.

Dalej, dlaczego Zotac, MSI itp nazwyaja sie producentem, to co produkuja naklejki?

 

Od tego właśnie ci partnerzy są.

 

Od zawsze referencyjna konstrukcja to design prosto od ATI i NV, a partnerzy zajmują się sprzedażą karty. Po co NV ma sama to robić, zajmować się marketngiem i dsytrybucją? Tak mają umowy z kilkoma firmami, niektóre eksluzywne (EVGA, BFG i co tam jeszcze), i tak samo ma AMD (choćby Sapphire).

 

Referenty mają to że z reguły to najsłabsze, najtańsze konstrukcje, z najsłabszym chłodzeniem. Lepsze modele najczęściej robione są na własnym PCB, wtedy jest lepsza sekcja, wyższe stockowe napięcia, lepszy cooler, i często fabryczne OC, jak i ogólnie lepsze OC. W obecnych czasach referenty szybciutko znikają z rynku.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego właśnie ci partnerzy są.

Referenty mają to że z reguły to najsłabsze, najtańsze konstrukcje, z najsłabszym chłodzeniem. Lepsze modele najczęściej robione są na własnym PCB, wtedy jest lepsza sekcja, wyższe stockowe napięcia, lepszy cooler, i często fabryczne OC, jak i ogólnie lepsze OC. W obecnych czasach referenty szybciutko znikają z rynku.

 

Niestety sie nie zgodze...

Referencyjne konstrukcje sa najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak z dolnym granicami ? 30 procent jest ok ?

 

Nie wiem nie testowalem, na 40% mam 41-42C wiec nie zmniejszam obrotow wentyla bo IMO te tempy sa optymalne.

 

Od tego właśnie ci partnerzy są.

 

Od zawsze referencyjna konstrukcja to design prosto od ATI i NV, a partnerzy zajmują się sprzedażą karty. Po co NV ma sama to robić, zajmować się marketngiem i dsytrybucją? Tak mają umowy z kilkoma firmami, niektóre eksluzywne (EVGA, BFG i co tam jeszcze), i tak samo ma AMD (choćby Sapphire).

 

Referenty mają to że z reguły to najsłabsze, najtańsze konstrukcje, z najsłabszym chłodzeniem. Lepsze modele najczęściej robione są na własnym PCB, wtedy jest lepsza sekcja, wyższe stockowe napięcia, lepszy cooler, i często fabryczne OC, jak i ogólnie lepsze OC. W obecnych czasach referenty szybciutko znikają z rynku.

 

To dlaczego referent Inno3D czy tez Palita pada wiele czesciej niz Referent Asuisa czy MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...