Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Na jakimś przykładzie takie stwierdzenie? Bo owszem dużo Palitów/Gainwardów pada przy bardzo mocnym OC, ale to słyszałem w przypadku kart niereferencyjnych typu GTX 460. Gainward rzadko korzysta z referencyjnych konstrukcji, szczególnie gdy mogą dostać same chipy od razu.

 

W przypadku wielkich chipów GF110/GF114 na początku są problemy z produkcją, chipów jest malo dlatego NV daje same referenty. Gdy chipów jest dużo to producenci mogą robić własne konstrukcje.

 

Nie twierdze też że referenty muszą być najsłabsze, zależy od firmy. Gainward robi słabsze karty, dzięki temu są tańsze. Ale taki ASUS czy MSI potrafią zrobić zdecydowanie lepsze PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego właśnie ci partnerzy są.

 

Od zawsze referencyjna konstrukcja to design prosto od ATI i NV, a partnerzy zajmują się sprzedażą karty. Po co NV ma sama to robić, zajmować się marketngiem i dsytrybucją? Tak mają umowy z kilkoma firmami, niektóre eksluzywne (EVGA, BFG i co tam jeszcze), i tak samo ma AMD (choćby Sapphire).

 

No, mniej więcej też miałem to napisać, ale nie miałem kiedy. Chodzi o to, że i tak NV swoje zarobi, i partnerzy też zarobią i wszyscy są szczęśliwi. Poza tym oni wtedy też zajmują się serwisem kart i wieloma innymi rzeczami.

 

Niestety sie nie zgodze...

Referencyjne konstrukcje sa najlepsze ;)

 

Tak, bo na nie zawsze pasuje fullcover B-)

 

Aha, na statystki padania Palitów itp. wpływają właśnie ich niereferencyjne konstrukcje, częto kastrowane z wielu elementów itd. Na przykład często ich karty mają krótsze PCB niż referenty, są przy tym tańsze od konkurencji - wniosek - musieli na czymś zaoszczędzić, co potem odbija się na niezawodności. Dlatego ja od nich nic nie kupuje.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

to kupie asusa.. a monitor chyba della na ips 22cale chyba 1000zł kosztuje. powinni to być dobre połączenie. a gtx570 po oc przegania gtx580? mozna w nim flashować bios? chciałbym domyślne ustawienia pracy wentylatora zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie testowalem, na 40% mam 41-42C wiec nie zmniejszam obrotow wentyla bo IMO te tempy sa optymalne.

A ja testowalem :) I temperatury, ktore wspomniales mam u siebie przy 30-32 procentach mocy wentylatora. Dlatego uwazam, ze mozna zejsc do tych 30 procent ... nie wiecej gdyz nie ma sensu.

 

Wiadomo moze kiedy pojawi sie Asus GTX 570 Direct CU II w sklepach, lub jaka bedzie cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 40% było 35-36stopni, na 30% są 42-43stopnie. Dla mnie różnica w "hałasie" jest słyszalna...

Do ilu V można bezpiecznie zmniejszyć napięcie w 2D? 0.875 chyba jest rozsądne?

 

Malik - przecież poniżej 30% nie da się zejść, z tego co wiem...

Edytowane przez Captain_Hook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 40% było 35-36stopni, na 30% są 42-43stopnie. Dla mnie różnica w "hałasie" jest słyszalna...

Do ilu V można bezpiecznie zmniejszyć napięcie w 2D? 0.875 chyba jest rozsądne?

 

Malik - przecież poniżej 30% nie da się zejść, z tego co wiem...

 

FBE pozwala mi zejsc nawet do 10 procent mocy, ale czy wentyl sie zakreci nie wiem. Ustawilem 30 procent i tyle zostawilem. Co do napiecia podobno 0.825V to najnizsza wartosc jaka mozna ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FBE pozwala mi zejsc nawet do 10 procent mocy, ale czy wentyl sie zakreci nie wiem. Ustawilem 30 procent i tyle zostawilem. Co do napiecia podobno 0.825V to najnizsza wartosc jaka mozna ustawic.

 

To, że FBE pozwala tyle ustawić, nie znaczy że to potem będzie możliwe do uzyskania ;-) Nawet Evga (zrobili bios o nazwie "EVGA Fan unlocker" :-) ) ma takiego moda 30-100%.

Wentylator się zakręci, przy starcie kompa nie będzie przecież tych 10 czy iluś %, tylko standardowe, chyba że zmieniłeś w biosie profil wentylatora. Wątpię, szczerze wątpię by te 10% zadziałało, poniżej jakiegoś progu nie można ustawiać napięcia (napędu wentylatora), czyż nie? :)

0.825V - widziałem, że tyle się da, ale czy to będzie stabilne, to chyba też inna para kaloszy....

 

 

Blackwhit - zawsze można coś popsuć, ale jeśli będziesz operował tylko ustawieniami wentylatora, czy napięciem 2D - to raczej nic nie zrobisz złego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.825V - widziałem, że tyle się da, ale czy to będzie stabilne, to chyba też inna para kaloszy....

 

A czemu ma nie być? Widziałem ustawione niższe i nic się nie działo, sam na 480 mam w 2D ustawione o.825v czyli prawie tyle i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i 0.65V sie da nawet... Problem w tym, ze to realnie i tak nie jest 0.65V ;) Ponizej pewnego pulapu V nie spada...

 

Ten pulap to wlasnie wartosc ktora wczesniej podalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe jak sie wentylatory mają do innych kart z DirectCU, bo ostatnio się bardzo rozczarowałem Radeonem 6850, u którego wentylator terkotał w idle, i niestety karta nie nadaje sie do użytku jak ktoś chce mieć totalną ciszę w idle, szczególnie w nocy.

 

Głośność w stresie robi wrażenie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podpiętej stacji dyskietek, a nieznana mi jest metoda zmiany bios na grafice spod windy (bynajmniej nigdy też o takiej nie słyszałem).

Jeśli masz pomysł jak to zrobić to jestem otwarty na propozycje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podpiętej stacji dyskietek, a nieznana mi jest metoda zmiany bios na grafice spod windy (bynajmniej nigdy też o takiej nie słyszałem).

Jeśli masz pomysł jak to zrobić to jestem otwarty na propozycje :-)

 

To wez zrob przez pendrive'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotka pilka, warto kupic jeszcz ejedna 570tke do SLI czy strata kasy?#

Jak na raziie tylko Metro i Crysis kopia tylek, ale nie wierze w optymalizacje Crysisa 2 i pewnie niezlego potwora do tego trzeba.

Jakbyscie mieli kase (zeby nie bylo, nie lubie kasy wyrzucac w bloto) to kupilibyscie druga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz.... albo bardzo mocne OC terazniejszej karty, albo druga do kompletu.

Jak Cie znam, to krecic nie bedziesz, wiec pozostaje druga opcja.

Z SLI miales juz do czynienia i wiesz jak sie taki uklad zachowuje w terazniejszych grach.

Niestety co do Crysisa 2, to nikt jeszcze nie wie, jak taki uklad kart bedzie sie skalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...